Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Bulaşık makineniz yıkamanın herhangi bir aşamasında çalışmayı reddeder veya beklenmedik bir şekilde durursa, paneldeki gösterge ışıkları yanar ve yanıp söner. Tek bir göstergenin, örneğin bir dokunma veya bir fırçanın yanıp sönmesi, genellikle bir uyarı anlamına gelir.

Bulaşık Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? yalnızca talimatlara bakmanız ve uyarının nedenini ortadan kaldırmanız gerekir. Bulaşık makinenizin elektronik ekranında tüm göstergeler aniden düzensiz bir şekilde yanıp sönmeye başladıysa veya kontrol panelindeki düğmeler yanıt vermeyi bıraktıysa, büyük olasılıkla makinenin elektronik dolumu ile ilgili bazı sorunlar vardır.

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönmesi

Normal çalışmasını sadece ayarlarını sıfırlayarak geri yükleyemezseniz, makinenin bazı iç üniteleri, büyük olasılıkla kontrol panosu bozulmuştur: sorunu teşhis etmek ve kartı onarmak veya değiştirmek için, deneyleri durdurmak ve gerekli ekipman ve becerilere sahip kalifiye bir uzmanı aramak daha iyidir. Bulaşık makinesi panelindeki simgeler artık genel olarak standartlaştırılmış olsa da, her üreticinin göstergelerin davranışında kendi nüansları olabilir, bu nedenle bu makalede yalnızca en tipik durumları açıklıyoruz.

Bulaşık Makinesi Bütün Işıkları Yanar Söner

Çoğu bulaşık makinesinde farklı sesler ve yanıp sönen ışıklar farklı sorunlar anlamına gelir. Sahip olduğunuz bulaşık makinesine bağlı olarak, sorunun araştırılması gerekebilir. Bulaşık makinenizin kullanım kılavuzuna sahipseniz, önce ona bakmak en iyisidir. Bulaşık makineniz el kitabınız, farklı yanıp sönen ışıkların ne anlama geldiğini açıklayacaktır. Ayrıca bip seslerinin ne anlama gelebileceğini de size söyleyecektir.

Çoğu bulaşık makinesi için yanıp sönen ışıklar ve bip sesi şu anlama gelir:

Başlat ve / veya Sıfırla ışığının veya düğmesinin Yanıp Sönmesi: Bu, bulaşık makinesinin “kapanma modunda” olduğu anlamına gelebilir. Sahip olduğunuz bulaşık makinesi modeline bağlı olarak… Işık 60 ila 90 saniye arasında yanıp sönebilir. Bu olursa, 120 saniyeye kadar bekleyin ve bulaşık makinesinin sıfırlanıp normale dönüp dönmediğine bakın. Bulaşık makinesinin  yanıp sönmesi durduğunda, sorunsuz yıkanıp yıkanmayacağını görmek için bir yıkama döngüsü deneyin ve başlatın.

Bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarıyor: Bu, bir yıkama döngüsü sırasında bulaşık makinesi kapağının açıldığını gösterecektir. Herhangi bir yıkama veya durulama döngüsü sırasında kapak açılırsa, bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarır. Bu sorunu çözmek için, bulaşık makinesinin kapağını kapatın ve bulaşık makinesinin yıkama döngüsüne devam etmesine izin verin.

Yukarıdaki yanıp sönen ışıklar ve bip sesleri bulaşık makineniz için geçerli değilse: Yanıp sönen ışıklar ve / veya bip sesleri, bulaşık makinesi sorununun bir elektrik dalgalanmasından veya elektrik kesintisinden kaynaklandığı anlamına gelebilir. Bulaşık makinesinin fişini prizden çekebilir veya kırıcıyı 1 dakika bulaşık makinesine kapatabilirsiniz.

Bu, bulaşık makinesini sıfırlayabilir ve tekrar çalışır duruma getirebilir. Bulaşık makinesinin gücünü çıkardıktan sonra sıfırlama çalışmazsa, denenecek bir sonraki şey, bulaşık makinesini sıfırlamak için Başlat veya Sıfırla düğmesine basmaktır. Yaklaşık 10 saniye basın. Ardından yaklaşık 2 ila 3 dakika bekleyin ve bunun bulaşık makinesini sıfırlayıp sıfırlamadığına bakın.

Comment (1)

  • Nisan 24, 2021

    Deniz

    Merabalar bulasik makinam arcelikv6242 hit modeli sorunum su makinada ne kadar iaik varsa yaniyor ve resetleme caliamiyor kart dendi degistik ama hala sorun ayni

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22