Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor
Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor Çözüm Ve Arızaları Deterjan dağıtmayacak bir bulaşık makinesine sahip olmak sinir bozucu olabilir ve bir tamirci tarafından tamir edilmesi pahalı olabilir.

Bulaşık Makinesi Neden Deterjan Almaz

Kendilerini kullanışlı göremeyen biri için bile, bulaşık makinesini tamir etmek zor bir süreç değildir. Aşağıda, deterjan veya püskürtmeyle kurutmayacak bulaşık makinesini sabitleyen en yaygın parçaların bir listesini sunduk.

Bulaşık Makinesi Deterjan Dağıtıcısı

Deterjan dağıtıcısı, yıkama döngüleri sırasında deterjanın bulaşık yıkama kabına boşaltılması için tasarlanmıştır ve tipik olarak iki bölmeye, ön yıkama için kapalı bir bölmeye ve ana yıkama devresi için sızdırmaz bir bölmeye sahip olacaktır. Dağıtıcının yalnızca deterjanla kaplı cila ile tıkanmadığından emin olun ve gerektiğinde iyi bir temizleme yapın.

Ayrıca, dağıtıcının kapağı kolayca açıldığından ve hasar görmediğinden veya kırılmayacağından emin olmak için kontrol edin. Yıpranmış veya bozuk parçalar için serbest bırakma mekanizmasını kontrol edin ve gerekirse değiştirin. Durulama yardımcısı, durulama devresi sırasında durulama suyunu kazana bırakacak şekilde tasarlanmıştır.

Dağıtıcının dolu olduğunu ve deterjanla tıkanmadığını ve kapağın uygun şekilde ayarlandığını doğrulayın. Dağıtıcılar, ya mekanik bir düzenek ya da bir iki-metal serbest bırakma ya da mum motoru ile çalıştırılabilir.

Sıkışmış Deterjan Gözü

Bulaşık makinesi sabunlu su dağıtıcısında meydana gelebilecek en yaygın sorunlardan biri, sıkışabilir hale gelmesidir. Bu olduğunda kapı panelini çıkarmak ve araştırmaktan başka seçeneğin yok. Bunun sebebi, bu durumun birikmiş ve sıkışmış deterjandan kaynaklanacağından, yayların düzgün çalışmasını engelleyecektir.

Fazla deterjan birikimini gidermek için, alanı sıcak suyla durulayın, kalıntıyı ovalamak için küçük bir fırça kullanın. Bu durumda sıcak su ve sirke karışımı da işe yarayacaktır. Bu deterjanı çözecek ve onu bahardan temizleyebileceksiniz.

Bulaşık Makinesi Tableti Eritmiyor

Kısa Program

Bulaşık makinesi tabletleri kısa bir süre içinde tamamen çözülmez. Tencerelerde deterjan kalıntılarından kaçınmak için bulaşık makinesi tabletlerinin uzun süre kullanılması tavsiye edilir.

Tabletler

Bazı deterjan tabletleri tamamen çözünmez, bu nedenle farklı bir marka denemek veya bunun yerine toz deterjan kullanılması tavsiye edilir.

Eğer etkili bir şekilde çözülmeyen veya deterjan dağıtıcıdan çıkarılmamış tabletleri satın aldıysanız, tableti bulaşık makinesinin altına yerleştirin ve daha sonra döngüyü başlatın. Bu sorun, bulaşık makinesi tabletinin deterjan dağıtıcısından doğru zamanda veya doğru zamanda salınmamasıyla da ortaya çıkabilir.

Deterjan dağıtıcısının önüne tencere koymayın

Hava temizleyici, uzun plakalar vb. Gibi dağıtıcı kapağını veya açılmasını engelleyebilecek hiçbir şey olmadığından emin olun.

Deterjan haznesinin yanındaki sepet üzerindeki sprey kolundan gelen su, sabun engelsiz bir şekilde püskürtebilirse, deterjanın düzgün şekilde çözülme riski vardır.

Deterjan gözü nemli ise

Dispenser tablası nemliyse, tabletler veya toz tıkanabilir. Deterjan içerisine yerleştirilmeden önce dağıtıcı tablanın kuru olduğundan emin olun. Sorun devam ederse, tableti cihazın altına yerleştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi