Ev / Nasıl Yapılır ? / Bulaşık Makinesi Su Ventili Nasıl Değiştirilir ?
Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventil Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Su Ventili Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Su Ventili Değiştirme

Bulaşık Makinesi Su Giriş Valf Değişimi

Bulaşık Makinesi Su Ventili Nasıl Değiştirilir ? Su giriş valfi suyu evinizin su hattından bulaşık makinesine besler. Bu valf arızalı olduğunda, bulaşık makinenizden su sızabilir. Eğer yeterince su girmezse, bulaşıklarımız doğru şekilde temizlenemeyebilir! Bulaşık makinesinin giriş valfini sabitlemek, DIY’er için kolay bir projedir.

Adımlar

 1. Başlamadan önce suyu ve gücü bulaşık makinesinde kapatın. Bulaşık makinesinin ön kapağının altında bulunan iki çeyrek inç altıgen vidayı sökün.

  Bulaşık makinesi kapağının altındaki vidaları sökün. Ön kapağı dışarıya doğru ve alt paneli dışarı çıkmalıdır. Bu paneli kaldır.

  • Vidaların dördünün bulunduğu yeri hatırlayın. Daha uzun olanlar ön kapağın altına aittir. Uzun vidaları üst kısma yerleştirmek, plastik havzayı delip geçerek sızıntıya neden olabilir.
 2. Giriş valfini bulun. Çoğu marka ve modelde, makinenin alt kısmında bulunur.
  Su hortumunu vanadan ayırın ve valfi bulaşık makinesine bağlayan armatürü çıkarın.
  Valfi çıkarınız. Yeniden kullanılabilir olduğu için bağlantı parçasını koruyun!
  İki çeyrek inç vidayı bulun ve çıkarın. Bu vidalar giriş valfinin braketini bulaşık makinesinin yanına tutturur.
  Valf solenoid tertibatına bağlı olan elektrik kablo demetini çıkarmak için giriş valfini aşağıya doğru kaydırın.

  Bir çift iğne uçlu pense kullanarak, gevşetmek ve yukarı kaldırmak için çıkış hortumunu sabitleyen yay kelepçesini sıkın. Bu, hortumun vanadan sallanmasını sağlar.

  • Bu hortumun arta kalan suyu bittiğinde sünger, bez veya havlu bulundurun.
  Eski valfi dışarı çekin ve atın. Yeni olanı takın ve eski bağlantı parçasını kullanarak sabitleyin.
  Eski bir sıhhi tesisat bantını çıkarın ve bağlantıyı sert tel fırça ile temizleyin. Herhangi bir bağlantı parçasının içine girmemeye özen göstererek yeni bir Teflon bant uzunluğu uygulayın.

  Mengene kavrama pensi kullanarak, armatürü bulaşık makinesinin içine yerleştirmeden önce sıkın.

  • Mengene kavrama pensi yoksa, bağlantı elemanının giriş valfına mümkün olduğunca manuel olarak vidalanması gerekir. Katı bir yüzeye çıktığında, tamamen sıkılabilir.
  Yay kelepçesini çıkış hortumuna tekrar yerleştirin ve hortumu giriş valfine tekrar takın. Hortumu mümkün olduğunca sıkı bir şekilde oturduğundan emin olmak için hortumu tekrar valfe geri döndürmek için bir hareket ettirme hareketi kullanın.
  İğne uçlu pense kullanarak, yay kelepçesini bir kez daha sıkın ve çıkış hortumunu aşağı doğru döndürün. Bu, çıkış hortumunu uygun şekilde mühürlü tutar ve herhangi bir sızıntıyı önler.
  Yeni vanayı, makinenin yan tarafına eski giriş valfini monte etmek için kullanılan iki çeyrek inçlik vidalarla yeniden takın.
 1. Valfin su besleme hortumunu tekrar takın ve elektrik kablo demetini giriş valfi solenoidine dikkatlice bağlayın. Giriş valfi bağlantısının bu zamanda iyi ve sıkı olduğundan emin olun.
  Elektrik ve su kaynağını bulaşık makinesine takın ve çalıştırın. Çıkış hortumundan veya giriş valfinin kendisinden herhangi bir sızıntı için yakından izleyin. Görünen sızıntılar yoksa, bu talimatları ilk adımda işlemi ters çevirerek ön panelleri bulaşık makinesine tekrar takın. Vidaları uygun deliklere yerleştirmek için özel dikkat gösterin.

İlginizi Çekebilir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ?

Sirke ile bir mikrodalga fırın temizleme Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? Bunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi