Destek
Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor ?

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor Çözüm Ve Arızaları Eğer bulaşık makineniz boşaltmıyor sa, profesyonel arama yapmadan veya yeni bir bulaşık makinesi satın almadan önce yapabileceğiniz birkaç hızlı ve kolay kontrol vardır.

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Çalışmaya başlamadan önce bulaşık makinenizi kapatın Bulaşık makinesinde herhangi bir çalışma yapmadan önce, şebeke elektriğinin kapalı olduğundan emin olun.

Filtreleri Çıkartın ve Temizleyin

Kontrol edilecek ilk şeyler, bulaşık makinesinin altındaki filtrelerdir, tıkanmış filtreler bulaşık makinenizin boşalmasını durduracaktır. Filtreleri bulaşık makinesinin altında bulabilirsiniz; Üç parça halinde gelirler ve çekilmeleri veya bükülmeleri çok kolaydır. Filtreleri çıkarın, temizleyin ve değiştirin. Bulaşık makinesini düzenli olarak kullanırsanız, filtreleri her hafta musluk altında çalıştırarak temizlemeniz iyi olur.

Tıkanıklık İçin Hortumu Kontrol Edin

Filtrelerin temizlenmesi sorunu çözmezse, bulaşık makinesinin arka tarafındaki atık hortumunun ezilmediğini veya bükülmediğini kontrol edin – eğer varsa, bu atık suyun dışarı akmasını engelleyebilir. Bulaşık makinesini duvarın içinden veya içinde bulunduğu kabinin arkasından dışarı doğru çekin ve hortumun düzgün bir şekilde boşalması için yeterli alan olup olmadığını kontrol edin.

Lavabo Bağlantısı Tıkanıklığı İçin Kontrol Edin

Bulaşık makinesi atık su borusu, evye atıklarına bağlıysa, bunu tıkanıklıklar için kontrol edin. Lavabonuzdan bir tıkanıklık olabilir, bu da bulaşık makinenizin düzgün bir şekilde boşalmayacağı anlamına gelir.

Pompa Motorunu Kontrol Edin

Pompa iki çarktan oluşur. Üst kısım, suyu bulaşık makinesine pompalar ve alt kısım ise drenaja pompalar. Üst pervaneyi kaldırın ve alt pervane üzerindeki herhangi bir gazı temizleyin. Bazen kırık cam ve plastik parçalar bu pervanenin dönmesini engeller.

Drenaj Sepetini Temizle

Drenaj sepetini, alttaki döner püskürtme kolu etrafına veya herhangi bir gıda artıkları ve balçık tarafına kadar temizleyin. Bir kablo kılıfı düzleştirin ve tıkanıklığı gidip gitmeyeceğinizi görmek için ağ gözünden geçirin. Bu işe yaramazsa, aşağıdaki kartere ulaşmak için aşağı doğru tutan somunları sökerek sepeti çıkarın. Karterini temizle.

Bumu Aradığın ?

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Timer DeğiştirmeBuzdolabı Timer Nasıl Test Edilir ? Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ? …

3 Yorumlar

 1. Didem

  Benim bulasik makinemde sorun regal suyu cekiyor bosaltiyor 2.de bitti isigi yanip sönüyor neden olur icini temizledim ama ayni hatayi veriyor

  • adept

   su seviye arızası, diger bir arıza elektronik kartı muhtemel arızadır.

 2. Selman

  Temiz yıkamama sebebi nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi