Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bulaşık Makinesinde Yıkama Sonrası Beyaz Lekeler
Bulaşık Makinesi Yıkama Sonrası Bulaşıklarda Beyaz Lekeler

Bulaşık Makinesinde Yıkama Sonrası Beyaz Lekeler

Bulaşık Makinesi Yıkama Sonrası Bulaşıklarda Beyaz Lekeler size mükemmel yıkama performansı, memnun etmek için uzun süre bulaşık zaman, bir kullanımdan sonra, sen yemekler garip beyaz plak, lekeler, (teflon) kaplı olmayan sopayla tava üzerinde çok iyi fark edilebilir olduğunu fark.

Bulaşık makinesi neden beyaz leke bırakır

Bulaşık Makinesinde Yıkama Sonrası Beyaz Lekeler Belki aynı baskını ve bulaşık makinesinde en duvarlarında bulduk. Bu nedir? Bu bir arıza mı? Yoksa yanlış bir şey mi yaptın? Anlayalım.

Bulaşıklarda ve Makine içinde beyaz lekeler

Bulaşık Makinesinde Yıkama Sonrası Beyaz Lekeler Bulaşık makinesinden sonra bulaşıklarda beyazımsı bir kaplama varsa, servis merkezini aramak için acele etmeyin. Çoğu durumda, durumu kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Tablo, görünüm ve kendi elimine edilmesinin yolları için olası nedenleri içerir.

SorunOlası nedenieleme yöntemi
Bulaşıkları yıkadıktan sonra ve / veya bulaşık makinesinin iç yüzeyinde, beyaz kireçli bir kaplama vardır.Su sertliğinin derecesini yanlış ayarlayınız . Tuz beslemesi çok yumuşak suya ayarlanır.

Yüksek kaliteli yıkama için, bulaşık makinesinde düşük kalsiyum ve magnezyum tuzları (“yumuşak” olarak adlandırılır) içeren suya ihtiyaç vardır. Bu suyu bulaşık makinesinde almak için, su yumuşatma için özel bir cihaza dökülen rejeneratif tuz kullanılır.

İlk kullanımda bile, makineyi su kaynağınızdaki suyun sertliği için doğru bir şekilde programlamak önemlidir.

Su borusundaki suyun sertliğini bilmek ve elde edilen değere tuz beslemesini ayarlamak gerekir.

Bazı model bulaşık makineleri seti, bu amaç için tasarlanmış özel test şeritlerini içerir. Suyun sertliğini yönetim kampanyanızdan veya TÜRKİYEDE yaşıyorsanız

Bulaşık makinesi için tuz kaynağının nasıl ayarlanacağına dair adım adım talimatlar kullanım kılavuzunda bulunabilir.

Yeni veya yeni kurulmuş bir bulaşık makinesi, pişirme bölmesinin tabaklarında ve / veya duvarlarında beyazımsı lekeleri çıkarır.
Bulaşık makinesinin bulaşıkları ve / veya duvarları kireçtaşı. Kontrol panelinde, genellikle buna benzeyen bir tuz eksikliği göstergesi vardırTuz, su yumuşatma için sona erdi. Tuzsuz bir süre için, makine normal olarak bulaşık yıkayabilir, ancak gelecekte bir plak oluşumu kaçınılmazdır.Konteynere tuz eklemek gereklidir. Kural olarak, bulaşık makinesinin altında bulunur. El kitabında bulabileceğiniz daha ayrıntılı bilgiler.
Bulaşık makinesi bulaşıkları yıkamamaktadır. Bulaşık makinesinin içindeki yüzeylerde kireçli bir kaplama vardı (duvarlar, taban, sprinkler, bulaşık kutuları vb.) Yıkandıktan sonra, ünitenin altında kir ve yağ biriktirilir. Bulaşıklarda beyaz bir kaplama da olabilir.Bulaşık makinesinin temizlenmesi gerekiyor. Uzun süreli çalışma sırasında:

 • ön filtreler ve drenaj pompasını kirlenmeye karşı koruyan ince filtreler ile kirlenmiş gıda kalıntıları;
 • Ölçek, bulaşık makinesinin iç kısmında kireçli bir çökelti şeklinde çökeltilir.

Tıkanmış filtreler, filtrelere yerleşmek yerine yıkandıktan sonra yiyecek kalıntılarının bulaşık makinesinin altında toplanmasına yol açmaktadır. Kireç birikintisi birikintileri, sprinklerdeki delikleri daraltmakta, böylece su basıncı düşmekte ve bulaşık yıkayan jetlerin kalınlığı azalmaktadır. Bütün bunlar bulaşık yıkamanın kalitesini düşürür.

Buna ek olarak, bulaşık makinesinin iç kısımlarından gelen pislik, bulaşıkları beyazımsı boşanmalar biçiminde biriktirebilir.

Kirlenme için kaba ve ince filtreleri düzenli olarak kontrol edin. Gerekirse, temizleyin.

Bulaşık makinesini yılda 2 ila 3 kez temizlemek için, makineyi maksimum sıcaklıkta programda sitrik asit, sirke veya özel bir temizleme maddesi ile sürmeyin. Sitrik asit, sirke veya özel bir ürün toz bölmesine doldurulmalı / dökülmelidir.

Yıkandıktan sonra bulaşıkları beyaz lekeler. Yıkamadan önce tuz kabına tuz döktünüz.Yenileyici tuz temizleme odasına girmiştir. Bu aşağıdaki nedenlerden dolayı olmuş olabilir:

 • tencereye döktüklerinde, bulaşık makinesinin tabanına tuz döktünüz;
 • Tuz bölmesinin kapağı sıkıca kapanmaz, kapatıldığında eğrilir veya içinde bir çatlak görülür;
 • Toz ya da durulama bölmesine tuz döktünüz.
Rejeneratif tuzu ekledikten sonra, kalıntılarının yük alanını iyice temizleyin ve tuz haznesinin kapağını sıkın. Kapak hasar görürse bulaşık makinesi kullanılmamalıdır.

Korozyonu önlemek için, üreticiler bulaşık makinesine başlamadan önce doğrudan tuz eklemeyi önermektedir. Önümüzdeki birkaç saat içinde bulaşıkları yıkamayı düşünmüyorsanız, tuzu doldurduktan sonra, boş makineyi en kısa programda başlatın.

Bulaşıklarda bulaşık yıkandıktan sonra beyaz renk lekeleri vardı.Deterjanlarla ilgili problemler: yanlış dozaj, düşük kaliteli ürünler, yıkama için fon yükleme hataları. Çok yaygın neden. Beyaz kaplama:

 • yıkamak için standart bir toz veya yükleme için aşırı miktarda;
 • bulaşıklar için düşük kaliteli durulama yardımcısı / az miktarda klima eksikliği;
 • “3 in 1” tabletler formundaki uygunsuz veya inferior temizlik maddesi;
 • Durulama kabının kapağını gevşek bir şekilde kapatmak – bu durumda ürün yıkama aşamasında akar;
 • durulama yardımının yüklenmesi sırasında meydana gelen hatalar: bunlar, örneğin bir deterjanla doldurulmaz;
 • Kısa programlarda “3 in 1” bir lavabo için tablet kullanımı (sadece tamamen çözünmesi için zaman yok).
Yıkama ya da dozlarını değiştirme araçlarını değiştirmeyi deneyin.

Pratikte görüldüğü gibi, optimum toz ve durulama yardımcı maddesi seçimi ve bunların yıkama sırasında dozajı, bulaşık makinesinin çalışma koşullarına bağlıdır ve sadece deneyle seçilir.

Ayrıca, bulaşık makinenizi kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyun ve deterjan bölmelerini karıştırmayın.

Bulaşıklarda ve bulaşıkların iç kısımlarında beyaz lekeler bulunan arızalar

Kullanım sonrasında bulaşık makinesinin bulaşıkları ve / veya duvarlarındaki beyaz lekelerin oluşması nadiren ünitenin teknik arızasını gösterir. Ancak, bu tür problemler mümkündür.

 

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !