Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?
Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır

Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ? Temizlik İpuçları Çoğu insan bulaşık makinelerini temizlemeyi düşünmez. Sonuçta, cihaz bulaşıklarınızı günlük olarak temizlemek için kullanılır. Bulaşık makinenizin bulaşıklarınızı yıkadığı sırada aynı zamanda temizleneceğini varsaymak kolaydır, ancak gerçek şu ki, yiyecek artıkları ve diğer tortular birçok kullanımda birikebilir.

Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ? Bu birikim, düşük performanslı bir bulaşık makinesine ve kirli ve kaba görünen bulaşıklara neden olabilir. Bulaşık makinenizi düzenli olarak temizlemek ve bakımını yapmak düzgün çalışmasını sağlayabilir ve her yıkandığında lekesiz bulaşık sağlayabilir. Bulaşık makinenizi en iyi şekilde aramaya ve performans göstermeye devam edecek bazı kolay ipuçlarını okuyun .

Bulaşık makinesi bakım ipuçları

Bulaşık makinesi, daha heyecan verici şeyler için zaman kazandıran çok sayıda bulaşıkla kolayca başa çıkabilen en değerli ev aletlerinden biridir. Ek olarak, bulaşıkların elle yıkanmasından daha az su kullanır.

Bulaşık makinenizin yüksek kalitede ve uzun süreli çalışmasını sağlamak için bazı kurallara ve bakım ipuçlarına uymalısınız:

Bulaşık makinenizi düzenli olarak yıkayın

Bulaşık makineniz yıkama işlemini tamamladıktan hemen sonra bulaşıkları temizleyin ve cihazı ıslak bir bezle silin ve silin. Kir, cihazınızın açılıp kapanmasında sorunlara neden olabileceğinden, bulaşık makinesinin kapılarını silmek önemlidir. Kontrol paneli kuru bir bez ile temizlenmelidir, çünkü düğmelere su girerse bulaşık makinesi kırılabilir.

Her hafta filtreyi ve döner kolları temizleyin ve kontrol edin

Bulaşık makineniz muhtemelen alt veya alt püskürtme kolunun altına yerleştirilmiş bir filtreye sahiptir. Bu filtrenin uygun şekilde nasıl çıkarılacağı ile ilgili özel talimatlar için bulaşık makinenizin kullanım kılavuzunu izleyin. Filtreyi ev kimyasalları olmadan suda temizleyin. Filtrede bazı delikler varsa, bulaşık makinesinin pompasını ve motor contalarını hasardan korumak için değiştirin.

Bulaşık makinesi, dönen kollarından suyu, içindeki bulaşıklara püskürterek çalışır. Bu kollar düzgün dönmüyorsa veya içlerindeki delikler kir biriktiriyorsa, bulaşıklarınız iyi temizlenmez, bu nedenle dönen kolları da temizlemelisiniz.

Kapı contasını her 6 ayda bir temizleyin

Bulaşık makinenizin kapak contasını temizlemek için bazı yıkama sıvıları kullanın. Onları bazı ev kimyasalları dükkanlarından satın alabilirsiniz. Bu basit kuralları yerine getirirseniz, bulaşık makineniz size uzun süre yardımcı olacaktır. İnsanların tamir servisini çağırmasının en yaygın nedenlerinden biri tıkanmış drenaj sistemidir.

Uzun bir servis garantisi olarak bazı önerileri izleyin

  • Bulaşıkları ilk kez bulaşık makinesine yüklemeden önce, özel bir temizleme maddesi ile yıkama döngüsü uygulayın.
  • Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bulaşıkları yiyecek artıklarından temizlemeyi unutmayın
  • Günlük bulaşık makinesi bakımı için mükemmel bir araç olduğu için tuz tepsisinin dolumunu kontrol edin
  • Sızıntıyı önlemek için bulaşıkları sepete doğru yerleştirmek için kullanıcı el kitabını okuyun.
  • Bulaşık makinenizi aşırı yüklemeyin. İki yükün bir yükte sıkıştırılması, su püskürtme modellerini kısıtlayacaktır. Düzgün temizliği önler ve yıkama döngüsünü tekrar çalıştırmanız gerekir
  • Bulaşık makinesinin kırılmış parçalarını onarın veya değiştirin

Cihazınızı makul bir fiyata tamir etmenize yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız. Profesyonel teknisyenimizi gönderebiliriz ve bulaşık makinenizi teşhis eder, size bir tahmin sunar ve bulaşık makinenizi en kısa sürede onarmak için elinden gelenin en iyisini yapar.

Bu İşine Yarar Belki ?

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme Hoover marka çamaşır makine reset işlemi için sırası ile aşağıdaki adımları …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !