Bulaşık Makinesi Sigorta Attırıyor ?

Bulaşık Makinesi Sigorta Attırıyor ? Bazen ana sigorta kutusundaki bir sorundan kaynaklanabilir; ancak bazen bulaşık makinesi gibi hatalı bir cihazın neden olduğu olabilir. Neyse ki, sorun çözülebilir. Bulaşık makinenizin neden elektriği kestiğini ve durumu düzeltmek için neler yapılabileceğini açıklamak için buradayız.

Bulaşık Makinesi Neden Sigorta Attırır ?

  • Arçelik bulaşık makinesi şartel attırıyor
  • Bosch bulaşık makinesi şartel attırıyor
  • Arçelik bulaşık makinesi Neden sigorta Attırır
  • Bulaşık makinesi neden sigorta Attırır
  • Beko bulaşık makinesi şartel attırıyor
  • Bulaşık makinesi kaçak akım rölesini attırıyor
  • Bulaşık makinesi kurutmaya geçince sigorta atıyor

Bulaşık Makinesi Sigorta Attırıyor ? Fişleri ve fiş kablolarını düzenli olarak kontrol etmek iyi bir fikirdir. Fişler ve kabloları kullanım sırasında hasar görebilir. Saç kurutma makineleri, elektrikli süpürgeler ve mikrodalga fırınlar gibi tüm modern cihazlarda kullanılan ortak, kare pimli 13 amperlik fişi nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bulaşık Makinesinin Sigortaları Attırması

Su Sızıntıları veya Nemli

Bulaşık makinenizin çevresi oldukça soğursa, nem ile uğraşıyor olabilirsiniz. Bu, daha hassas bileşenlerin bazılarına girebilir ve bulaşık makinenizde tahribat yaratabilir, özellikle de motora veya şebeke bastırıcıya girerse. Bu, bulaşık makinesinin boşta otururken veya yıkama ortasında durmasına neden olabilir. Bir su kaçağı makinesinin iç yapıları içinde, aynı zamanda, bir soruna neden olabilmektedir. Sızıntı veya nemden bağımsız olarak su ve elektrik karışmaz.

Bulaşık Makinesi Sigorta Neden Atar ?

Sigorta veya Fiş Kabloları

Açılan bulaşık makineniz bir fiş probleminden kaynaklanıyor olabilir. Sigortayı acele etme eğilimindeyken, sorun gerçek fişin üst kısmında olabilir veya hasar görmüş (kopmuş veya atmış) kablolar olabilir. Fişin içindeki dahili kablolama, her şeyin bağlı olup olmadığını görmek veya hasarlı görünen bazı dahili kablolar olup olmadığını belirlemek için kontrol edilebilir.

Bulaşık Makinesinin Sigortaları Attırmasının Nedenleri

Her şey yolundaysa, sorun duvar prizinin kendisinde olabilir. Bu, diğer cihazları veya bileşenleri aynı sokete takarak test edilebilir, ancak daha küçük cihazlar bir açma sağlamak için voltaj gereksinimlerini karşılamayabilir. Bulaşık makinesi gibi çamaşır makineleri ve buzdolapları gibi daha büyük cihazlar onu tetikleyebilir.

Başka bir olası neden, bulaşık makinesindeki terminal bloğu olabilir. Bu, kabloları bağlamak veya sonlandırmak için kullanılan ve elektrik prizlerini şebekeye bağlamak için kullanılan bir çeşit ayrıntılı vidadır. Zamanla, terminal blokları hasar görebilir veya yıpranabilir. Son olarak, müdahale ile ilgili bir sorun olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, bu kadar elektriksel bağımlılığımız nedeniyle, bir seferde çok fazla elektrikli ürünümüz var.

Bulaşık Makinemi Fişe Takınca Sigorta Atıyor?

Küçük bir lambadan bilgisayara kadar her şey parazite neden olabilir. Bulaşık makinelerinde bu, şebeke filtresi bastırıcı tarafından engellenir – motorların parazitleri diğer cihazlara geçirmesini durdurmak, RCD’yi sigorta kutunuza atmak veya fişlerdeki atmış sigortaları önlemek. Bu hasar görürse, müdahaleyi durduracak hiçbir şey olmayacaktır.

Bileşenler

Sorun, oldukça basit bir şekilde, hatalı bir bileşenden kaynaklanabilir. Bu, motordan baskılayıcıya, ısıtma elemanına, ana güç anahtarına vb. Kadar her şeyi içerebilir. Bunun daraltılabilmesinin bir yolu, makine açıkken yolculuğun ne zaman gerçekleştiğini gözlemlemektir. Meydana geldiğinde bir tutarlılık var mı? Her zaman bir döngüde belirli bir noktada olur mu? Eğer öyleyse, neden belirli bir bileşen olabilir. Bu, cihazın gücü kesildiğinde ve bileşenler bir multimetre ile test edildiğinde kontrol edilebilir.

Bir Uzman Arayın

Bunlar bulaşık makinenizin elektriği kesmesinin nedenlerinden sadece birkaçı. Başkaları da var, ama problemi çözmek için bir profesyonel istihdam ederek zamanınız daha iyi harcanacaktı. bizim gibi bulaşık makinesi onarım şirketleri , sorunu hızlı bir şekilde teşhis etmek ve düzeltmek için doğru araçlara ve uzmanlığa sahiptir.

Buna ek olarak, birçok marka ve bulaşık makinesi modeli vardır. Hepsi farklı şekilde inşa edilmiş değil, aynı zamanda ‘herkese uyan tek bir kılavuz’ yazmayı zorlaştırmakla kalmıyor, bazıları diğerlerine göre daha hassas. Deneyimli uzmanlar, belirli marka veya modellerle ortak sorunları hızlı bir şekilde belirleme bilgi ve yeteneğine sahiptir .

Ancak işi kendiniz yapmaya karar verirseniz, her zaman bulaşık makinenizi güç kaynağından çıkarmayı unutmayın, güvende olun ve sorunu teşhis ederken dikkatli olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi