Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bulaşık Makinesi Tuzu Nasıl Kullanılır ?
Bulaşık Makinesi Tuzu Nasıl Kullanılır

Bulaşık Makinesi Tuzu Nasıl Kullanılır ?

Bulaşık Makinesi Tuzu Nasıl Kullanılmalı

Bulaşık makinesi tuzu, sert suyu yumuşatmak için kullanılan özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Sert su tabakların kirli, lekeli veya filizli görünmesine neden olabilir. Bulaşık Makinesi Tuzu Nasıl Kullanılır Dünyanın en çok suya sahip olduğu bölgelerde, Avrupa’nın çoğu yerinde, çoğu bulaşık makinesi, periyodik olarak tuzla doldurulması gereken yerleşik su yumuşatıcı üniteleriyle birlikte gelir. Bulaşık makinesi tuzunu kullanmak zor değildir ve temiz ve köpüklü bulaşıklar elde etmenize yardımcı olabilir!

Bulaşık Makinesine Tuzu Koyma

 1. Görüntü Bulaşık Yıkama Tuzu Adım 1 kullanın
  1
  Tuz haznesini açığa çıkarmak için alt rafı çıkarın. Alt rafı tamamen dışarı çekin ve mutfak tezgahınıza yerleştirin. Silindirlerinden ayırmak için hafifçe kaldırmanız gerekebilir. Rezervuar bulaşık makinesinin alt kısmında, muhtemelen bir tarafa olacak. Bir rezervuar görmüyorsanız, bulaşık makinenizde yerleşik bir su yumuşatıcı olmayabilir. 
 2. Görüntü Bulaşık Yıkama Tuzu Adım 2 kullanın

  Kapağı sökün ve su olup olmadığını kontrol edin. Su yumuşatma üniteleri, her kullanımdan sonra sıkıca sabitlenmesi gereken kapaklara sahiptir. Bu kapağı sökün ve yan tarafa yerleştirin. Ünitenizi ilk kez kullanıyorsanız, bunun su ile doldurulması gerekir. Açıklığın üst kısmına kadar doldurmak için yeterince dökün. 

  • İlk kullanımdan sonra yumuşatıcı ünitenizde her zaman biraz su olmalıdır. Yeniden doldurmanız gerekmeyecek.
 3. Image titled Use Dishwasher Salt Step 3
  Yumuşatıcı ünitenizde sadece bulaşık makinesi tuzu kullanın. Marketlerde, donanım mağazalarında veya çevrimiçi olarak özel olarak imal edilmiş bulaşık makinesi tuzu bulabilirsiniz. Hangi markayı seçeceğiniz önemli değildir, ancak tuzu, deniz tuzu veya kosher tuzunu bulaşık tuzu yerine kullanamazsınız. Bu pişirme tuzları, suyunun sertliğini artırabilecek katkı maddeleri içerir. Onlar da çok iyi olabilir, bu da birimi tıkayabilir. 
 4. Image titled Use Dishwasher Salt Step 4

  Hazne doluncaya kadar huniye tuz dökün. Farklı bulaşık makineleri, farklı miktarlarda tuz alan farklı boyuttaki birimlere sahip olacaktır, bu nedenle bu işlem için kesin bir ölçüm yoktur. Tamamen doldurulana kadar üniteye tuz dökün. Ünitede su bulunduğundan, dahili yumuşatıcıda meydana gelen kimyasal süreçleri tazeleyecek bir tuzlu su tuzlu su yaratıyorsunuz. 

  • Tuzunu dökmek için bir huni kullanmak dökülmelerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Huni üniteye daldırmak yerine rezervuarın üzerinde tutun. Huni ıslanırsa, tuz düzgün bir şekilde akmaz.
 5. Image titled Use Dishwasher Salt Step 5

  Aşırı tuzları ıslak bir bezle temizleyin. Ünitenin etrafında bulaşık makinesine herhangi bir tuz döktüyseniz, ıslak bir bezle silin. Yumuşatıcı ünitesine döktüğünüz tuz, aslında hiçbir zaman ünitenin içinde kalmayacağından bulaşıklarıma asla dokunmaz. Ancak bulaşık makinesinde gevşek tuz bırakırsanız, bulaşıkları temizleyen suyla karışır. Bu onlara zarar vermez, ancak bir döngü için size biraz kirli (veya tuzlu) yemekler verebilir. 

