Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Elektrik Kesintisinden Sonra Çalışmıyor ?
Buzdolabı, Elektrik Kesintisinden Sonra Çalışmıyor

Buzdolabı Elektrik Kesintisinden Sonra Çalışmıyor ?

Buzdolabı Elektrik Kesintisinden Sonra Çalışmıyor Bir servis teknisyeni çağırmadan önce bir elektrik kesintisi sonrasında bir buzdolabı çalışmadığında birkaç ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Bu ön testler, cihazın arızasının, ev sahibi tarafından kolayca düzeltilen ikinci bir arızadan ziyade elektrik kesintisinden kaynaklandığını doğrulamaya yardımcı olur. Elektrik kesintisi durumunda hiçbir şeyin sıfırlanması gerekmediğinden emin olmak için kullanıcı el kitabını da gözden geçirin.

Elektrik Kesintisi Sonrası Buzdolabı Neden Çalışmaz

Ana kesici kutusunu evin için kontrol edin. Buzdolabının güç devresi için şalter anahtarını “Açık” veya “Kapalı” konumuna getirin. Buzdolapları gibi büyük cihazlar genellikle kendi elektrik devrelerine monte edilir ve elektrik kesintisi olması durumunda, cihazı elektrik hasarlarından korumak için devre kesici serbest bırakılmış olabilir.

Buzdolabı Elektrik Kesintisi Sonrası Çalışmıyor ?

Buzdolabı Elektrik Kesintisinden Sonra Çalışmıyor ? Cihazın kendisinde görsel hasar olup olmadığını kontrol edin. Elektrik hasarının belirtileri, elektrik prizinin veya kordonun etrafındaki yanma izleri gibi işaretleri içerir.

Elektrik hasarı bulunursa, buzdolabının hasar görmüş elektrik bileşenlerine sahip olma tehlikesi nedeniyle bir servis teknisyeni çağırın.

Elektrik Kesilince Yapılması Gereken

Tüm elektrik sisteminin hatalı çalışıp çalışmadığını veya sadece kompresör motoru gibi parçaları görmek için buzdolabındaki farklı bileşenleri kontrol edin. Örneğin, buzdolabı, sıkıştırmak ve soğutmak için açılmayabilir, ancak buzdolabının üzerindeki diğer elektrikli cihazlar, iç ışık, dijital ön yüz plakaları ve buzdolabının dibinde bulunan fanlar gibi yanıt verebilir.

Bu belirtiler, buzdolabındaki belirli bir bileşenin arızalandığını ve kalifiye bir servis teknisyeninden onarım gerektirdiğini gösterir.

Uzatma kablolarını çıkarın ve buzdolabını doğrudan bir prize takın. Elektrik kesintisi, elektrik kesilmeden önce bir dalgalanma olursa uzatma kablosuna zarar verebilir. Prizin çalıştığından emin olmak için çalışma ışığını buzdolabının elektrik prizine takın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir yorum

  1. İshak ýılmaz

    Elektrik kesildi 15 dakika sonra geldi Ariston nofroz buzdolabı çalışmıyor ön dijital ayar düğmeleri çalışıyor iç lambalar ve motor çalışmıyor ne oldu anlamadık saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !