Bulaşık makinesi Püskürtme Pervaneleri Nasıl Temizlenir

Bulaşık Makinesi Pervaneleri Nasıl Temizlenir ?

Bulaşık Makinesi Püskürtme Pervaneleri Nasıl Temizlenir ? Optimum sonuçlar için, sprey kollarınızı birkaç ayda bir temizlemenizi öneririz. Nereden başlayacağımızdan emin değil misiniz? Aşağıdaki hızlı ve kolay adımları izleyin.

Bulaşık Makinesi Sprey Kolları Temizleme

Bulaşık makinesi Pervaneleri Nasıl Temizlenir ? Bulaşık makinesi püskürtme kolundaki delikleri temizlemek için bir elbise askısından tel kullanın. Eğer bulaşık makineniz eskiden olduğu gibi temizlenmiyorsa, sorun püskürtme kollarındaki tıkanmış deliklerden kaynaklanıyor olabilir.

Bulaşık Makinesi Fıskiye Delikleri Nasıl Temizlenir ?

  • Püskürtme kollarını bulaşık makinesinden çıkarın.
  • Püskürtme kollarındaki delikleri temizlemek için delikler ile aynı çapta, elbise askısı teli gibi bir tel parçası kullanın.
  • Kolları tekrar bulaşık makinesine koyun ve kolay döndüğünden emin olmak için döndürün.
  • Aşırı durumlarda, sprey kollarını ılık suya ve sirke içine daldırın ve mineral kalıntılarını çözün.

Bulaşık Makinesi Pervaneleri Temizleme

Eğer bulaşık makineniz bulaşıklarınızı da temizlemiyorsa, problemi kablo uzunluğuyla çözebilirsiniz. ince tığ benzeri bir metali sprey kolunu temizlemek için kullanabilirsiniz. Bulaşık makinesinin tabanının, su çeken deliklere sahip bir püskürtme kolu olduğunu fark ediyorsunuz. Ve genellikle yiyecek veya sert su birikintileriyle (mineral birikintileri) tıkanırlar.

Bu yüzden temizlemek için, püskürtme kollarından delikleri çıkarmak için tel kullanabilirsiniz. Bunu yaparken de yaparsınız, ancak püskürtme kolunun bağlantısını kesmek ve çıkarmak daha kolaydır. Çoğu bulaşık makinesinin alt kısmında basit bir kilitleme düğmesi vardır.

Bulaşık Makinesi Su Püskürtme Kolları Temizliği

Ardından deliği temizlemek için kabloyu kullanırsınız. Teli sonuna kadar sokun. Yiyecek birikintilerini veya diğer engelleri temizlediğinizden emin olun. Şimdi, eğer gerçekten takılmışsa, onu da alıp biraz sirke ile ılık su banyosuna sokun. Bu, orada bulunan tüm masraf işlemlerini çözmenize yardımcı olacaktır.

Şimdi, bir kez temizlendiğinde, sadece yerine geri koyun, iyi ve güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olmak için kilitleyin. Ve bu gerçekten önemli, yerinde olduğunda, döndürün. Serbestçe döndüğünden emin olun. Eğer değilse, başka bir probleminiz olacak. Bulaşık makinesi fıskiye bir kez temizledikten sonra, diğer sprey kolunu üstten temizleyin ve bulaşık makineniz yeni kadar iyi randımanlı çalışacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi