Destek
Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Sürekli Yanıyor

Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Sürekli Yanıyor ?

Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Sürekli Yanıyor ? Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Sürekli Yanıyor sorusuna cevap olarak Teknolojinin insanlığa sunduğu en güzel hediyelerden biri de kuşkusuz bulaşık makineleridir. Hem zaman kaybını önleyen hem de su israfını önleyen bulaşık makineleri, dikkatli ve özenli kullanıldığında daha uzun süre kullanılıyor. Kullanım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de bulaşık makinesine uygun bulaşık makinesi tuzu kullanımı oluyor.

Tuz Işığı Sürekli Yanıyor

Bulaşık makinenizin tuz uyarı lambası yanıyorsa; aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Makinenizdeki tuz uyarı lambası bazı durumlarda yanabilir. Haznede tuz bitmiş ya da miktarı azalmış ise ekleme yapın. Sorun devam ediyorsa tuz haznesinin kapağı tam olarak kapanmamış ya da içinde su kalmamış olabilir. Bu adımları kontrol edin. Sorun devam ederse müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Bulaşık makinesine tuz ekleme

Bulaşık makinenizi açma-kapama düğmesinden kapayın. Makinenin fişi ulaşabileceğiniz bir yerdeyse prizden çıkarın. Makinenin kapağını açtıktan sonra alt sepeti çektiğinizde sol tarafta yer alan ve bidon kapağına benzeyen tuz bölmesini sola doğru çevirerek açın.

Buradaki haznede bir miktar su bulunur. Buraya tuzu ekledikten sonra kapağı sağa doğru çevirerek sıkıca kapatın. Eğer makinenize kurulumdan sonra ilk defa tuz ekleyecekseniz ve haznede su yoksa, üzerine 1 litre su eklemeniz gerekir. Son olarak hazne dışına taşan tuzlar varsa temiz bir bez yardımıyla silerek makineyi bulaşık olmadan çalıştırın.

Bulaşık makinesine yerleştirilen bulaşıkların en iyi şekilde yıkanmasını deterjan, parlatıcı ve makine tuzu sağlıyor. Bulaşık makinesine özel olarak üretilen makine tuzu, makineye gelen şehir şebeke suyunu yumuşatan reçineye yardımcı önemli bir madde olarak görev yapıyor. Şebeke suyunda bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonları suyun sertliğini belirliyor. Bu iyonların fazlalığı suyun sert olmasını sağlıyor.

Sert sular bulaşıkların çizilmesine neden olmasının yanı sıra bulaşıklarda tortu ve kalıcı lekeler bırakabiliyor. Bulaşık makinesi tuz haznesi içerisine koyulan makine tuzu, şebeke suyunu yumuşatan reçinenin yapılanmasını destekleyerek bulaşıkların çok daha temiz ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Bulaşıklarda tortu ve lekeler kalmasını engelleyen bulaşık tuzu kullanımı, bulaşıkların daha parlak ve canlı görünmesine neden oluyor.

Tuz Haznesi Nasıl Temizlenir ?

Makinenin şebeke suyunu yumuşatma işlemi süreklilik gerektirdiği için bulaşık makinesi tuz hanesi içinde her zaman makine tuzu kullanılır. Genel olarak bulaşık makinelerinde tuz hanesi makinenin en alt kısmında vida kapaklı bir tuz kutusu olarak yer alır. Bulaşık makinesinin tuzu bu vidalı kapak açılarak içine dökülür. Tuz haznesi su dolu ise tuz eklemeye devam edilmesi gerekiyor.

Tuz eklendikçe içindeki su da dışarıya çıktığından dolayı bir problem yaşanmaz. Tuz eklemesi bittikten sonra kapak kapatılır ve etrafına dökülen tuzlar bir bez yardımıyla temizlenir. Tuz hanesi su dolu olduğunda problem olduğu anlamına gelmez. Tuz haznesi nasıl temizlenir konusunda servisiniz yardımcı olacaktır.

Bulaşık makinesinde tuzun bittiğini gösteren tuz göstergesi bulunuyor. Tuz bittiğinde bulaşık makinesi tuz göstergesi ışığı yanarak tuz eklenmesi gerekliliğini hatırlatır. Bulaşık makinesi Tuz göstergesi ışığı yandığında bulaşık makinesinin altında yer alan tuz hanesi açılarak dikkatlice bulaşık makinesi tuzu eklenmeli ve işlem bittikten sonra vidalı kapağın iyice kapatılmalı. Bulaşık Makinelerinde tuz göstergesi ve tuz haznesi makinenin verimliliği açısından önemli rol oynar.

Bulaşık Makinesi Tuz Kutusu Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık makinelerine özel olarak üretilen makine tuzlarından başka bir tuz kullanılması, makinenin temiz yıkama özelliğinin devre dışı kalmasını sağlayarak verimliliğini engelliyor. Bulaşık makinesi kristallendirilmiş saf tuz olduğundan dolayı suyun sertlik oranının düşürülmesinde çok daha verimli oluyor. Finish bulaşık tuzu, makinenizin kireçlenmesini önleyerek daha verimli ve daha uzun süreli kullanımını sağlıyor.

Bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıklar iyi yıkanamıyorsa tuz haznesinde bir sıkıntı olabilir. Bu durumda tuz kutusu değişimi gerekebiliyor. Ancak tuz kutusu değişimi için mutlaka servisten yardım alınmalı. Bulaşık makinelerinin tuz kutusu nasıl değiştirilir konusu, aracın pahalı ve değiştirilmesi masraflı olmasından dolayı servisten yardım alınması gereken önemli bir konu haline geliyor.

Bumu Aradığın ?

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Timer DeğiştirmeBuzdolabı Timer Nasıl Test Edilir ? Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi