Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ?

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ? Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor Okuyucuların “gözbebeklerine”  elektrikli ev eşyaları ile çalışıyor ve çalışıyorlardı, elektrik ödemesince ödenen miktar şoka enjekte edildi. Büyük bir aile Büyük miktarda enerji kullanan bazı cihazları bilmek ister misiniz? Buzdolabının aylık tüketim miktarını anlama isteği uyandı. Tipik anlar bu makalede ele alınmaktadır. portalımızın cılız ve huzursuz yazarları dağa bağlı sorunları çözmek için kapsamlı bir analiz yapacağız.

Buzdolabı Ne Kadar Elektrik Tüketir ?

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ? Yüksek enerji tüketen buzdolabı Bugün, tüketilen her üç kilovat saatlik enerjinin buzdolabının masraflarına “ayrıldığı” düşünülüyor. Bilindiği gibi, elektrik için büyük miktarlarda ödemeler sık ​​sık rahatsız olur, tahrişe neden olur. Hangi cihazların en fazla miktarda “finansman” alacağına karar vermek için zaman ayırın.

Büyüleyici hesapları sürekli ödemekten bıktık – kendinize, maliyetleri düşürün, tasarruf etmeye başlayın. VashTechnik bilgi tarafından sağlanan, gerekli bilgileri beyin doldurun. Ailenin doğru tasarruf yolunu bulmalarına yardımcı olacak: gerçeklerle birlikte, her ay gelecekteki harcamaları hesaplama olanağına sahip olacaksın.

Buzdolabı Enerji Sınıfları

Buzdolabı, sürekli çalışan bir elektrikli cihazdır, gıda saklama, gıda tüketiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Vazgeçilmez bir birim olan bir adamın, bir derin dondurucuda, – ette yoksun bırakılması, kısa sürede gıda maddeleri bozulabilir. Durum çayırda olağandışı bir yürüyüşe neden olur – selpok arıyor! Buzdolabı tarafından enerji (herhangi bir miktarda) tüketilmesi, vantilatörün rüzgara karşı gitme direncini bozmak için gıda kalitesini düşürmek için doğal bir süreçtir. Sonuçta, sıkıntılılıktır.

Buzdolabının güç tüketimini hesaplayın, paralel olarak aile bütçesini planlayabileceğiniz verilerle paralel olarak elektrikli ev aletlerinin fazla mesai enerji tüketimini kesin: tost, elektrikli su ısıtıcısı.

Günümüzde bilim, enerji verimliliği sınıfı kavramını getirdi. Parametre, fiziksel büyüklüklere bağlı olarak birim tarafından enerji kaynaklarının göreli maliyetlerini belirleyecektir. Daha önce vardı: A, B, C, D, F, G. İşaretleme standart olarak kullanılır. Satın almadan önce rakamları öğrenmek isterseniz, cihazın renkli etiketindeki bilgilere bakın. Gökkuşağının yelpazesini (kırmızı – yeşil) kaplayan çok renkli yatay şeritlerle grafik belirtme.

Tanımlar aşağıdaki şekillerle oluşturulmuştur:

Sınıf A ++, yüzde:% 30’dan az;
Sınıf A +, yüzde: 30-42;
Sınıf A, yüzdelik:% 42-55;
Sınıf B, yüzdelik:% 55-75;
Sınıf C, yüzdelik:% 75-90;
Sınıf D, yüzdelik:% 90-100;
Sınıf E, yüzdesi:% 100-110;
Sınıf F, yüzde: 110-125%.

Buzdolabını çabucak buz eritmek için

Mektuplar A, B, C, D, F, G gelişmiş ülkeler tarafından benimsenen Avrupa standardı tarafından belirlenen değerlerdir. Yüzde, buzdolabının enerji tüketiminin standartla (eski DE sınır cihazı) orantılı olduğu anlamına gelir. Yurtdışında bir buzdolabı almaya karar verdik – ürünün ambalajında ​​belirtilen formata bakın. Enerji tüketiminin yaklaşık göstergelerini belirleyebilirsiniz. Değer görecelidir. Buzdolabı hacimsel olarak enerji tüketen küçüktür.

Mutlak değer, yıllık tüketim grafiğini gösterir. Aylık harcamayı bölerek ayırın. Yönlendiriyoruz. 325/12 = 27 kWh (27 * 5.38 = 145 metropol ruble).

Buzdolabı Enerji verimliliği sınıfı

Yıllık tüketim kWh / yıl Buzdolabının enerji tüketim sınıfı tablosu, aylık bazda harcamaların hesaplanmasına izin verecektir. Şok şekillerden kaçının: Üniteyi çalıştırın ve tam kapasiteyle çalıştırın. Modern invertör sistemleri enerji tasarruflu modlarla donatılmıştır. İstenilen parametreleri ayarlayın, ünitenin çalışmasını mali açıdan daha karlı yapın.

Günümüzde G sınıfı bir sistemi (çoğunlukla egzotik: gaz, termoelektrik) bulmak zordur. Bildirilen formatın göstergeleri% 125’ten fazla. Bu buzdolapları enerji kepçeleri yiyor. Hizmetlerin ödenmesi için gerekli olan materyal kaynakları tam stoklanmaktadır. Bunu düşünün, en alçak sınıfı satın alarak keşfedebilirsiniz. Böyle birimlerle kurtulmak oldukça zordur.

Buzdolabı Elektrik Tüketimi

Lütfen, yazımızı arkadaşlarınıza anlatın: Bir kerede şunu not edeceğiz: Cihazın teknik pasaportu, makalenin altyazı tarafından belirlenen soru hakkında ayrıntılı bilgi içermelidir. Enerji tüketiminin özelliklerini bilmek istiyorsanız – gerekli göstergelerle kağıdı “toplatın”.

Bugün, iç piyasa yılda 230 ila 460 kilovat saat * aralığı ile dolup taşıyor. Bilgiler referans olarak verilmiştir. Tüketimi günlük olarak hesaplamak gerekir – rakamlar 365’e bölünür, yaklaşık gösterge alırız. Numaralar ekipmanın teknik pasaportunu gösterecektir. Dünya’nın Güneş’teki dönüşünü oluşturan gün sayısına resmen bölünebilir, istediğiniz okumaları elde edebilirsiniz. Elde edilen ortalama değer, saat başına 0,64 – 1,20 kilowatt saattir. Aylık bazda 19-38 kWh, saatte 26-50 W * saatte (0.026-0.05 kWh) dönecek.

Beyan edilen rakamlar – göreli değer, resmin tamamı, mühendislik hesaplarındaki hatayı telafi eden bir marjla desteklenir. Doğru tüketim istatistiklerini elde etmek için onda biriktirin.

Buzdolabının enerji tüketimi çalışma koşullarına bağlıdır. Yukarıdaki bilgiler, “t” (değer) göstergesi 18-22 derece seviyesinin üzerine çıkmadığı zaman, “ideal” çalışma seçenekleri olarak adlandırılmaktadır. Isı şoku, kompresörün yükünü arttırarak maliyeti arttırır. Bu nedenle, kışın bir gölgelik bir buzdolabı ile donatmak avantajlıdır. Köylüler, donmuş kilerlerin raflarını döşerken cihazı tamamen kapatıyorlar.

Buzdolabı Hava sıcaklığının etkisi

Ortam sıcaklığının göstergesi, birimin istediği enerji tüketiminin hesaplanmasında ana kriterdir. Son zamanlarda, ilgili ölçümler, bilimsel deneyler yapılmış ve net bir şekilde anlaşılmıştır: Sıcaklığın on altı veya on yedi dereceye düşürülmesi, tüketim, daha sonraki finansal harcamalar için “yük”, 1,5 kat azalmıştır. Buzdolabı, otuz derece ısı taşıyan mutfağı süslüyorsa, güç tüketimi iki katına çıkar (normal çalışma koşullarına göre).

Buzdolabı kompresörü

Enerji sarfiyat ölçeri Bugün, ekonomiyi ölçmek, buzdolaplarını kurtarmak amacıyla uzmanlaşmış bir endüstri ortaya çıktı. Sabit miktarda kWh tüketiminin doğrudan doğruya olması, gelecekte birimin kayıp soğukluğun restorasyonunu sürekli ürettiğine bağlıdır. Cihazın kapısını kapatan kişi yırtılır, buzdolabının ekonomik olarak çalıştığı gerekli sıcaklığın kaybını provoke eder. Ortamın termodinamik dengesini eski haline döndürerek kompresör daha soğuk olur ve fazla enerji tüketir.

Ayrı cihazlar, kalıcı kayıp şartlarıyla konuşmaya kıvılcım duymasına izin veren, güvenilir izolasyonlardan yoksun, yalıtım: bir enerji tasarrufu rejiminden uzak bir çalışma.

Buzdolabının tüketimi çeşitli faktörlere göre aylık olarak belirlenir: Düşük kaliteli izolasyon, kapıyı açma / kapamanın neden olduğu kayıp soğuk miktarı. Ortam sıcaklığı (T’den daha yüksek enerji maliyetleri. Beyan edilen ilgi, sınıflar (A – nispeten ekonomik, sınıf C – hayır). Bugün, malzemelerin ısıl iletkenliğini tanımlayan bilgileri elde etmeyi amaçlayan uzmanlaşmış örgütler üzerine çok sayıda çalışma devam etmektedir. Bilim kuruldu: gümüşi malzemeler yavaş yavaş ısıyı veriyor, yüzeyin daha az emissivitesi. Buzdolapları imalatı için yeni formatlar bulmak için daha fazla araştırma yapma şansını görüyoruz.

Buzdolabı Cihaz Kapasiteleri

Buzdolabının enerji tasarrufu birçok faktöre göre belirlenir. Bugün insanlar, reklamı yapılan markanın fiyat politikasına, kalitesine, enerji tasarrufu fırsatlarına, güç göstergelerine ikinci derecede önem verdiklerini görmeye alışıktırlar.

Buzdolabının kapasitesinin seçimi meselesi anlar tarafından belirlenir: Tüketici için önemli olan parametreler. Alıcı tarafından takip edilen hedefler. Çok uzun süre çalışan ekonomik bir birime ihtiyacınız var – çok para gerektiren önde gelen markalara dikkat edin. Vasıflı işçilerin emeği ucuz değildir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06