Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Çalışmıyor ?
Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor ?

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları Yemeklerin günlük olarak temizlenmesi gerekiyor ve bulaşık makinesi düzgün çalışmıyor, ya da hiç, mutfağınız kirli bulaşıklarda çabucak gömülebilir. Sızdıran bir bulaşık makinesi gibi, bulaşıkları temizlemeyen veya suyla doldurmayan bir şey gibi problemler, yeni bir ünite almak ve satın almaktan endişe etmenize neden olabilir, ama endişelenmeyin.

Bulaşık Makinesi Neden Çalışmaz ?

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor ? Birçok bulaşık makinesi problemi basitçe tamir edilebilir. Parçaları değiştirirken veya sadece cihazı düzgün bir şekilde temizlerken. Yaşayabileceğiniz en yaygın, ve çözülebilir, bulaşık makinesi problemlerini tespit ettik. Bulaşık makinenizin basit bir çözümü olup olmadığını öğrenin.

Bulaşık Makinesi Yıkama Başlamıyor ?

Eğer bulaşık makineniz çalışmazsa, kapı mandalı veya kapı mandalı anahtarları olabilir. Kapı mandallı tertibat, suyun sızmasını önlemek için kapağın çevrimi kapalı tutmak için kullanılır ve aynı zamanda bulaşık makinesi kontrollerine güç sağlayan kapı mandalı anahtarlarını da içerir.

Kapı mandalı anahtarlarını etkinleştirmek için kapı düzgün şekilde kapanmazsa veya anahtarlar arızalıysa, bulaşık makinesi kontrolleri güç almayacak ve bulaşık makinesi çalışmaya başlamayacaktır. Anahtarlar dahil olmak üzere mandal grubunu kontrol edin.

Bulaşık Makinesi Kapı Kilidi Ve Mandalı

Kapı mandalı tertibatı, tipik olarak kapının üst kısmında, iç kapı panelinin arkasında bulunur. Erişim kazanmak için iç kapı panelini sabitleyen vidaları çıkarmanız ve ardından iç ve dış kapıyı ayırmanız gerekecektir. Kapı mandalı düzeneği, normalde bir güvenlik özelliği olarak seri olarak bağlanmış iki anahtara sahip olacaktır.

Bulaşık Makinesinin Ekranı Çalışmıyor ?

Kapı mandalının mandalları mandal tertibatına manüel olarak sokarak anahtarları aktive edeceğini doğrulayın. Her iki anahtar mekanik olarak aktif hale getirildiyse, bir çok metrelik ile süreklilik için anahtarları kontrol etmelisiniz. Bu onarımı gerçekleştirmeden önce cihaza giden gücü kesin.

Kapı mandalı tertibatının düzgün çalıştığını ve bulaşık makinenizin hala çalışmayacağını belirlediyseniz, bir sonraki adım zamanlayıcıya veya elektronik kontrole bakmak olacaktır. Bulaşık makinesinin döngüsünün ilk adımı, normal olarak, teknedeki herhangi bir durgun suyu gidermek için bir drenaj işlevidir.

Bulaşık Makinesi Başlat Düğmesi Çalışmıyor ?

Drenaj pompası motorunun çalışmasını duymuyorsanız, zamanlayıcıya veya elektronik kontrole olası bir neden olarak bakmalısınız. Manuel zamanlayıcı modellerinde, zamanlayıcı, pompa motoruna, su giriş valfine, ısıtıcı devresine ve drenaj pompası motoruna döngüdeki doğru sırada güç sağlamak için kullanılır. Zamanlayıcı, hepsi zamanlayıcı muhafazasına yerleştirilmiş olan küçük bir motor tarafından sürülen bir dizi elektrik kontağı kullanır.

Bulaşık Makinesi Program Kartı

Motor ve giriş valfi devrelerini hangi kontakları kontrol edeceğini belirlemek için modelinizin şematik diyagramını kullanarak bir çok metrelik süreklilik için zamanlayıcı kontaklarını kontrol edebilirsiniz. Bu onarımı gerçekleştirmeden önce cihaza giden gücü kesin.

Bulaşık Makinesinin Başlat/Beklet Tuşu Çalışmıyor ?

Elektronik kontrol modellerinde ana devre kartı, motor ve giriş valfi devrelerini kontrol etmek için bir mikroişlemci ve elektrik röleleri kullanarak mekanik bir zamanlayıcı ile aynı işlevi yerine getirir. Rölelerin çıkışını çok metrelik bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu bir gerilim kontrolüdür ve sadece kalifiye bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Elektronik kontrol modelleri, bir arıza meydana geldiğinde arıza kodunu da görüntüleyebilir. Hem mekanik zamanlayıcı hem de elektronik kontrol panosu, tipik olarak kapının üstündeki kontrol panelinin arkasında bulunur. Erişim sağlamak için iç kapı panelini çıkarmanız gerekecektir.

Bulaşık Makinesi Program Seçme Anahtarı

Bulaşık makinesindeki seçici anahtar, ısıtılmış kuru ve ısıtmalı yıkama çevrimleri gibi her bir döngü için farklı seçenekler seçmek için kullanılır. İlgili modele bağlı olarak, anahtar motorda veya doldurma devresinde kullanılabilir ve arızalı olduğunda veya seçici düğmeler tam olarak basılmadığında bulaşık makinasının çalıştırılmamasına neden olabilir.

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor ?

Herhangi bir sökme işlemine başlamadan önce anahtarın uygun şekilde bastırıldığından emin olun. Seçici anahtarın kontakları, şematik diyagramı bir kılavuz olarak kullanarak çok metrelik bir süreklilik açısından kontrol edilebilir. Seçme anahtarı kontrol panelinde bulunur ve erişim sağlamak için iç kapı panelini çıkarmanız gerekecektir. Bu onarımı gerçekleştirmeden önce cihaza giden gücü kesin.

 Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Arızalı

Bir bulaşık makinesinin tahrik motoru, içindeki maddeleri yıkamak için suyu sirküle eden kısımdır. Tahrik motorunu çalıştırmak için elektrik gücü, zaman rölesi veya elektronik kontrol, bir başlatma rölesi ile birlikte verilir. Başlatma rölesi motora güç gönderdikten sonra bulaşık makinesi çalışmazsa, bu, tahrik motorunun arızalı olduğunu gösterebilir.

Motor sargılarını süreklilik açısından çok metrelik bir değerle test edebilirsiniz. Ayrıca motordan gelen gürültülü, gürültülü bir ses duyarsınız – bu, değiştirilmesi gereken bir motorun belirtisi olabilir. Onarım işlemine başlamadan önce, bulaşık makinesinden gücü çıkarın.

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !