Anasayfa / Arıza Rehberi / Bulaşık Makinesi Pervane Fıskiyeleri Nasıl Değiştirilir ?
Bulaşık Makinesi Pervane Fıskiyeleri Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Pervane Fıskiyeleri Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Pervane Fıskiyeleri Nasıl Değiştirilir ? Bulaşık makinesi püskürtme kolları , suyu tabaklarınıza ve çatal-bıçaklarınıza yönlendiren şey olduğu için bulaşık makinenizin temel fonksiyonel parçalarından biridir. Düzgün çalışmazlarsa, bulaşık makinenizden daha zayıf bir temizleme performansı elde edersiniz – ürünleriniz hala kirli kalır.

Bulaşık Makinesi Fıskiye Değiştirme

Sprey kolları uzun çatal bıçaklara takılabilir veya yiyecek parçacıkları ve kireçlerle tıkanabilir. İlk olarak, sadece doğru yolda olduğunuzu kontrol etmek için, sprey kolunuzun değiştirilmesi gerektiğini gösteren uyarı işaretleri:

  • Bulaşıklar kirli çıkıyor
  • Sprey kolunun dikişleri veya eklemleri boyunca çatlak yarıkları var
  • Aşırı ses

Püskürtme kollarından herhangi birini değiştirmeniz gerekiyorsa, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, panik yapmanıza gerek yoktur. Size bulaşık makinenize zarar vermeden püskürtme kollarını nasıl başarılı bir şekilde değiştireceğiniz konusunda konuşacağız.

Bulaşık Makinesi Pervane Değiştirme

Önce güvenlik! Lütfen onarım işlemine başlamadan önce cihazınızı elektrik şebekesinden kapattığınızdan emin olun.

Alt Püskürtme Kolunu Değiştirin

Tabii ki sprey kollarına ulaşabilmemiz gerekiyor! Erişim sağlamak için sepetleri dikkatlice dışarı kaydırın. Alt püskürtücüyü değiştiriyorsanız, sadece dışarı çıkar ve yerine tıklayarak yenisiyle değiştirebilirsiniz – gerçekten bu kadar kolay!

Üst Püskürtme Kolunu Değiştirin

Üst püskürtme kolu ve borusu, hafif bir basınç uygulayarak çıkarılabilen üst sepetin tabanına sabitlenmiştir. Yenisi basitçe düz bir şekilde içeri girmelidir.

Püskürtme Kolu Besleme Kanalını Değiştirin

Şimdi bulaşık makinenizin boşluğuna biraz bakın… besleme kanalı olarak bilinen uzun bir plastik tüp görmelisiniz. Bu, cihazın altından su vererek yıkama motorundan üst püskürtme koluna yönlendirir. Çok açık olmayabilir, ancak küçük bir boyut farkı vardır, bu yüzden bunu değiştirmeniz gerekebilir. Üst püskürtme kolu kanal konektörünü değiştirmek için metal sabitleme klipslerini düz uçlu bir tornavida ile sökün.

Püskürtme Kolu Kanal Konnektörünü Çıkarın

Besleme kanalı bulaşık makinesi boşluğundan uzaklaştığında, eski püskürtme kolu kanal konnektörünü çıkarmak için düz uçlu bir tornavida kullanın. Kanalı yerine oturtmadan önce konektörün doğru şekilde hizalanmasına dikkat edin.

Sepetleri Takın

Tek yapmanız gereken sepetleri bulaşık makinenize daha önce yerleştirildikleri gibi geri koymak ve işte orada – bulaşık makinenizin artık sıkı çalışmanız sayesinde yeni sprey kolları var! Tebrikler – artık bulaşık makinesi sprey kollarınızı başarıyla değiştirebildiniz! Artık bulaşık makinesinin tüm zor işleri yapmasını sağlayabilirsiniz, onları elle temizlemek yerine!

Sprey kolunu çıkarma ve değiştirme

Not:
Bunu veya başka bir onarımı yapmadan önce güç kaynağını bulaşık makinenize ayırın. Üniteyi duvar prizinden çekin, uygun sigortayı sigorta kutusundan çıkarın veya devre kesicideki uygun kesiciyi çevirin.

Bulaşık Makinesi Pervane Fıskiyeleri Nasıl Değiştirilir Su, bir bulaşık makinesinin püskürtme kolları boyunca ünitenin pompa ve motor grubu tarafından zorlanır. Suyun kuvveti püskürtme tabancalarını hareket ettirir, su ve deterjanları bulaşık makinasındaki bulaşıkların üzerine püskürtür.

Modelinize bağlı olarak, bulaşık makinesinin tabanına yerleştirilmiş sadece bir püskürtme kolunuz olabilir veya ünitenin üst kısmında üst çanağın üst kısmında bulunan bir üst püskürtme kolu da olabilir. Alt sprey kolunun ortasından uzanan bir plastik kule de olabilir ya da olmayabilir, ki buradaki amaç tabaklara ilave bir su püskürtmesi yapmaktır.

Alt çanağı üniteden çıkarın. Bulaşık makinenizin püskürtme kolunun ortasında bir püskürtme kulesi varsa, şimdi elinizle sökerek çıkarın. Püskürtme kolunun ortasında bir civata görmelisiniz. Cıvatayı çıkartın ve ardından alt sprey kolunu yukarı doğru çekerek çıkarın. Sprey kolunuz bir cıvata ile yerinde tutulmuyorsa, üniteden çıkarmak için püskürtme kolunu yukarı kaldırın. Süreci kolaylaştırmak için biraz ileri geri sallamanız gerekebilir.

Püskürtme kolunuzla birlikte kullanılan herhangi bir pul varsa, çıktıkları sırayla döndürdüğünüzden emin olun.

Püskürtme kolunu değiştiriyorsanız, az önce çıkardığınız püskürtme kolunu atın ve yerine yenisini sokun. Püskürtme kolunuzu temizlemek için ılık, sabunlu suya batırın. Yüksek basınçlı suyla temizleyiniz. Sprey kolunu bulaşık makinesine iade edin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Elektrik Süpürgesi Motoru Nasıl Değiştirilir

Elektrik Süpürgesi Motoru Nasıl Değiştirilir ?

Elektrik Süpürgesi Motoru Nasıl Değiştirilir ? emiş motorunun bir kutu vakumunda nasıl değiştirileceğini gösterir. Kanister tabanındaki …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !