Ev / Arıza Rehberi / Buzdolabı Fan Motoru Nasıl Değiştirilir ?
Buzdolabı Fan Motoru Nasıl Değiştirilir

Buzdolabı Fan Motoru Nasıl Değiştirilir ?

Buzdolabı Fan Motoru Nasıl Değiştirilir ?

 Buzdolabı Evaporatör Fan Motorunu Değiştirme

Buzdolabı evaporatör fanı, dondurucu duvarın arkasında bulunur. Evaporatör bobinine hava çeker ve dondurucu ve buzdolabı bölmelerinde dolaşır. Buzdolabı kompresörü devreye girdiğinde, buharlaştırıcı fanı da çalışır. Fan arızalanırsa, kompresör bölmeleri soğutmaya çalışmak için çalışmaya devam edecektir.

Buzdolabı Fan Motoru Değiştirme

Buzdolabınız veya dondurucunuz biraz ısınırsa veya motor dondurucu duvarın arkasına takılmaya başlarsa, buzdolabınızın düzgün çalışmasını sağlamak için evaporatör fanını değiştirmeniz gerekebilir.
dosya

Bir evaporatör fan motorunu yan yana buzdolabında değiştirmek için bu buzdolabı onarım kılavuzundaki adımları izleyin . Evaporatör fanı, soğutulmuş havayı dondurucu ve soğutucu bölmesine dolaştırmadan önce buharlaştırıcıdan hava üfler. Evaporatör fan motoru çalışmıyorsa, buzdolabındaki ve dondurucudaki hava ısınıyor. Evaporatör fan motorunu , modeliniz için üreticinin onayladığı yedek parça ile değiştirin .

Bu temel onarım prosedürü Kenmore, Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Amana, GE, Frigidaire, Electrolux, Bosch, LG ve Samsung yan yana buzdolapları için çalışır.

Gerekli Parçalar

  • Evaporatör fan motoru

Gerekli aletler

  • 1/4 inç somun sürücüsü
  • Yıldız tornavida
  • İş eldiveni

Başlamadan önce

Yiyecekleri buzdolabı bölmesinden ve dondurucudan çıkarın. Buz ve buz birikintisi bulursanız buzun erimesi için buzdolabını önceden yeterince temizleyin.

Ellerinizi korumak için iş eldivenleri giyin.

Uyarı: Aletlerin tamir edilmesi tehlikeli olabilir. Kılavuzda belirtilen uygun aletleri ve güvenlik ekipmanını kullanın ve tüm talimatları izleyin. Tüm adımları anladığınızdan ve onarımı tamamlayabildiğinden emin olana kadar ilerlemeyin. Bazı onarımlar sadece yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Elektrik gücünü kesin

Buzdolabını duvar prizinden çıkarın. Çıkış yapmak zorsa, devre panelindeki buzdolabı için devre kesiciyi kapatın.

Sepetleri ve rafları çıkarın

Tüm sepetleri ve rafları dondurucudan çıkarın.

Vidaları, dondurucu bölmesinin sağ duvarındaki raf desteklerinden çıkarın ve destekleri çıkarın.

Arka paneli çıkarın

1/4 “somun sürücü kullanarak, vidaları evaporatör panelinden çıkarın. Çıkarmak için panelin sağ tarafını çekin.

Fan motorunu çıkarın

Fan düzeneğini sabitleyen montaj klipsini çıkarın. Fan bıçağını ayırın ve kablo demetini ayırın. Fanı gövdeden dışarı çekin.

Yeni fan düzeneğini takın

Yeni fanın kablo konnektörünü kablo demetine doğru itin. Yeni fan motorunu muhafazaya yerleştirin. Fan bıçağını fan motor miline tamamen itin. Montaj klipsini değiştirin.

Arka paneli tekrar takın

Evaporatör panelini vida delikleri hizalanacak şekilde yerleştirin. Montaj vidalarını takın ve sağlam bir şekilde sıkın.

Raf desteklerini tekrar takın

Raf raylarını dondurucunun sağ iç duvarına yerleştirin ve montaj vidalarını tekrar takın. Vidaları aşırı sıkmak, dondurucu astarını veya montaj raylarını çatlatabilir, bu nedenle vidaları duruncaya kadar çevirin ve ardından son bir bükülme ile yerine oturtun.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Beko Bulaşık Makinesi Hata Kodları Beko Bulaşık Makinesi Hata Kodları H2 BULAŞIK MAKİNESİ BUĞU SENSÖRÜ HATASI Bulanıklık sensörü, deterjanın varlığını algılayan karterdeki se...
LG Servisi 444 1 840 LG Servisi, beyaz eşya klima elektronik ürünlerde dünya standartlarında, yüksek teknolojide cihazlar üreten LG markası ürünlerinin tümüne yüksek kalit...
Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir... Çamaşır makinesinden küf kokusu nasıl kaldırılır? Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir ?  Çamaşır makineleri, biz geleneksel olarak biz...
Şırnak Teknik Servisleri Şırnak Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri  Bulaşık makinenizle ilgili sorunlarınız mı var? , bulaşık makinelerinin tamiri ile ilgilidir . Şirket, h...
Bulaşık Makinesi Cam Eşyalarda Puslanma Bulaşık Makinesi Cam Eşyalarda Puslanma Oluşması Birçok için, bulutlu gözlükler utanç verici olabilir. Çoğu zaman, gözlüklerinin zamanla bulanıklaştığ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi