Destek
Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti Çözüm Ve Arızaları Bulaşık makinesi su musluğu hatası gösterdiğinde ne yapılmalıdır? Bir musluk şeklinde bir gösterge “Su kaynağını kontrol et” göstergesine doğru olarak denir.

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık makineleri kendi kendine teşhis sistemi ile donatılmıştır. İşte herhangi bir sorun veya değişiklik olursa, cihaz ekranında göstergeler veya hatalar yanabilir. Dokunun simgesi bu göstergelerden biridir.

Bulaşık Makinesi Musluk Sembolü

Su besleme filtreleri veya su durdurma hortumu tıkalı. Bulaşık makinesinin su akışı çok yavaş. Musluk sıkışmış veya kireçlenmiş olabilir, bu da düşük su basıncına neden olabilir veya besleme hortumu / su hortumunda bir kıvrılma olabilir. Lütfen su girişini kontrol edin. Su besleme hortumu filtrelerini temizleyin. Aqua-stop güvenlik cihazında elektrikli bir vana bulunduğunu lütfen unutmayın. Suya batırmayın!

Bir hatayı ve bir bulaşık makinesinin modeline bağlı olarak, musluk göstergesinin yanabileceğini veya yanıp söndüğünü görelim. Dijital bir gösterge varsa, musluk simgesi yanıp sönebilir ve ekran bir arıza gösterecektir.

Musluk Göstergesi Yanıyor

Bulaşık makinelerinin talimatlarına göre, eğer gösterge yanarsa, şu anlama gelir :

  • Su kaynağı hortumu bükülmüş
  • Su musluğu kapalı
  • Besleme hortumundaki filtre tıkalı
  • Filtreler tıkanmış veya engellenmiş
  • Boşaltma hortumu tıkalı veya bükülmüş
  • Sifon bağlantısı kapalı
  • Pompa tıkalı veya pompa kapağı sıkıca kapanmıyor

Tıkanma ve hortum bükme varsa, arıza kendiniz ortadan kaldırılabilir. Filtreleri ve dolgu ağlarını durulamak da zor değildir. Sorun bulunduğunda ve başarıyla çözüldüğünde, yalnızca bulaşık makinesini yeniden başlatın. Herhangi bir yıkama modunda, yıkama döngüsünü hatasız çalıştırmalıdır.

Sık sık, tüm hortumları ve filtreleri kontrol ettikten sonra bile, bulaşık makinesi çalışmaya başlamayı reddeder. Musluk göstergesi hala yanar. Bu gibi durumlarda, bulaşık makinesinin içinde, filtrelerin temizlenmesiyle giderilemeyen bir arıza olduğu anlamına gelir.

Musluk Göstergesi Yanıp Söner

Musluk göstergesi, bulaşık makinesinde yanıp söndüğünde, başka bir konuya işaret eder. Bu atama daha ciddi bir arıza ile ilişkilidir.

Talimatlara göre :
Muhtemelen teknik bir arıza var. Cihazı düğmeyle kapatın ve bir süre sonra açın. Sorun tekrar meydana gelirse, suyu kapatın, cihazın fişini çekin ve bir uzmanı arayın.

Pratikte görüldüğü gibi, genellikle gösterge yanıp söner, bir e15 hata kodu ile gider . Bu durumda, musluğu kapatmak ve uzmanlara danışmak gerekir.

Musluk göstergesinin (su besleme göstergesi) yanması veya yanıp sönmesi, sorunun su beslemesiyle ilgili olduğu anlamına gelmez. Musluk simgesinin ana adı, bir mal sahibinin bir arıza olduğunu bildirmektir.

Su kaynağını kontrol edin göstergesi  yanar. Besleme hortumu bükülmüş Tedarik hortumunu kıvrılmadan takın.
Dokunun kapalı Musluğu aç
Sıkışmış veya kireçlenmiş  Musluğu aç. Debi min.10 L / dk olmalıdır. su kaynağı açıkken
Su kaynağındaki filtre tıkalı

Cihazı kapatın ve elektrik fişini çekin. Musluğu kapatın. Su bağlantısını sökün.Besleme hortumundaki temiz filtre. Vidalı su bağlantısını tekrar açın. Sızıntıları kontrol edin. Güç kaynağını tekrar bağlayın. Cihazı açınız.

 

Filtreler kirli veya engellenmiş Filtreleri temizle
Atıksu burnu bükülmüş veya tıkanmış Hortumu kıvrılmadan takın, kalıntıları temizleyin
Sifon bağlantısı hala kapalı Sifona bağlantıyı kontrol edin ve gerekirse açın
Atık su pompası tıkalı veya atık su pompası üzerindeki kapak kilitli değil Kapağı doğru şekilde kilitleyin

Bir kova kullanarak musluk suyu basıncını kontrol edin. Tamamen açık bir musluktan dakikada yaklaşık 10 litre su akmalıdır. Su basıncı çok düşükse tesisatçınıza başvurun. Besleme hortumunda bükülme olmadığından emin olun.

Bumu Aradığın ?

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Timer DeğiştirmeBuzdolabı Timer Nasıl Test Edilir ? Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi