Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Musluk İşareti
Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti Çözüm Ve Arızaları Bulaşık makinesi su musluğu hatası gösterdiğinde ne yapılmalıdır? Bir musluk şeklinde bir gösterge “Su kaynağını kontrol et” göstergesine doğru olarak denir.

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık makineleri kendi kendine teşhis sistemi ile donatılmıştır. İşte herhangi bir sorun veya değişiklik olursa, cihaz ekranında göstergeler veya hatalar yanabilir. Dokunun simgesi bu göstergelerden biridir.

Bulaşık Makinesi Musluk Sembolü

Su besleme filtreleri veya su durdurma hortumu tıkalı. Bulaşık makinesinin su akışı çok yavaş. Musluk sıkışmış veya kireçlenmiş olabilir, bu da düşük su basıncına neden olabilir veya besleme hortumu / su hortumunda bir kıvrılma olabilir. Lütfen su girişini kontrol edin. Su besleme hortumu filtrelerini temizleyin. Aqua-stop güvenlik cihazında elektrikli bir vana bulunduğunu lütfen unutmayın.

Bir hatayı ve bir bulaşık makinesinin modeline bağlı olarak, musluk göstergesinin yanabileceğini veya yanıp söndüğünü görelim. Dijital bir gösterge varsa, musluk simgesi yanıp sönebilir ve ekran bir arıza gösterecektir.

Musluk Göstergesi Yanıyor

Bulaşık makinelerinin talimatlarına göre, eğer gösterge yanarsa, şu anlama gelir :

 • Su kaynağı hortumu bükülmüş
 • Su musluğu kapalı
 • Besleme hortumundaki filtre tıkalı
 • Filtreler tıkanmış veya engellenmiş
 • Boşaltma hortumu tıkalı veya bükülmüş
 • Sifon bağlantısı kapalı
 • Pompa tıkalı veya pompa kapağı sıkıca kapanmıyor

Tıkanma ve hortum bükme varsa, arıza kendiniz ortadan kaldırılabilir. Filtreleri ve dolgu ağlarını durulamak da zor değildir. Sorun bulunduğunda ve başarıyla çözüldüğünde, yalnızca bulaşık makinesini yeniden başlatın. Herhangi bir yıkama modunda, yıkama döngüsünü hatasız çalıştırmalıdır.

Sık sık, tüm hortumları ve filtreleri kontrol ettikten sonra bile, bulaşık makinesi çalışmaya başlamayı reddeder. Musluk göstergesi hala yanar. Bu gibi durumlarda, bulaşık makinesinin içinde, filtrelerin temizlenmesiyle giderilemeyen bir arıza olduğu anlamına gelir.

Musluk Göstergesi Yanıp Söner

Musluk göstergesi, bulaşık makinesinde yanıp söndüğünde, başka bir konuya işaret eder. Bu atama daha ciddi bir arıza ile ilişkilidir.

Talimatlara göre :
Muhtemelen teknik bir arıza var. Cihazı düğmeyle kapatın ve bir süre sonra açın. Sorun tekrar meydana gelirse, suyu kapatın, cihazın fişini çekin ve bir uzmanı arayın.

Pratikte görüldüğü gibi, genellikle gösterge yanıp söner, bir e15 hata kodu ile gider . Bu durumda, musluğu kapatmak ve uzmanlara danışmak gerekir.

Musluk göstergesinin (su besleme göstergesi) yanması veya yanıp sönmesi, sorunun su beslemesiyle ilgili olduğu anlamına gelmez. Musluk simgesinin ana adı, bir mal sahibinin bir arıza olduğunu bildirmektir.

Su kaynağını kontrol edin göstergesi  yanar.Besleme hortumu bükülmüşTedarik hortumunu kıvrılmadan takın.
Dokunun kapalıMusluğu aç
Sıkışmış veya kireçlenmiş Musluğu aç. Debi min.10 L / dk olmalıdır. su kaynağı açıkken
Su kaynağındaki filtre tıkalı

Cihazı kapatın ve elektrik fişini çekin. Musluğu kapatın. Su bağlantısını sökün.Besleme hortumundaki temiz filtre. Vidalı su bağlantısını tekrar açın. Sızıntıları kontrol edin. Güç kaynağını tekrar bağlayın. Cihazı açınız.

 

Filtreler kirli veya engellenmişFiltreleri temizle
Atık su burnu bükülmüş veya tıkanmışHortumu kıvrılmadan takın, kalıntıları temizleyin
Sifon bağlantısı hala kapalıSifona bağlantıyı kontrol edin ve gerekirse açın
Atık su pompası tıkalı veya atık su pompası üzerindeki kapak kilitli değilKapağı doğru şekilde kilitleyin

Bir kova kullanarak musluk suyu basıncını kontrol edin. Tamamen açık bir musluktan dakikada yaklaşık 10 litre su akmalıdır. Su basıncı çok düşükse tesisatçıya başvurun. Besleme hortumunda bükülme olmadığından emin olun.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

10 Yorumlar

 1. Selçuk

  Merhaba ismim Selçuk bir sorum olacak bulaşık Makinesi su alıyor daha sonra musluk işareti yanıyor ve yıkama yapmıyor muslugu kontrol ettim gelen su tazyikli filtresini temizledim fakat sorun geçmedi bizaman sonra makineyi kapama düğmesinden kapatamiyorum fişi çekmek zorunda kalıyorum cevaplarsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 2. Selçuk

  Merhaba ismim Selçuk bulaşık Makinesi su alıyor daha sonra musluk işareti yanıyor ama yıkama yapmıyor muslugu kontrol ettim gelen su tazyikli su filtresini temizledim fakat sorun geçmedi bizaman sonra makineyi kapama düğmesinden kapatamiyorum fişi çekmek zorunda kalıyorum cevaplarsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Su ventili arıza olabilir, tortu ve benzeri şeyler tıkanıklık yapabiliyor, su giderini kontrol ediniz. tahliye etmediğinde bu sorun oluşmaktadır.

   • Selçuk

    Merhaba su giderin de herhangi bir sıkıntı yok suyu tahliye ediyor önce suyu alıyor yıkamaya geçiyor kısa Bir zaman sonra musluk işareti yanıyor ve pompa çalışıyor sadece pompa sesi geliyordaha sonra makineyi kapama düğmesinden kapatamiyorum fişi çekmek zorunda kalıyorum cevaplarsaniz sevinirim teşekkürler

 3. Zeynep

  Merhaba iyi günler makinam su musluk işareti yanıp sönüyor ve e:15 diyor

 4. Metin

  Merhaba siemens bulasik makinem de musluk isareti cikiyor bi calisiyo bi calismiyo ne yapmak gerekir

  • Musluk işareti cihazın su alamadığı arızasını gösterir. Bunun 3 nedeni vardır, cihazda su kaçağı olabilir. Su alamıyordur ya da suyu tahliye edemiyordur. Bunun için cihazınızı teknik servise kontrol ettiriniz. Bosch yetkili servisi 444 6 333

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok