Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Buz Yapıcı Buz Yapmıyor ?
Buzdolabı Buz yapıcı buz yapmıyor

Buzdolabı Buz Yapıcı Buz Yapmıyor ?

Buzdolabı Buz yapıcı buz yapmıyor Birkaç sorun buz yapmayı engelleyebilir – buz yapıcı sıkışabilir veya kırılabilir, kirli su filtresi veya dolaşmış su hattı su akışını engelleyebilir veya su giriş vanası tıkalı veya hatalı olabilir. Buz yapıcıda sıkışmış küp olup olmadığını kontrol edin ve bulduğunuz buz birikimini temizleyin. Etkinleştirildiğinde dönmüyorsa buz yapıcı tertibatını değiştirin.

Buz Yapıcı Buz Yapmıyor

Buzdolabı Buz Yapıcı Buz Yapmıyor ise Tıkalıysa veya etkinleştirildiğinde buz yapıcıyı doldurmayacaksa, su giriş vanasını değiştirin. Hasar görmüş veya tıkanmış su sistemi borularını değiştirin. Buz yapıcıdaki buzun olmaması da buzdolabınızın soğutmadığı anlamına gelmez – dondurucu 5 dereceden daha sıcaksa buz yapıcı devrilmez.

Buzdolabının Buz Yapıcısını Değiştirme

Bu onarım, çoğu buzdolabı modeli için mevcut olan tüm buz makinesi düzeneğinin değiştirilmesini içerir. Buzu doğru şekilde hasat etmiyorsa veya buz kalıbı zarar görmüşse, buz üreticisinin tamamını değiştirin.

Buzdolabı su giriş vanasını değiştirin

Buzdolabının su giriş vanası düzeneği buz yapıcıya ve su dağıtıcısına su akışını kontrol eder. Su akışını düzgün bir şekilde açmıyor veya kapatmıyorsa, su giriş vanasını değiştirin.

Buzdolabı su sistemi borusunu değiştirin

Birçok buzdolabında bir buz makinesi ve / veya su pınarı vardır. Buzdolabının içindeki su bileşenleri arasındaki bağlantı suyu hattı kırılarak su sızıntısına neden olabilir. Bu onarım, buzdolabının içindeki su hatlarının değiştirilmesini içerir.

Adım 1: Buzdolabına giden gücü ve suyu kapatın

Buzdolabının fişini çekin veya buzdolabının devre kesicisini kapatın. Buzdolabının arkasına takılı olan su hattı için su besleme vanasını kapatın. Vana genellikle buzdolabının arkasındaki duvardadır, ancak mutfak lavabosunun altında veya buzdolabının altındaki bodrumda olabilir.

Adım 2: Buz yapıcının ön kapağını çıkarın

Sol duvardaki kapak kapağını buz makinesinin önünde kapatmak için bant kullanın. Buzdolabının buz makinesinin önündeki plastik kapağı açın. Kapağı sola kaydırın ve plastik pimi braketten serbest bırakmak için kapağın sağ tarafını yukarı doğru bastırın. Gerekirse, pimi braketten çıkarmak için bir tornavida kullanın.

Kapağı çıkarın ve bir kenara koyun. Paleti kapatıp bantlayın.

Adım 3: Kablo demeti kapağını çıkarın

1/4 inç somun sürücüsü kullanarak, buz makinesi modülünün altındaki vidayı sağ arka köşeden çıkarın. Vidanın yerinde tuttuğu kapağı çıkarın. Vidayı ve plastik kapağı bir kenara koyun.

Adım 4: Buz yapıcıyı çıkarın

Buz yapıcısını serbest bırakmak ve buz yapıcısını raylarından ileri doğru kaydırmak için buz makinesinin solundaki tırnağa bastırın. Kablo demeti soketindeki kilitleme tırnağını serbest bırakmak için bir tornavida kullanın ve kablo demetini prizden çekin. Buz yapıcıyı dondurucu bölmesinden çıkarın. Dondurucu kapısını kapatın.

Adım 5: Montaj plakasını çıkarın

Buz makinesi modülünü düz bir yüzeye baş aşağı yerleştirin. 1/4 inç somun sürücüsü kullanarak, taban montaj plakasını buz makinesi modülünün altına sabitleyen vidaları çıkarın.

Plastik taban montaj plakasına sabitleyen kablo demeti soketinin her iki yanındaki kilitleme tırnaklarını serbest bırakın. Buz makinesi modülünü serbest bırakmak için kablo demeti soketini taban montaj plakasından çekin.

Eski buz makinesini elden çıkarmak için bir kenara koyun.

Adım 6: Montaj plakasını yeni buz makinesi grubuna takın

Yeni buz yapıcıyı alttaki plastik montaj plakasına yerleştirin ve plastik kablo demeti soketini, plastik kilitleme tırnakları yerine oturana kadar montaj plakasının yanına doğru itin. Plastik montaj plakasının altındaki vida deliklerini hizalayın. Vidaları yerleştirin ve elinizi sıkıca geçtikten sonra sıkın.

Adım 7: Kablo demetini takın

Dondurucuda, buz yapıcıyı montaj raylarının yakınında tutun ve kilitleme tırnağı yerine oturuncaya kadar kablo demetini bağlantı soketine takın.

Adım 8: Buz yapıcı tertibatını montaj raylarına kaydırın

Dondurucu bölmesinde, yeni buz makinesini montaj rayları ile hizalayın ve doldurma tüpünü doldurma kabına yerleştirene kadar rayların üzerine itin. Doldurma borusunu bardağa koyun. Buz makinesi modülünü, kilitleme tırnağı yerine oturuncaya kadar yerine kaydırın.

Adım 9: Kablo demeti kapağını değiştirin

Plastik kablo demeti kapağını yerleştirin ve yerine vidalayın. Vidaları dönmeyi bırakıncaya kadar sıkın ve daha sonra sabitlemeleri için sağlam bir bükülme verin. Fazla sıkmayın.

Adım 10: Ön kapağı tekrar takın

Ön plastik kapağı montaj klipsinin önüne yerleştirin ve sol taraf pimini montaj klipsine yerleştirin. Sağ taraftaki pimi montaj klipsinin üstünden geçirin ve yerine oturtun. Palet kapağını tutan bandı çıkarın.

Adım 11: Suyu ve elektriği geri yükleyin

Su beslemesini buzdolabına geri yüklemek için su beslemesi kapatma vanasını açın. Gücü tekrar sağlamak için buzdolabını prize takın veya devre kesiciyi açın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !