Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Bardakları Buğulu Çıkarıyor ?
Bulaşık Makinesi Bardakları Buğulu Çıkarıyor

Bulaşık Makinesi Bardakları Buğulu Çıkarıyor ?

Bulaşık Makinesi Bardakları Buğulu Çıkarıyor ? Bulaşık yıkama sonunda donuk, bulutlu cam eşyalarınız varsa, bulaşık makineniz işini doğru bir şekilde yapmıyor demektir. Bu özellikle bir akşam yemeği partisi için misafir almayı planlıyorsanız, sinir bozucu ve utanç verici olabilir.

Bulaşık Makinesinde Bardaklar Neden Buğulu Çıkar

Bu kirli sorunu çözdüğünü iddia eden farklı bulaşık makinesi deterjanları veya parlatıcı katkı maddeleri denemek , sık sık vurulduğu veya kaçırıldığı için hayal kırıklığınızı artırabilir. Bu puslu pisliği cam eşyalarınızdan iyi bir şekilde almak için, önce soruna neyin neden olduğunu keşfetmeniz ve daha sonra oradan çözmeye çalışmanız gerekir. Aşağıda, bulutlu cam eşyalarınızın birkaç farklı olası nedenini özetledik.

Bulaşık Makinesi Buğulu Bardak Sorunu 

Bulaşık Makinesi Bardaklar Buğulu Çıkartıyor  Birçok kişi için, buğulu bardaklar utanılacak bir durumdur. Bardaklarının zamanla buğulandığını fark eden insanlar genelde onları ya atar ya da dolabın arkasında saklar, sadece kimse bakmadığında kullanır. Peki, neden böyle olur? Buğulu bardakların iki temel nedeni vardır ve ikisi de zamanla meydana gelir: Birincisi, sert su tortularından kaynaklanır, diğeriyse aşınmadan. Tamamen farklı buğulanma türleri vardır ve bunları engellemek için farklı önlemler almak gerekir.

Sert Şebeke Su Tortuları

Sert su bulunan bir bölgede yaşıyorsanız bulaşık makinenizde biriken tortularla karşılaşabilirsiniz. Bu tortular, örneğin kireç tortusu, bardaklarımıza ve tabaklarınıza yapışarak buğulu bir görüntüye neden olabilir. Neyse ki, aşınma geri döndürülemezse de bu tür buğulanma alt edilebilir ve kolayca önlenebilir.

Bulaşık Makinası Bardaklar Buğulu Çıkartıyor

Bulaşık Makinesi Bardakları Matlaştırıyor

Bulaşık makinenizi Bulaşık Deterjanı ile düzenli, derinlemesine temizlemek, bir yıkamadan sonra geride kalabilecek birikmiş yemek artıkları, yağ ve kireç tortusu gibi kirli birikintileri, bardaklarınız yapışmadan önce tamamen ortadan kaldırır.

Bulaşık makinenizi, sadece bunu önlemek için değil tam verimlilikle çalıştığından emin olmak ve zamanınızdan tasarruf etmek için her ay temizlemeniz önerilir. Durulama maddesini bulaşık makinenizin devrine eklemek, yüzeylerde oluşan su damlalarının buharlaşmayı önler ve biriktirmiş olabilecekleri kireç kalıntılarını geride bırakmadan önce dağılmalarını sağlar.

Cam Bardak Aşınması

Tatlı su bulunan bir alanda yaşıyorsanız, başka bir cam eşya buğulanması olan aşınma riskine özellikle maruz kalabilirsiniz ama aşınma her yerde meydana gelebilir: örneğin ısıya maruz kalmak ve düşük cam kalitesinden aşırı ölçüde uzun program devirlerine kadar bir dizi nedenden kaynaklanabilir. Bardaklarınızın ömrünü uzatmak için birçok yöntem var ve buğulanma meydana gelmeden önce harekete geçmeniz önemli:

Bulaşık Makinesinde Bardaklar Lekeli

Bardak alırken bulaşık makinesine dayanıklı olup olmadıklarına bakın. Bardaklarınızın aşınmasını önlemek ve parlaklıklarını daha uzun süre korumak için deterjanlarını, onlarla birlikte tabak ve bardak koruyucusunu kullanın. Varsa, su yumuşatıcısının kontrol edin çünkü çok yüksek bir ayarda olabilir. Daha hassas cam eşyaları düşük bir sıcaklıkta veya cam yıkama ayarında yıkayın. Gürallar ve Porland, en sevdiğiniz bardakları bulaşık makinesine koyarken içinizin rahat olmasını sağlayacak cam eşya deterjan tercihi olarak Finish’i öneriyor.

Bulaşık Makinesi Beyaz Tortu Bırakıyor

Bulaşık makinenizin devri biter bitmez kapağını açarak aşırı buharı boşaltın. Birçok modern makine, dahili pervanelerle bu işi halleder. Bardaklarınızı bulaşık makinesinden almadan önce soğumaya bırakın. Suyun yumuşaklığını büyük ölçüde konumunuz belirler ama bu durum tamamen kontrolünüzün dışında değildir. Sert su bölgesinde mi yumuşak su bölgesinde mi bulunduğunuzdan emin değilseniz su yumuşatma cihazı kullanmanız size yardım edebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok