Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Musluk İşareti
Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti Çözüm Ve Arızaları Bulaşık makinesi su musluğu hatası gösterdiğinde ne yapılmalıdır? Bir musluk şeklinde bir gösterge “Su kaynağını kontrol et” göstergesine doğru olarak denir.

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Çoğu sahip, bulaşık makinesini “kafalarını çekiçlemeden” göstergeler, hatalar ve diğer incelikler hakkında bilgi sahibi olmayı tercih eder. Cihaz düzgün bir şekilde çalışırken ve işlevini yerine getirirken yaparlar.

Bulaşık makineleri kendi kendine teşhis sistemi ile donatılmıştır. İşte herhangi bir sorun veya değişiklik olursa, cihaz ekranında göstergeler veya hatalar yanabilir. Dokunun simgesi bu göstergelerden biridir.

Bir hatayı ve bir bulaşık makinesinin modeline bağlı olarak, musluk göstergesinin yanabileceğini veya yanıp söndüğünü görelim. Dijital bir gösterge varsa, musluk simgesi yanıp sönebilir ve ekran bir arıza gösterecektir.

Musluk Göstergesi Yanar

Bulaşık makinelerinin talimatlarına göre, eğer gösterge yanarsa, şu anlama gelir:

  • Su kaynağı hortumu bükülmüş
  • Su musluğu kapalı
  • Besleme hortumundaki filtre tıkalı
  • Filtreler tıkanmış veya engellenmiş
  • Boşaltma hortumu tıkalı veya bükülmüş
  • Sifon bağlantısı kapalı
  • Pompa tıkalı veya pompa kapağı sıkıca kapanmıyor

Bulaşık makinesi filtresini temizleyinTıkanma ve hortum bükme varsa, arıza kendiniz ortadan kaldırılabilir. Filtreleri ve dolgu ağlarını durulamak da zor değildir. Sorun bulunduğunda ve başarıyla çözüldüğünde, yalnızca bulaşık makinesini yeniden başlatın. Herhangi bir yıkama modunda, yıkama döngüsünü hatasız çalıştırmalıdır.

Sık sık, tüm hortumları ve filtreleri kontrol ettikten sonra bile, bulaşık makinesi çalışmaya başlamayı reddeder. Musluk göstergesi hala yanar. Bu gibi durumlarda, bulaşık makinesinin içinde, filtrelerin temizlenmesiyle giderilemeyen bir arıza olduğu anlamına gelir.

Musluk Göstergesi Yanıp Söner

Musluk göstergesi, bulaşık makinesinde yanıp söndüğünde, başka bir konuya işaret eder. Bu atama daha ciddi bir arıza ile ilişkilidir.

Talimatlara göre:
Muhtemelen teknik bir arıza var. Cihazı düğmeyle kapatın ve bir süre sonra açın. Sorun tekrar meydana gelirse, suyu kapatın, cihazın fişini çekin ve bir uzmanı arayın.

Pratikte görüldüğü gibi, genellikle gösterge yanıp söner, bir e15 hata kodu ile gider . Bu durumda, musluğu kapatmak ve uzmanlara danışmak gerekir.

Musluk göstergesinin (su besleme göstergesi) yanması veya yanıp sönmesi, sorunun su beslemesiyle ilgili olduğu anlamına gelmez. Musluk simgesinin ana adı, bir mal sahibinin bir arıza olduğunu bildirmektir.

Su kaynağını kontrol edin ”göstergesi [12] yanar. Besleme hortumu bükülmüş. Tedarik hortumunu kıvrılmadan takın.
Dokunun kapalı. Musluğu aç.
Sıkışmış veya kireçlenmiş dokunun. Musluğu aç.
Debi min.10 L / dk olmalıdır. su kaynağı açıkken.
Su kaynağındaki filtre tıkalı. Cihazı kapatın ve elektrik fişini çekin. Musluğu kapatın. Su bağlantısını sökün.Besleme hortumundaki temiz filtre. Vidalı su bağlantısını tekrar açın. Sızıntıları kontrol edin. Güç kaynağını tekrar bağlayın. Cihazı açınız.

Besleme hortumunda filtreyi temizleyin

Filtreler kirli veya engellenmiş. Filtreleri temizle.
Atıksu burnu bükülmüş veya tıkanmış Hortumu kıvrılmadan takın, kalıntıları temizleyin.
Sifon bağlantısı hala kapalı. Sifona bağlantıyı kontrol edin ve gerekirse açın.
Atık su pompası tıkalı veya atık su pompası üzerindeki kapak kilitli değil. Kapağı doğru şekilde kilitleyin.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Ariston Kombi Arıza Kodları Ariston Kombi Arıza Kodları Ariston Kombi Arıza Kodu 101 kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanan arızadır. Kombinizi kapatıp bir süre bekleyip tek...
Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme Electrolux Çamaşır Makinesi Sıfırlama Electrolux Çamaşır Makinesi Teşhis Moduna nasıl erişilir # Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme Bekleme modun...
Buzdolabı Elektronik Kartı Nasıl Değiştirilir ?... Buzdolabı Elektronik Kartı Nasıl Değiştirilir ? Elektronik Kontrol Panosu Değiştirme Elektronik kontrol panosu, herhangi bir buzdolabının vazgeçil...
Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14 Birçok modern Bosch bulaşık makinesi, çalışan bir su ısıtıcısı ile do...
Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor Çamaşır Makinesi Sesli Çalışması Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları Çamaşır makinenizin aşırı derecede gürültülü olduğunu düşünüyors...

İlginizi Çekebilir

Elektrikli Fırın Neden Aşırı Isınıyor

Elektrikli Fırın Neden Aşırı Isınıyor ?

Elektrikli Fırın Neden Aşırı Isınıyor Fırın Neden Aşırı Isınır Fırınların çoğu, fırının sıcaklığını kontrol eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi