Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor
Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları Gürültülü bir bulaşık makinesi sinir bozucu olabilir ve bir servisten tamir etmek pahalı olabilir. Kendilerini kullanışlı göremeyen biri için bile, bulaşık makinesini tamir etmek zor bir süreç değildir.

Bulaşık Makinesi Neden Ses Yapar

Bazı eski makineler çalışırken sallandığı için gürültü çıkarabilir. Makineniz ister eski ister yeni olsun ayaklarının yere tam oturduğundan ve hareket etmediğinden emin olun. Buna rağmen çalışırken olması gerektiğinden fazla ses (sarsılmanın yanı sıra tıslama vb) çıkarıyorsa makinenin içinde bir şeyler olduğundan şüphelenebiliriz. İç aksamlardan bazıları yerinden oynamış olabilir.

Bulaşık Makinesi Gürültüsü

Ama bu sorunun ardında genelde aşırı ölçüde köpüğün birikmesi ve bundan dolayı makinenin zorlanması yatar. Sorun bundan kaynaklanıyorsa önlemek için bulaşık deterjanınızın özelliklerini iyi bilin ve makinenizin deterjan ayarlarını iyice öğrenin. Her şey dahil deterjanların, tabletler, toz deterjanlar veya jeller için ayarlar farklı olabilir. Parlatıcı ve tuz kullanacaksanız onlar için ayrılmış bölmelere koymanız gerekir.

Bulaşık Makinesi Sesli Çalışma

Bulaşık makinesi temizleyiciler için makine kullanım talimatlarına dikkat edin. Bulaşık makineniz büyük bir yatırımdır, bu nedenle bu temel cihazdan gelen sıra dışı sesleri duyduğunuzda sadece yüksek uyanık olmak doğaldır. Ancak, çoğu zaman, yıkama sırasında bulaşık makinenizden gelen sesler tamamen normaldir.

Bulaşık Makinesi Pompa Motoru

Arızalı bir pompa, bulaşık makinenizin yüksek ses çıkarmasına neden olabilir. Pompanın işlevi, püskürtme kollarına basınç uygulamaktır ve çoğu modelde suyu tahliye etmek için de kullanılır. Pompa bulaşık makinesinin altında oturur ve tipik olarak iki ayrı bölmeden oluşur; biri yıkama veya dolaşım ve diğeri de boşaltma için.

Pompanın sirkülasyon kısmı tipik olarak yıkama pervanesi ve filtre bileşenlerinden oluşacaktır, boşaltma kısmı ise bir drenaj pervanesi ve bir kesme bıçağı veya bazı durumlarda solenoid ile çalıştırılan bir saptırıcıdan oluşacaktır. Çarklar, pompanın tabanına veya yan tarafına bağlanan bir elektrik motoru tarafından tahrik edilir.

Bulaşık Makinesi Fıskiye Pervaneleri

Püskürtme kollarının serbestçe dönüp dönmediğini ve raflara veya bulaşıklara çarpmadığından emin olun. Kollar sallanıyorsa, o zaman püskürtme kolunun orta kısmı veya göbeği takılabilir ve püskürtme kolunun değiştirilmesi gerekecektir.

Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru

Sorun giderme bulaşık makinesi, bunun gürültünün sebebi olup olmadığını belirlemek için motoru kontrol etmeyi içerecektir. Motorun herhangi bir bileşeni gevşemiş, yıpranmış veya arızalıysa, bulaşık makinesi açıldığında bir gürültü meydana gelebilir. Bir arıza düzeltilemezse veya parçalar yıpranırsa, sorunu düzeltmek için motorun değiştirilmesi gerekir. Gürültü için başka bir neden bulamazsanız, motoru değiştirmek akıllıca olacaktır. Sınırlı bir yaşama sahip olduklarının farkında olun, bu nedenle belirli bir yaşa geldiklerinde değiştirilmeleri gerekebilir.

İlginizi Çekebilir

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Profilo Bulaşık makinesi neden çalışmaz ? İçindekiler Profilo Bulaşık makinesi …

2 Yorumlar

  1. Harun

    Benim bocsh bulaşık makina 5 yıldır kullanıyordum son bir haftadır bulaşıkalrım aşırı sulu çıkıyor ve bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor yıkama yapıyor ama soguk suyla ve sonunda kurutma işleminde gerçekleşmiyor makineyi ilk açtığımda başlaması gerekirken kendi hemen kurutma ışığı yanıyor ama makina hiç bir işlem yapmıyo reset dahi atılmıyor ne yapamam lazım lütfen yardım edin acil

    • Adept

      Servisinden yardım almanız gerekir, muhtemel arıza ısıtıcı grubu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi