Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor Su Birikmesi
Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor Tabanında Su Birikiyor

Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor Su Birikmesi

Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor Tabanında Su Birikiyor Bir numaralı sorun, boşaltma borusunun kanalizasyon tarafına bağlı olmasıdır. Her zaman P-tuzağının altında bulunan su, kanalizasyon gazlarının eve girmesini engelleyen şeydir.

Bulaşık Makinesi İçinde Su Birikiyor

Bulaşık makinesinin tahliyesi P-tuzağı öncesinde bağlanmalıdır , bundan sonra değil, burada yapılan işlem budur. Bu yanlış montaj ile, lağım gazları bulaşık makinesine geri dönme potansiyeline sahiptir.

Yıkama Sonrası Su Varsa

Cihazın ekranını ve drenaj alanlarını temizlediyseniz ve hala ayakta suyunuz varsa, muhtemelen bulaşık makinesini mutfaktaki birincil boşaltma tertibatına bağlayan tesisatta daha derin bir yerde tıkanıklığa neden olabilirsiniz. Lavabonun altına git ve bulaşık makinenize giden besleme hattını bul. Kurulumunuza bağlı olarak, bu noktada su kaynağını da kapatmanız gerekebilir. Seninle bir kova al ve sonra ana drenaja beslenen tesisat hattını ayır.

Suyun, boru tesisatında varsa kovaya veya konteynere boşaltılmasına izin verin. Bu boru içindeki tıkanıklıkları arayın – genellikle bağlantı noktasında olacaktır, çünkü su bir dereceye kadar ilerleyebilir çünkü sızıntı meydana gelmez. Bir tıkanıklık görmüyorsanız, orada bir şey olup olmadığını görmek için ana drenaj borusuna bakın. Değilse, tesisatın ortasında bir yerde tıkanıklık olabilir. Yerinden çıkarmak için yılanı borudan geçirin.

Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalması

Tamamlandığında, sıhhi tesisatınızı tekrar takın ve bulaşık makinesinde bir kez daha boş bir döngü çalıştırın. Sızıntı olup olmadığını kontrol edin, boşalmış suyu atın ve muhtemelen ayakta durduğunuz su problemini düzeltmiş olursunuz. Bununla birlikte, sorunu henüz çözemediyseniz, o zaman yerel bir tesisatçıyla bağlantı kurma zamanı.

Bulaşık makinesinin dibinde duran su veya bulaşık makinesinin boşalmayacağı şikayetleri oldukça yaygındır. Suyun tamamen boşalmayacağı ya da bulaşık makinesine geri kaçabileceği için birden fazla neden olsa da, bunların çoğu cihaz tamircisine bir çağrı yapılmasını gerektirmez. Çözümlerin çoğu özel araçlar gerektirmez. Makineyi fişten çekerek, sigortayı çekerek veya ana güç panelindeki devre kesiciyi kapatarak, bulaşık makinesi üzerinde çalışmaya başlamadan önce gücü kapatın.

Tıkalı lavabo

Lavabonuzda, bulaşık makinenizden gelen suyun düzgün bir şekilde tahliyesini önleyen bir tıkanıklık olabilir. Bu sorunu üç şekilde çözmeyi deneyebilirsiniz:

  1. Çöp Atma İşleminin Çalıştırılması 
    Her zaman bulaşık makinenize başlamadan önce, bulaşık makinenizden suyun tahliyesini engellemediğinizden emin olmak için bulaşık makinenize başlamadan önce birkaç saniye süreyle çöp atma işini çalıştırmanız tavsiye edilir.
  2. Lavabo Temizleyicileri Kullan 
    tahliyenizdeki tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olmak için, herhangi bir tıkanıklık veya bakteri birikmesine yol açmaya yardımcı olmak için markalı lavabo temizleyicileri satın alın ve kullanın.
  3. Tahliye Sustası
    Eğer çöp atma veya lavabo temizleyicileri işi halledemiyorsa, yerel donanım mağazanızdan bir lavabo sustası satın alarak tahliyeyi temizlemeye çalışabilirsiniz.

Bu çözümlerden hiçbiri lavabonuzu çözmezse, sorunu çözmek için yerel bir su tesisatçısına başvurmanız önerilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi