Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesi Musluk İşareti
Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti Çözüm Ve Arızaları Bulaşık makinesi su musluğu hatası gösterdiğinde ne yapılmalıdır? Bir musluk şeklinde bir gösterge “Su kaynağını kontrol et” göstergesine doğru olarak denir.

Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Çoğu sahip, bulaşık makinesini “kafalarını çekiçlemeden” göstergeler, hatalar ve diğer incelikler hakkında bilgi sahibi olmayı tercih eder. Cihaz düzgün bir şekilde çalışırken ve işlevini yerine getirirken yaparlar.

Bulaşık makineleri kendi kendine teşhis sistemi ile donatılmıştır. İşte herhangi bir sorun veya değişiklik olursa, cihaz ekranında göstergeler veya hatalar yanabilir. Dokunun simgesi bu göstergelerden biridir.

Bir hatayı ve bir bulaşık makinesinin modeline bağlı olarak, musluk göstergesinin yanabileceğini veya yanıp söndüğünü görelim. Dijital bir gösterge varsa, musluk simgesi yanıp sönebilir ve ekran bir arıza gösterecektir.

Musluk Göstergesi Yanar

Bulaşık makinelerinin talimatlarına göre, eğer gösterge yanarsa, şu anlama gelir:

  • Su kaynağı hortumu bükülmüş
  • Su musluğu kapalı
  • Besleme hortumundaki filtre tıkalı
  • Filtreler tıkanmış veya engellenmiş
  • Boşaltma hortumu tıkalı veya bükülmüş
  • Sifon bağlantısı kapalı
  • Pompa tıkalı veya pompa kapağı sıkıca kapanmıyor

Bulaşık makinesi filtresini temizleyinTıkanma ve hortum bükme varsa, arıza kendiniz ortadan kaldırılabilir. Filtreleri ve dolgu ağlarını durulamak da zor değildir. Sorun bulunduğunda ve başarıyla çözüldüğünde, yalnızca bulaşık makinesini yeniden başlatın. Herhangi bir yıkama modunda, yıkama döngüsünü hatasız çalıştırmalıdır.

Sık sık, tüm hortumları ve filtreleri kontrol ettikten sonra bile, bulaşık makinesi çalışmaya başlamayı reddeder. Musluk göstergesi hala yanar. Bu gibi durumlarda, bulaşık makinesinin içinde, filtrelerin temizlenmesiyle giderilemeyen bir arıza olduğu anlamına gelir.

Musluk Göstergesi Yanıp Söner

Musluk göstergesi, bulaşık makinesinde yanıp söndüğünde, başka bir konuya işaret eder. Bu atama daha ciddi bir arıza ile ilişkilidir.

Talimatlara göre:
Muhtemelen teknik bir arıza var. Cihazı düğmeyle kapatın ve bir süre sonra açın. Sorun tekrar meydana gelirse, suyu kapatın, cihazın fişini çekin ve bir uzmanı arayın.

Pratikte görüldüğü gibi, genellikle gösterge yanıp söner, bir e15 hata kodu ile gider . Bu durumda, musluğu kapatmak ve uzmanlara danışmak gerekir.

Musluk göstergesinin (su besleme göstergesi) yanması veya yanıp sönmesi, sorunun su beslemesiyle ilgili olduğu anlamına gelmez. Musluk simgesinin ana adı, bir mal sahibinin bir arıza olduğunu bildirmektir.

Su kaynağını kontrol edin ”göstergesi [12] yanar. Besleme hortumu bükülmüş. Tedarik hortumunu kıvrılmadan takın.
Dokunun kapalı. Musluğu aç.
Sıkışmış veya kireçlenmiş dokunun. Musluğu aç.
Debi min.10 L / dk olmalıdır. su kaynağı açıkken.
Su kaynağındaki filtre tıkalı. Cihazı kapatın ve elektrik fişini çekin. Musluğu kapatın. Su bağlantısını sökün.Besleme hortumundaki temiz filtre. Vidalı su bağlantısını tekrar açın. Sızıntıları kontrol edin. Güç kaynağını tekrar bağlayın. Cihazı açınız.

Besleme hortumunda filtreyi temizleyin

Filtreler kirli veya engellenmiş. Filtreleri temizle.
Atıksu burnu bükülmüş veya tıkanmış Hortumu kıvrılmadan takın, kalıntıları temizleyin.
Sifon bağlantısı hala kapalı. Sifona bağlantıyı kontrol edin ve gerekirse açın.
Atık su pompası tıkalı veya atık su pompası üzerindeki kapak kilitli değil. Kapağı doğru şekilde kilitleyin.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E26 veya F26 Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E26 - F26 Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E26 veya F26 Çamaşır makinesindeki F26 hata kodu, basınç şalterindeki pro...
Klima Kullanma Talimatları Klima kullanma talimatı Klima Kullanma Talimatları İklim sistemleri odanın en uygun sıcaklığını yaratmaya yardımcı olur, fakat tüm kullanıcılar, klim...
LG Beko Klima Yaz Kış Ayarları LG Beko Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma) Kablosuz uzaktan kumanda LG Beko Klima Yaz Ayarı Kontroller şöyle görünür ...
Bosch bulaşık makinesi e13 hata kodu Bosch bulaşık makinesi e13 hata kodu Bosch bulaşık makinesi e13 hata kodu Modern Bosch bulaşık makineleri, aynı anda çeşitli parametrelerden so...
Karaman Teknik Servisleri Karaman Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri bir servis sağlayıcı olarak, müşteri odaklı hizmet için duruyoruz. Elektrikli cihazlarınızın komplike ol...

İlginizi Çekebilir

Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor, ne yapmalıyım

Çamaşır Makinesi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalıyım ?

Çamaşır makinesi suyu ısıtmazsa Hepimiz biliyoruz ki, sadece kimya ve mekanik etkiler, yüksek kaliteli yıkama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi