Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesinde Bip Sesi Geliyor
Bulaşık Makinesinde Bip Sesi Geliyor

Bulaşık Makinesinde Bip Sesi Geliyor

Bulaşık Makinesinde Bip Sesi Geliyor İse Modern bulaşık makinelerinin çoğu, bir sorun olduğunda sizi uyaran elektronik kontrollere sahiptir. Bulaşık makinenizde yanıp sönen ışıklar veya bip sesleri olabilir . Bazen bulaşık makinenizin sıfırlanması gerekebilir. Hangi marka bulaşık makinesine sahip olursanız olun, zaman zaman duyulabilir bir şekilde bip sesi duyup ışıkları yakıp kapatabilirsiniz. Bu, bulaşık makinenizin sıfırlanması gerektiğini veya bir parçanın değiştirilmesi veya kontrol edilmesi gerektiği anlamına gelebileceğini söylemek içindir.

Bulaşık Makinesi Bip Sesi

Bulaşık makineniz garip sesler çıkarmaya başladığında, bir yerlerde bir arıza olduğunu bilirsiniz! Hatayı kendiniz denemek ve düzeltmek isteyebilirsiniz, çünkü elektrikli bileşenlere genellikle iç kapıyı sökerek bir kontrol panelinden kolayca erişilebilir.

Bulaşık Makinesi üç Defa Bip Sesi Veriyor

Bulaşık makinesinin neden sürekli bip sesi çıkardığını aramaya başlamadan önce kapatıp fişini çıkarmayı unutmayın. Bir bip bulaşık makinesinin altı ana nedeni vardır ve markanıza ve modelinize bağlı olarak biraz araştırma yapmanız gerekebilir! Bulaşık makinem neden sesli uyarı veriyor?

Bulaşık Makinesi 3 Kere Bip Sesi

Bulaşık makinesinde bip sesi geliyor ise Bulaşık makineniz bip sesi çıkarmaya başlarsa, muhtemelen yanlış kullanımın veya değiştirilmesi gereken bir parçanın işaretidir.

Bulaşık Makinesinde Bip Sesi

Bulaşık makineleri gibi elektronik aletler genellikle elektronik sensörlerle birlikte gelir; bu da cihazın kullanıcısına bir şeylerin yanlış olduğunu bildirmek için bip sesi veya yanıp sönen ışıklar gösterebilir. Burada, bip sesi ve ışık göstergesinin kombinasyonunun farklı bulaşık makinesi modellerinde farklı anlamlara geldiğini not etmek önemlidir.

Bulaşık Makinesi Uyarı Sesi

Bulaşık makinesini kapatın ve bulaşık makinenizin bip sesi çıkarmasına yol açabilecek aşağıdakilerden herhangi birini kontrol edin:

  • Döngü tamamlanmadan önce bulaşık makinesinin kapısını açtın mı? Eğer öyleyse, cihaz döngü durumunu hafızaya alabilir ve ertesi gün yeni bir döngü başlatmayacaktır. Cihazın nasıl sıfırlanacağı hakkında cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın.
  • Durulama yardımcısı veya kaba tuz eklediniz mi? Bunun nasıl doldurulacağı konusunda bulaşık makinesi el kitabına bakın.
  • Bir teknisyene basınç şalterini veya debimetreyi kontrol ettirin.
  • Bir teknisyene kamış sensörlerini normal aşınma ve yırtılma açısından kontrol ettirin – bunlar bulaşık makinesinin püskürtme kollarına tıkanmayı tespit eder.
  • Bulaşık makinesi yanıp sönen ışıklarla paralel olarak mı sinyal veriyor? Bu, taşkın önleyici cihaz aktivasyonunu gösterebilir. Bu, bulaşık makinesi sensörlerinin gövdede su algıladığı ve tamburdaki suyun zeminden sızmasını önlemek için çalışmayı durdurduğu anlamına gelir. Entegre bir modelse, tabanı suyla süngerle temizleyin. Bağlantısız bir cihazsa, fazla suyu boşaltmak için makineyi hafifçe eğin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? Ocağınızda brülörler sorunsuz bir şekilde açıldı, ancak şimdi bunlardan biri kapanmıyor. …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687