Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bulaşık Makinesi Cam Eşyaları Çiziyor
Bulaşık Makinesi Cam Eşyaları Çiziyor

Bulaşık Makinesi Cam Eşyaları Çiziyor

Bulaşık Makinesi Cam Eşyaları Çiziyor Çözüm Ve Arızaları Aşındırma ile zarar görmüş cam eşyalar sabitlenemez. Ama durdurulabilir. Kullanılan deterjan miktarını veya türünü değiştirmeyi deneyin. Ayrıca, gelen suyun sıcaklığını kontrol etmeyi deneyin. hafifçe kumlanmış gibi görünebilir.

Bulaşık Makinesi Cam Eşyaları Çizmesi

Herhangi bir bulaşık makinesinde aşındırma meydana gelebilir, bulaşıkları temizlemek için kullanılan suyun yumuşak veya sert su olması farketmez, ancak suyun su yumuşatıcı ile mekanik olarak yumuşatılması daha yaygındır. Herhangi bir dereceye kadar cam eşya da olabilir. Bulaşıkların aşındırma nedeni yumuşak sularda çok fazla deterjandan, çok kez önceden durulan maddelerden veya çok sıcak olan sularda bulaşık yıkamaktan kaynaklanabilir.

Bulaşık Makinesi Camlarda Çizikler

Bulaşık makinesinin yanındaki bir musluğa gidin, daha sonra sıcak suyu yaklaşık 45 saniye ya da su ısınana kadar çevirin. Daha sonra bir bardağa su akıtın ve bir termometreyi cama yerleştirin ve sıcaklığı kontrol edin. 120-140 derece içinde olmalıdır.

Aşındırma sorunlarına bir başka hızlı çözüm için, ön durulama bulaşıklarını durdurun. Deterjan işe yaraması için tasarlandığı şekilde çalışmak için tabaklarda kalan pisliğe ve yiyeceklere ihtiyaç duyar. Eğer bulaşıklar üzerinde yiyecek veya pislik yoksa, deterjan cam eşyaların dış katmanlarından uzakta çalışır.

Çok fazla deterjan kullanmayın!

Karşılaşıldığında zorlu bir sorundur ve aşamalıdır ve genellikle bir gecede gerçekleşmez. Tipik olarak aşındırma sonuçlarını fark ettiğinizde hasar yapıldı. Sorunu çözmek için doğru deterjan ve su kaynağını bulmak için bazı deneyler gerektirir.

Kalıcı Aşındırma Çözümleri

Yumuşak suya sahipseniz, tavsiye edilenden daha az deterjan kullanın. Yumuşak su, sabun ve deterjanların temizlik işlemlerini, bazen de cam eşyaların zarar görmesini hızlandırmak için çalışır. Daha az deterjan kullanmak, bu sorunla mücadeleye yardımcı olacaktır. Cam yıkamanızı yıkama döngüsünden hemen sonra bulaşık makinesinden çıkarmalısınız, çünkü kurutma döngüsü çoğu aşındırma hasarının meydana geldiği zamandır. Makinenizin yüksek ısısı çizikleri daha da kötüleştirecektir. Suyunuzun sıcaklığı bile cam eşyalarınızı etkileyebilir: 140 ° C’nin üzerindeki sular aşınmayı daha da kötüleştirebilir.

Fosfat içeren deterjanlar da bulaşıklarınızda onarılamaz bir hasar verebilir. Fosfatlar, şeyleri temiz tutmak için deterjanlarda kullanılır. Bu bileşikler tabaklarınızda çok serttir ve cam eşyalarınızı temizlerken çok agresif olabilirler, geride küçük çizikler bırakabilirler.

Buna ek olarak, bulaşıkları bulaşık makinesine yerleştirmeden önce yıkamak isterseniz, aslında daha fazla zarar verebilirsiniz. Bulaşık deterjanının düzgün çalışması için çok az kir tutması gerekir, bu nedenle eğer bunu çıkarırsanız, deterjan çok iyi çalışabilir ve bulaşıkları çok sert bir şekilde temizleyerek zarar görmesini engelleyebilir.

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?Çamaşır makineniz için 5 temel harici bakım ipucu:Çamaşır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi