Ev / Nasıl Yapılır ? / Buz Yapıcısını ve Su Sebili’ni Temizleyin
Buzdolabı Buz Yapıcısını ve Su Sebili'ni Temizleyin

Buz Yapıcısını ve Su Sebili’ni Temizleyin

Buzdolabı Buz Yapıcısını ve Su Sebili’ni Temizleyin Bir içme suyu danışmanlığı sona erdiğinde ve daha fazla su kaynatmanız gerekmediğinde, yaşam normale dönmeden önce bir işiniz daha olur: yerel ya da eyalet önerilerini ya da Hastalık Kontrol Merkezlerinden bu önerileri izleyerek cihazlarınızdaki kalıcı kirlenmeyi temizleyin ve Önleme .

Buzdolabı Buz Yapıcı ve Su Sebili Temizleme

Buzdolabınızın buz makinesi ve su sebili su hattınıza bağlı olduğundan, sistemi temizlemeniz ve yıkamanız gerekir. İşte nasıl.

  1. Buzdolabı su filtresini değiştirin. Su filtreleri birçok kirletici maddeyi uzaklaştırırken, bakteri ve virüslerin tümünü tutmaz. Filtrenin parça numarasını filtrede bulabilirsiniz. Üretici veya yetkili satıcıdan bir su filtresi satın alın; daha fazla ödeyeceksiniz , ancak filtrenin orijinal olduğuna güvenebilirsiniz.
  2. Buz yapıcıdaki tüm buzu at.
  3. Sistemi yıkamak için su pınarı 3 ila 5 dakika çalıştırın.
  4. Buz makinenizi bir saat çalıştırın ve ardından yeni buzu atın.
  5. Kutuları yıkayın ve sterilize edin.

Su Isıtıcınızı Boşaltma ve Doldurma

113 ° F’nin altına ayarlanmışsa ısıtıcınızı boşaltın ve sonra tekrar doldurun.

Boş Bir Bulaşık Makinesi Döngüsü çalıştırın

Tüm hatları ve boruları bulaşık makinesinde boş bırakarak bir program çalıştırarak yıkayın.

Yıkayıcı Kullanmadan Önce Su Rengini Kontrol Edin

Su renksiz veya bulutluysa, çizgileri ve boruları yıkamak için boş bir döngü çalıştırın. İlk önce koyu renkli çamaşırları yıkayın, suda daha fazla çamaşır lekesine neden olabilecek herhangi bir kalıntı kalması durumunda.

Temiz Su Arıtma Sistemleri

Tam su arıtma sisteminiz varsa, filtre kartuşlarını değiştirin ve ardından tüm su musluklarının boruları yıkamak için 5 dakika boyunca akmasına izin verin. Üniteyi dezenfekte etmek için kullanım kılavuzundaki talimatları izleyin.

Su Yumuşatıcısını Dekontamine Edin

Mineralleri sert suya hapseden su yumuşatıcının reçine boncuklarını temizlemek için bir rejenerasyon döngüsü uygulayın. Bir rejenerasyon döngüsü çalıştırmak, kirleticilerin boncuklardan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Su yumuşatıcınızda rejenerasyon döngüsünün nasıl çalıştırılacağını öğrenmek için kullanıcı el kitabına bakın.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga kabartma tozu ile temizleme Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir? Mikrodalga fırınını temizlemenin kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi