Anasayfa / Nasıl Yapılır ? / Bulaşık Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirilir ?
Bulaşık Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Rezistans Değiştirme

Bulaşık Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirilir ? Bulaşık makinesinin ısıtma elemanını bulun. Bulaşık makinesinin kapağını açın ve küvete bakın. Bulaşık makinenizin tabanındaki ince, yuvarlak boru. Kapsanabilir veya olmayabilir. Eğer örtülürse, alt çanağı çıkarın ve kapağı çıkarın.

Bulaşık Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirilir ?

Isıtma elemanınızın iki metal terminali olacak. Her bir ucunda bir tane. Her bir terminal aşağıya doğru bulaşık makinesinin tabanına ulaşır. Her terminalin küvetin tabanına girdiği alanı zihinsel olarak işaretleyin.

Artık ısıtma elemanının kablolarına erişmeniz gerekiyor. Bunu önce bulaşık makinesinin alt tekme plakası panelini çıkararak yapabilirsiniz. Tek plaka panelini yerinde tutan en az iki vida (ancak belki dört) olacaktır. Panelin üstünde veya altında bulunurlar. Vidalar üst kısımdaysa, bunlara erişmek için bulaşık makinesinin kapısını açmanız gerekebilir. Yine de paneli çıkarmak için kapıyı kapatın.

Alt ön erişim panelini ve ayak panelini çıkarın

Bir somun sürücüsü kullanarak, alt ön erişim panelini ve ayak panelini yerinde tutan vidaları sökün. Erişim panelini ve ayak panelini ileri çekin ve çıkarın.

Bulaşık makinesini dışarı çekin

Bulaşık makinesinin gç kablosunu, bulaşık makinesini tezgahın altından çekerken serbestçe hareket etmesini sağlayın. (Bulaşık makinesinde güç kablosu yoksa bkz. İpucu).

Su besleme hattı bağlantısının altına bir havlu yerleştirin. Su besleme hattını su giriş valfından ayırın ve dökülmeleri silin. Boşaltma hattını çöp atma veya lavabo tahliye hattından ayırın. 2 adet montaj vidasını, bulaşık makinesini kabin açıklığına sabitleyen braketlerden çıkarın.

İpucu: Bulaşık makinesi güç kaynağınız doğrudan bağlantı kutusuna bağlanmışsa, bağlantı kutusu kapağını çıkarın ve kabloları çıkarın. Güç kablosunu bağlantı kutusundan çıkarmak için gerilim azaltıcı somunu sökün. (Bağlantı kutusu, alt erişim panelinin hemen arkasındaki bulaşık makinesinin ön tarafındadır.)

Isıtma elemanını sökün

Alt bulaşık makinesini bulaşık makinesinden dışarı çekin ve kapıyı kapatın. Isıtma elemanının kablo ve montaj donanımına erişmek için bulaşık makinesini arkaya dikkatlice yerleştirin. Kabloları ısıtma elemanındaki bağlantı maçalarından çekin. Bir hilal anahtarı kullanarak, plastik ısıtma elemanı montaj somunlarını çıkarın. Bulaşık makinesini dik konuma getirin ve kapıyı açın. Isıtma elemanını küvete doğru çekin ve montaj klipsini küvetin içinde serbest bırakın. Elemanı dışarı çekin.

Yeni ısıtma elemanını takın

Yeni ısıtma elemanının uçlarındaki contaları az miktarda durulama yardımı ile yağlayın. Yeni ısıtma elemanının uçlarını küvetin arkasındaki deliklerden geçirin. Montaj klipsini küvetin içine yeni ısıtma elemanına takın. Bulaşık makinesini sırtında ayarlayın. Plastik somunları, uçların uçlarına takın; plastik somunları çapraz olarak takmayın. 

Sızıntıları önlemek için somunları sıkı olana kadar sıkın. Telleri tamamen ısıtma elemanının uçlarına doğru itin. Bulaşık makinesini dik konuma getirin. Suyu bulaşık makinesine dökün. Plastik somunların etrafında sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Sızıntıları durdurmak için, lastik contaları oturtmak için somunları sıkın. Alt çanağı tekrar takın.

Bulaşık makinesini dik konuma getirin ve bulaşık makinesini tezgahın altına doğru itin. Boşaltma hortumunu çöp atma veya lavabo tahliye yerine bağlayın. Su besleme hattını giriş suyu valfına tekrar bağlayın. Vidaları, bulaşık makinesini tezgahın altına sabitleyen montaj braketlerine takın ve vidaları sıkın. Ayak panelini bulaşık makinesine yerleştirin ve ardından erişim panelini ayak panelinin önüne yerleştirin. Montaj vidalarını takın ve sıkıca sıkın.

 İpucu: Bulaşık makinesi bir bağlantı kutusuna kablolarsa, güç kablosunu bağlantı kutusuna itin ve yük azaltma somununu tekrar takın. Bağlantı kutusundaki telleri yeniden bağlayın ve bağlantı kutusu kapağını tekrar takın.

İlginizi Çekebilir

Dikiş Makinesi Motoru Nasıl Değiştirilir

Dikiş Makinesi Motoru Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Dikiş Makinesi Motoru DeğiştirmeElektriği kapatınKayışı kapağını çıkarınKayışını çıkarınMotorunu çıkartınYeni motoru takınKayışını tekrar takınKayış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi