Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bulaşık Makinesinde Bip Sesi Geliyor
Bulaşık Makinesinde Bip Sesi Geliyor

Bulaşık Makinesinde Bip Sesi Geliyor

Bulaşık makinesinde bip sesi geliyor ise  Bulaşık makineniz bip sesi çıkarmaya başlarsa, muhtemelen yanlış kullanımın veya değiştirilmesi gereken bir parçanın işaretidir.

Bulaşık Makinesinde Bip Sesi

Bulaşık makineleri gibi elektronik aletler genellikle elektronik sensörlerle birlikte gelir; bu da cihazın kullanıcısına bir şeylerin yanlış olduğunu bildirmek için bip sesi veya yanıp sönen ışıklar gösterebilir. Burada, bip sesi ve ışık göstergesinin kombinasyonunun farklı bulaşık makinesi modellerinde farklı anlamlara geldiğini not etmek önemlidir.

Bulaşık makinesini kapatın ve bulaşık makinenizin bip sesi çıkarmasına yol açabilecek aşağıdakilerden herhangi birini kontrol edin:

  • Döngü tamamlanmadan önce bulaşık makinesinin kapısını açtın mı? Eğer öyleyse, cihaz döngü durumunu hafızaya alabilir ve ertesi gün yeni bir döngü başlatmayacaktır. Cihazın nasıl sıfırlanacağı hakkında cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın.
  • Durulama yardımcısı veya kaba tuz eklediniz mi? Bunun nasıl doldurulacağı konusunda bulaşık makinesi el kitabına bakın.
  • Bir teknisyene basınç şalterini veya debimetreyi kontrol ettirin.
  • Bir teknisyene kamış sensörlerini normal aşınma ve yırtılma açısından kontrol ettirin – bunlar bulaşık makinesinin püskürtme kollarına tıkanmayı tespit eder.
  • Bulaşık makinesi yanıp sönen ışıklarla paralel olarak mı sinyal veriyor? Bu, taşkın önleyici cihaz aktivasyonunu gösterebilir. Bu, bulaşık makinesi sensörlerinin gövdede su algıladığı ve tamburdaki suyun zeminden sızmasını önlemek için çalışmayı durdurduğu anlamına gelir. Entegre bir modelse, tabanı suyla süngerle temizleyin. Bağlantısız bir cihazsa, fazla suyu boşaltmak için makineyi hafifçe eğin.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi