Bulaşık Makinesinde Bulaşıklar Nasıl Dizilir

Bulaşık Makinesinde Bulaşıklar Nasıl Dizilir ?

Bulaşık Makinesinde Bulaşıklar Nasıl Dizilir ?  Yıkama kalitesi büyük ölçüde bulaşıkların bulaşık makinesi tepsisine nasıl yerleştirileceğine bağlıdır. Bütün kullanıcılar, bulaşık makinesini yıkamayı etkili hale getirmek için nasıl düzgün bir şekilde yükleneceğini bilmiyor. Tek gereken birkaç basit kurala uymak.

Bulaşık Makinesi Bulaşıkların Dizilişi

Sofra takımını adım adım yerleştirin. Bardak ve kapları yerleştirmeniz gereken üst tepsiden başlayın. Yıkadıktan sonra suyun düşmesine izin vermek için baş aşağı koymak önemlidir. Su jetleri içeri girmeyeceğinden yatay olarak yerleştirmek mantıklı değildir.

Kırılgan sofra (şarap bardakları) özel bir tutucu ile sabitlenmelidir. Kırılmaları önlemek için birbirlerine dokunmadıklarından emin olun.

Üst raf aşağıdakiler için tasarlanmıştır:

  • Tabaklar;
  • Küçük tabaklar
  • Tencere;
  • Biberlik, tuzluk vb.

Bulaşık Makinesinde Bulaşıklar Nasıl Dizilir ?

Plastik eşya aynı bölüme gider. Bunları alt rafa koyarsanız, ısıtma elemanları nedeniyle eriyebilirler. Yukarıdaki malların tümü baş aşağı veya açılı olarak yerleştirilmelidir. Üst tepsiyi yükledikten sonra, tüm parçaların sabitlendiğinden emin olun.

Bulaşık Makinesi Nasıl Yerleştirilir ?

Alt raf, orta ve büyük boy plakalar için tasarlanmıştır. Bunların üst kısmı merkeze doğru hafif bir açıyla yerleştirilmesi önerilir. Küçük plakalar, rafın orta kısmına ve daha büyük olanlara – kenarlara yerleştirilmelidir. Bu tür bir düzenleme, su akıntılarının bulaşıklara en iyi şekilde erişmesini sağlar.

Kaşık, çatal, bıçak ve diğer çatal bıçak takımlarının özel bir bölmede kalması gerekir. Aralarında bir boşluk olması gerekir, aksi takdirde zayıf durulanırlar. Bıçaklar aşağıya bırakılmalıdır.

Bulaşık Makinesi Nasıl Dizilir ?

Bazı bulaşık makinelerinde, bu çatal bıçak takımı yatay olarak istiflenir. Tepsinin bu şekilde tasarlanması, alanın daha verimli kullanılmasına katkıda bulunur ve ayrıca yıkama kalitesini de arttırır.

Bulaşıkları Bulaşık Makinesine Yerleştirme İpuçları

Büyük boy tabaklar (tavalar, tavalar, tavalar vs.) alt rafa yüklenmelidir. Bir açıyla yerleştirilmeli ya da yana yatırılmalıdır, bu şekilde birbirlerini bloke etmeyecek ve mümkün olduğunca yıkanacaktır. Bu tür yemekler, kurumuş artıklardan ve yağdan tamamen kurtulmak için yoğun yıkama veya temiz ve parlak yıkama gibi özel programlar gerektirir.

Pişirme kürekleri, doğrama tahtaları, bardaklar vb. Gibi tahta eşyalar bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır, çünkü tahta suyla uzun süre temas ettikten sonra kabarır. Aynı şey ahşap kulplu veya ahşaptan yapılmış diğer elemanlar için de geçerlidir. Bunlar bulaşık makinesinin doğru şekilde nasıl yükleneceğini gösteren basit kurallardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi