Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor
Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları Gürültülü bir bulaşık makinesi sinir bozucu olabilir ve bir servisten tamir etmek pahalı olabilir. Kendilerini kullanışlı göremeyen biri için bile, bulaşık makinesini tamir etmek zor bir süreç değildir.

Bulaşık Makinesi Neden Ses Yapar

Bazı eski makineler çalışırken sallandığı için gürültü çıkarabilir. Makineniz ister eski ister yeni olsun ayaklarının yere tam oturduğundan ve hareket etmediğinden emin olun. Buna rağmen çalışırken olması gerektiğinden fazla ses (sarsılmanın yanı sıra tıslama vb) çıkarıyorsa makinenin içinde bir şeyler olduğundan şüphelenebiliriz. İç aksamlardan bazıları yerinden oynamış olabilir.

Bulaşık Makinesi Gürültüsü

Ama bu sorunun ardında genelde aşırı ölçüde köpüğün birikmesi ve bundan dolayı makinenin zorlanması yatar. Sorun bundan kaynaklanıyorsa önlemek için bulaşık deterjanınızın özelliklerini iyi bilin ve makinenizin deterjan ayarlarını iyice öğrenin. Her şey dahil deterjanların, tabletler, toz deterjanlar veya jeller için ayarlar farklı olabilir. Parlatıcı ve tuz kullanacaksanız onlar için ayrılmış bölmelere koymanız gerekir.

Bulaşık Makinesi Sesli Çalışma

Bulaşık makinesi temizleyiciler için makine kullanım talimatlarına dikkat edin. Bulaşık makineniz büyük bir yatırımdır, bu nedenle bu temel cihazdan gelen sıra dışı sesleri duyduğunuzda sadece yüksek uyanık olmak doğaldır. Ancak, çoğu zaman, yıkama sırasında bulaşık makinenizden gelen sesler tamamen normaldir.

Bulaşık Makinesi Pompa Motoru

Arızalı bir pompa, bulaşık makinenizin yüksek ses çıkarmasına neden olabilir. Pompanın işlevi, püskürtme kollarına basınç uygulamaktır ve çoğu modelde suyu tahliye etmek için de kullanılır. Pompa bulaşık makinesinin altında oturur ve tipik olarak iki ayrı bölmeden oluşur; biri yıkama veya dolaşım ve diğeri de boşaltma için.

Pompanın sirkülasyon kısmı tipik olarak yıkama pervanesi ve filtre bileşenlerinden oluşacaktır, boşaltma kısmı ise bir drenaj pervanesi ve bir kesme bıçağı veya bazı durumlarda solenoid ile çalıştırılan bir saptırıcıdan oluşacaktır. Çarklar, pompanın tabanına veya yan tarafına bağlanan bir elektrik motoru tarafından tahrik edilir.

Bulaşık Makinesi Fıskiye Pervaneleri

Püskürtme kollarının serbestçe dönüp dönmediğini ve raflara veya bulaşıklara çarpmadığından emin olun. Kollar sallanıyorsa, o zaman püskürtme kolunun orta kısmı veya göbeği takılabilir ve püskürtme kolunun değiştirilmesi gerekecektir.

Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru

Sorun giderme bulaşık makinesi, bunun gürültünün sebebi olup olmadığını belirlemek için motoru kontrol etmeyi içerecektir. Motorun herhangi bir bileşeni gevşemiş, yıpranmış veya arızalıysa, bulaşık makinesi açıldığında bir gürültü meydana gelebilir. Bir arıza düzeltilemezse veya parçalar yıpranırsa, sorunu düzeltmek için motorun değiştirilmesi gerekir. Gürültü için başka bir neden bulamazsanız, motoru değiştirmek akıllıca olacaktır. Sınırlı bir yaşama sahip olduklarının farkında olun, bu nedenle belirli bir yaşa geldiklerinde değiştirilmeleri gerekebilir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Ocak Çakmağı Sürekli Durmadan Çakıyor ? Ocak Çakmağı Sürekli Durmadan Çakıyor ? Gazlı ocaklar genellikle sızdırmaz veya ikiz brülör modelleridir. Mühürlü brülörler her brülör için bir ateşle...
Klimayı “ısı” moduna nasıl ayarlayabil... Klimayı "ısı" moduna ayarlama Klimayı "ısı" moduna nasıl ayarlayabilirim ? İlkbahar ve sonbaharda, odanın soğutulması ihtiyacı ortadan kalktığında, b...
Vestel Çamaşır Makinesi Resetleme Vestel Çamaşır Makinesi Sıfırlama Vestel Çamaşır Makinesi Resetleme Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte çamaşır makineleri de dijital sistemlerini g...
Samsung Klima Kumanda Sembolleri Samsung Klima Kumanda İşaretleri Samsung Klima Kumanda Sembolleri SEMBOL SEMBOL ANLAMI Soğuk modu. Klima soğuk fırlatılarak ça...
Fırın Servisi (0850) 811 17 65 Fırın Servisi Mutfağınızdaki modern kolaylıkların tadını çıkarmaya geldiğinde, fırınlar, soba üstleri ve aralıkları genellikle en önemlisidir. Fırın S...

İlginizi Çekebilir

Amana mikrodalga

Amana mikrodalga sorunlarını giderme

Amana mikrodalga sorunlarını giderme KONU MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM Fırın çalışmıyor Güç kesintisi • Cihazın fişe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi