Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir ?

Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir

Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir ? Buzdolabınız mutfağınızın en çok erişilen bölümlerinden biri olduğundan, kullanımını kolaylaştırmak mantıklıdır. Buzdolabının kapısının etrafında çalışmak zorunda kalmamalısınız, ideal olarak bir duvara açılmak gibi mekanınıza sorunsuz bir şekilde uymalıdır.

Buzdolabı Kapı Açıldığı Yön Nasıl Değiştirilir ?

Bir buzdolabı kapısının etrafında dolaşmak küçük bir rahatsızlık gibi görünebilir, ancak bu projenin yaklaşık 10-15 dakika sürdüğü ve büyük değişiklikler gerektirmediği göz önüne alındığında, buna değer. Özünde, dondurucunun ve ana kapının tüm menteşelerini sökecek ve daha sonra menteşeleri diğer tarafa yerleştireceksiniz.

Buzdolabı Kapısı Yön Değiştirme

Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir ? Biraz tadilat yaptın ve şu anda buzdolabı kapağınız yanlış bir şekilde açılıyor ve değiştirmek istiyorsunuz. Kapı açılış hızını değiştirmek kolaydır. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Buzdolabı Kapınızın Açılış Şekli Nasıl Değiştirilir?

 1. Buzdolabının en üstünde, derin dondurucu kapısının üstünde (bir basamaklıya ihtiyacınız olabilir) iki torx vidasını sökün (bir tork sürücüsü kullanarak, yerel donanım deposundan sadece birkaç dolar). dondurucu kapısından. Bunlar menteşe plakasında (buzdolabının menteşe tarafı) olacaktır.
 2. Üst menteşe plakasını sökün. Menteşe plakasını kenara koyun ve iki torx vidasını buzdolabının üstündeki deliklere takın.
 3. Tutamak tarafında, tutamağın dış kenarına, küçük bir vinil veya plastik tapa (dondurucu kapağının üstü) göreceksiniz. Küçük düz tornavidayı kullanarak, fişin etrafına hafifçe bastırın (tıkacı kaldırarak) ve menteşe plakasını çıkardığınız deliğe yerleştirin.
 4. Dondurucu kapağını açın ve dondurucu kapağını pim piminden kaldırın. Kapıyı kenara koy.
 5. Buzdolabı kapağının altında menteşe tarafı, küçük bir braket göreceksiniz (buzdolabıyla aynı renk), buzdolabı çerçevesinin karşısında iki adet tork vidası olacaktır. Bu iki vidayı çıkarın. Bu, buzdolabı kapağının düşmesine neden olabilir; bu nedenle, bu desteği kaldırırken bir arkadaşınızın kapıyı kapalı konumda tutmasını isteyebilirsiniz.
 6. Buzdolabı kapağını açın, alçaltın ve buzdolabı kapağını çıkarın (merkezi pivot piminin altında bırakın) ve kapıyı kenara koyun ve buzdolabı çerçevesindeki iki vidayı değiştirin. Kapıyı pivot piminden çıkarırken yatırmanız gerekebilir.
 7. Torx tornavidayı kullanarak orta menteşe braketini (dondurucu kapısı ve buzdolabı kapısı arasında bulunan) çıkarın. Desteği sökün ve vidaları çerçevedeki deliklere tekrar yerleştirin. Desteği, monte edildiği sırada olduğu gibi tam konumda tutun ve bir kenara koyun.
 8. Buzdolabı çerçevesinin tutamak tarafındaki orta kısımda, çerçeveden iki tork vidasını ve dış kenardaki birinci vidayı (buzdolabı ve dondurucu arasındaki çerçevenin kesitinden) çıkarın. Orta braketi (çıkardığınız) ters çevirin ve yeni çıkardığınız vidaları takın.
 9. Buzdolabının kapısının alt tarafında, küçük düz tornavida ile pivot pimini kaldırın. Ve küçük tork vidasını pivot pimi braketinden çıkarın. Pivot pimi braketini ve pivot pimini kapının karşı tarafına geri takın. Pivot pimi plakasını çıkarmak için plakayı eğmeniz gerekebilir.
 10. Buzdolabı kapağının karşısında, eski menteşe tarafında, küçük plastik bir fiş göreceksiniz. Fişi yavaşça kaldırın ve bir kenara koyun. Tutamağın üzerinde aynı yerde, bir isim plakası (buzdolabı markası) veya başka bir plastik tapa veya plaka göreceksiniz. Bu fişi hafifçe kaldırın (küçük düz tornavida kullanarak) ve altındaki vidayı çıkarın. Buzdolabının kapısının üstünde, tutamağı tutan iki Phillip vidayı sökün. Kolu sökün ve vidaları değiştirin. Kolu bir kenara koyun ve tutamağın yanında bulunan büyük plastik tapayı çıkarın ve karşı tarafa değiştirin. İki vidayı eski menteşe tarafının aynı yerine çıkarın ve tutamağı ve plastik tapaları yeniden takın.
 11. Yeni menteşe tarafındaki buzdolabı çerçevesinin altındaki iki vidayı sökün. Buzdolabı kapağını tekrar takın. Dikkat: Bu alanda üç vida olabilir, birbiriyle uyumlu olanları çıkardığınızdan emin olun. Buzdolabının kapağını hafifçe eğmeniz ve kapıyı indirirken üstteki pivot pimini içeri doğru kaydırmanız gerekebilir.
 12. Phillip vidalarını dondurucu kapı kolunun üstünden ve altından çıkarın. Kolu çıkarın ve bir kenara koyun.
 13. Pivot pim plakasını dondurucu kapağının eski menteşe tarafından çıkarın ve tutamağı çıkardığınız tarafa geri takın. Dondurucu kapı tutamağını yeni tarafa tekrar takın.
 14. Buzdolabının en üstünde, eski tutamaktan iki vidayı sökün. Dondurucu kapağını merkez mil pimine koyun ve kapıyı kapatın. Üst menteşe braketini yeniden takın. Vidaları hizalamak için kapağı hafifçe kaldırmanız veya ayarlamanız .

Comments (2)

 • ZEKERİYE ÇELİK

  Sharp buzdolabı alt menteşe uymuyor nasıl yön değişecek?

  • Uzman

   0850 222 55 46 iklimsa satış-servis telefon numarası buradan talep edebilirsiniz.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22