  • Ayrıca, bulaşık makinesinden dökülen herhangi bir tuzu temizlemek için bulaşıklar olmadan durulama işlemini de yapabilirsiniz.
 6. Image titled Use Dishwasher Salt Step 6
  Kapağı sıkıca vidalayın. Kapağı sıkıca yerine takın ve sıkı olduğundan emin olun. Bir döngü sırasında kapak gevşerse ve deterjan üniteye girerse kırılabilir. Kapağın yeterince sıkı olmadığı için kesinlikle yeni bir bulaşık makinesi için ödeme yapmak istemiyorsunuz! 
 7. Image titled Use Dishwasher Salt Step 7
  Alt rafı yerine takın ve bulaşık makinesini normal şekilde çalıştırın. Kapağını kontrol ettikten sonra, alt rafı tekrar bulaşık makinesine koyabilirsiniz. Bulaşık makinenizi bulaşıkları doldurun ve her zaman yaptığınız gibi çalıştırın. Tuzu tekrar doldurduktan sonra boş bir durulama veya temizleme döngüsüne gerek yoktur. 

Bulaşık Makinenizin Tuza İhtiyaç Duyduğunu Kontrol Etme

 1. Image titled Use Dishwasher Salt Step 8

  Tuz sadece, dahili yumuşatıcı üniteleri olan bulaşık makinelerinde kullanın. Bulaşık makinenizin yerleşik bir üniteye sahip olduğundan emin değilseniz, üreticinize başvurun. Bulaşık makinesinin altında bulamazsanız, muhtemelen bir tane yoktur. Bulaşık makinesi tuzu, normal deterjan veya bulaşık makinesi temizleyicisi için işaretlenmiş diğer lekelere koymayın. Bu, cihazınızı kolayca kırılabilir.

  • ABD’deki çoğu bulaşık makinesinin, tuzla doldurulması gereken yerleşik yumuşatıcı üniteleri yoktur. Sadece belirli modellerde bu özellik bulunur. 
 2. Image titled Use Dishwasher Salt Step 9
  Bulaşık makinesinin tuz göstergesini kontrol edin. Bulaşık makinesinin daha fazla tuza ihtiyaç duyduğunu öğrenmenin en kolay yolu, bir dolum için hazır olduğunu size söylemektir! Birçok bulaşık makinesinde ya bulaşık makinesinin üst panelinde ve / veya ünitenin kendisinde bir gösterge ışığı vardır. Işıkların yeşilse, gitmek güzel. Gösterge lambalarınız kırmızıysa (veya ünitenin üzerinde, açıksa), daha fazla tuz dökmeye hazırsınız demektir. 
 3. Image titled Use Dishwasher Salt Step 10

  En az ayda bir kez haznenin üstünde. Bulaşık makinenizde gösterge ışıkları yoksa, kendi programınızı hazırlayın. Yerleşik üniteler içeren bulaşık makinelerinde ayda bir kez tuz doldurmak iyi bir fikirdir. Gösterge lambalarınız olsa bile, bir ayın üzerinde olsaydı yeniden doldurma yapmak isteyebilirsiniz.

  • Gösterge ışıklarının bir aydan fazla sürdüğünü fark ederseniz üniteyi tekrar doldurmanız gerektiğini söylerseniz, bunlar kırılabilir. Birim seviyenizi kontrol edin ve endişeleriniz varsa üreticinizi arayın.
 4. Image titled Use Dishwasher Salt Step 11
  Yemekleriniz aşırı çizgili görünüyorsa haznenin üstünde. Su yumuşaklığına dikkat etmek için bulaşıklarınızı izleyin. Suyun çok sertleşiyorsa, üzerinde beyaz bir filme sahip gibi görünen garip yemekler almaya başlayacaksınız. Bu açık gözlüklerde özellikle belirgin olacaktır. Şarap gözlüklerine bu güzel ışıltıyı geri kazandırmak için rezervuarı tuzla doldurun!

İlginizi Çekebilir

İdeal Buzdolabı Sıcaklık Ayarı

İdeal Buzdolabı ve Dondurucu Sıcaklık Ayarı

Sayfa İçindekiler İdeal Buzdolabı SıcaklığıBuzdolabındaki sayısal ayarlar ne anlama geliyor?İdeal Dondurucu SıcaklığıBuzdolabım Neden Yanlış Sıcaklıkta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi