Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Buzdolabı Bozuk Et Kokusu Giderme
Buzdolabı Bozuk Et Kokusu Giderme

Buzdolabı Bozuk Et Kokusu Giderme

Buzdolabı Bozuk Et Kokusu

Buzdolabı Bozuk Et Kokusu Giderme  Buzdolabındaki çürük et, Amerikan hanelerinde yaygın bir sorun olabilir, çünkü insanlar sık ​​sık yerel lokantalar yerine evde yemek hazırlamaya ve yemek yemeye yönelirler.  bazı hane halklarının toplu olarak et almaları ve stok yapabilmelerini sağlayan ekonomik et kesim için alışveriş yaptığını tespit etti.

Buzdolabı Koku Giderme

Kokan etin nedenleri, uzatılmış bir elektrik kesintisi, bozuk bir buzdolabı veya etin buzdolabında ne kadar süre kaldığına dair dikkatsizlik olabilir. Buzdolabınız normal çalışıyorsa ancak çürümüş et kokusu devam ederse, kokuyu gidermek için devlet onaylı talimatları uygulayabilirsiniz.

Evin dışındaki çöp kutusuna veya çöp kutusuna çürük et atın. Mutfakta havalandırma sağlamak için bir pencere açın. Cildiniz çeşitli temizlik ürünlerine karşı hassassa, koruyucu eldiven giyin.

Rafları, kutuları ve buz tepsilerini üreticinin talimatlarına göre ilgili buzdolabı ve dondurucu bölmelerinden çıkarın. Eşyaları lavabonun yanındaki mutfak tezgahına yerleştirin. Özellikle cam raflara dikkat edin.

2 yemek kaşığı ekleyin. sıvı bulaşık deterjanı küçük bir plastik kaseye. Kaseyi sıcak suyla doldurun ve kasenin lavabonun havzasında oturmasına izin verin. Rafları, rafları, kutuları ve buz tepsilerini silmek ve yıkamak için pamuklu bir bez kullanın. Tamamlandığında, deterjan solüsyonunu drenaja boşaltın. Musluk suyu ile durulayın.

1 yemek kaşığı ekleyin. Klor ağartıcı bir kovaya. Kepçeyi soğuk musluktan 1 galon su ile doldurun. Bu bir “sanitasyon çözümü” dir. Lavaboda, rafları, kutuları ve buz tepsilerini çamaşır suyu çözeltisi ile durulayın. Bu çıkarılabilir parçaları tezgahın üzerindeki tarafa yerleştirin. Temizleyici solüsyondan herhangi biri kalırsa, su haznesini buzdolabının yanına yerleştirin.

Musluktan sıcak su kullanarak temiz bir pamuklu bezi ıslatın ve sıkın. Nemli bezin üzerine kabartma tozu serpin. Kumaşı kendi üzerine katlayın ve ovun, doğrudan kumaşın üzerine bir kabartma tozu yapıştırın.

Buzdolabı ve dondurucunun iç bölme duvarlarını kabartma tozuyla silin. Kapıların etrafındaki contaları silin.

Musluk altında temiz bir bez kullanın. Bölme duvarlarından ve contasından kabartma tozu tortularını silin.

Bir başka temiz, beyaz pamuklu bezi kepçedeki “sterilize edici çözelti” içine batırın. Hiçbiri kalmazsa daha fazlasını yapın. Bez kullanarak bölme duvarlarını ve kapıları silin. Contayı çamaşır suyu ile silmeden önce kullanıcı el kitabınıza bakın. Bazı üreticiler, belirli ürünlerin belirli alanlarındaki ağartıcı veya kimyasalları kullanmaya karşı önerebilir.

Buzdolabının ve dondurucu bölmelerin üzerindeki kapıları nemin buharlaşmasına ve havanın dolaşımına izin vermesi için 15 dakika tamamen açık bırakın.

Buzdolabınız ve dondurucu bölmelerini çıkan parçaları tekrar monte edin.

İhtiyacınız olacak şeyler

 • Lastik eldivenler
 • Ölçü kaşıkları
 • Plastik kase
 • Kova
 • Bulaşık sabunu
 • 4 pamuklu bez, beyaz
 • Çamaşır suyu
 • Karbonat
 • Beyaz sirke

İpuçları

 • Eşit parça sirke ve su kullanın, daha sonra bölmeyi ıslatılmış bir bezle silin ve et kokusunu gideren başka bir kimyasal çözelti kullanın.
 • Pişirme sodası bir temizleyici ve bir deodorant olarak uzun vadede et kokularını emmeye yardımcı olmak için buzdolabına kısmen açılan bir kutu kutu koyun.

Uyarılar

 • Hangi kimyasal ürünlerin temizlik maddeleri olarak onaylandığına dair onay almak için buzdolabının üreticisine başvurun veya kullanım kılavuzuna bakın.
 • Birlikte bulaşık deterjanı, kabartma tozu, ağartıcı veya sirke izin vermeyin.

Buzdolabının Temizlenmesi

Kokulu kaynağı bulmak ve ortadan kaldırmak kadar buzdolabına iyi bir temizlik vermeyin . Son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri veya bir haftadan daha eski olan şeyleri arayın. Onu koklayın ve bir koku yayıyorsa ya da küf çıkarırsanız onu çevirin. Mantar haline getirilmiş veya sıvı sızan her şey için ürün çekmecesini kontrol edin.

Sonra, her şeyi buzdolabından alın ve yiyeceklerinizi daha serin bir şekilde koyun. Ardından rafları çıkarın ve sıcak su ve sabunla temizleyin. Şimdi, 1 çorba kaşığı klor ağartıcı karışımı ile 1 galon suya dazenfekte edin. Buzdolabının duvarlarını, tavanını ve tabanını, kapının iç kısmı ve contasının ile birlikte yıkayın. Bir havluyla kurulayın ve eşyalarınızı tekrar içeri sokun.

Üreticiye başvurun: Buzdolabınız oldukça yeniyse ve üreticinin garantisi varsa, şirketten yardım alabilirsiniz. Onlarla iletişime geçin ve buzdolabının model numarasını kullanışlı hale getirin. Koku bir ürün kusurundan kaynaklanıyorsa, ücretsiz onarım veya değiştirme sırayla olabilir. Örneğin, buzdolabının çift buharlaştırıcı sistemi çalışmıyorsa, kokuları bölmeler arasında aktarmalarını engelliyorsa, çeşitli yerlerde kötü kokularınız olabilir.

Buzdolabı Kokularını Nasıl Önlerim

Buzdolaplarından kaynaklanan kötü kokuların oluşmasını önlemek için, yiyecekleri saklarken hava geçirmez kapların kullanıldığından emin olun . Yiyeceklerin uzun süre taze kalmasına ve kötü kokulara yol açan dökülmelerin önlenmesine yardımcı olur.

Haftalık olarak, son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri kontrol edip attığınızdan emin olun. Bu uygulama buzdolabınızdan korkunç bir kokuyla karşılaşma olasılığını da azaltır.

Temizledikten sonra, kapları geri koymadan önce kokunun temizlendiğinden emin olurum. Bir süre için ayrılıyorsanız, buzdolabının kapalı ve fişinin çekilmesinden ayrılmanıza yardımcı olur. Bu durumda, kötü bir kokuyla sonuçlanacak olan küf oluşumunu teşvik edebileceklerinden, nemli koşulları önlemek için kapıyı biraz açık bırakabilirsiniz .

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Bulaşık makinesi neden bulaşıkları kurutmuyor ?... Bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor ? Bulaşık makinesi neden bulaşıkları kurutmuyor ? Bulaşık yıkama devri bitti, "yardımcınızın" kapısını açıyor...
Demirdöküm Klima Hata Kodları Demirdöküm Klima Hata Kodları Arıza Giderme Demirdöküm klima arıza kodları sayesinde cihazınızın sıkıntısını hemen anlayacak ve ekiplerimizi yönlendir...
Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28 Neden: Bulanıklık sensörü ile arıza tespit edildi. Belirti: Yemekler temizl...
Buzdolabı Tavanında Su Damlatıyor ? Buzdolabı Tavanında Su Damlatıyor ?  Bu sayfada ele alacağım sorun şudur: buzdolabına damlayan su veya üst dondurucunuzdan buzdolabınıza sızan su. Ark...
Klima ünitemi yaz sıcağında nasıl kullanabilirim ?... Klima yaz sıcağında nasıl kullanmalıyız ? Klima ünitemi yaz sıcağında nasıl kullanabilirim ? Yaz aylarında ve özellikle yaz sıcağında, klimalar her...

İlginizi Çekebilir

Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar

Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar ?

Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar ? Bazı dondurucuların nadiren kullanılabilecek hızlı bir dondurma seçeneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi