Ev / Nasıl Yapılır ? / Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir ?
Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir

Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir ?

Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir ?

Buzdolabı Kapısı Yön Değiştirme

Buzdolabı Kapı Açıldığı Yön Nasıl Değiştirilir ?

Buzdolabı Kapısı Nasıl Tersine Çevirilir ? Biraz tadilat yaptın ve şu anda buzdolabı kapağınız yanlış bir şekilde açılıyor ve değiştirmek istiyorsunuz. Kapı açılış hızını değiştirmek kolaydır. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Buzdolabı Kapınızın Açılış Şekli Nasıl Değiştirilir?

 1. Buzdolabı Kapınızın Açıldığı Tarafı Değiştirin Adım 1
  Buzdolabının en üstünde, derin dondurucu kapısının üstünde (bir basamaklıya ihtiyacınız olabilir) iki torx vidasını sökün (bir tork sürücüsü kullanarak, yerel donanım deposundan sadece birkaç dolar). dondurucu kapısından. Bunlar menteşe plakasında (buzdolabının menteşe tarafı) olacaktır.
 2. Buzdolabı Kapınızın Açıldığı Tarafı Değiştir Adım 2
  Üst menteşe plakasını sökün. Menteşe plakasını kenara koyun ve iki torx vidasını buzdolabının üstündeki deliklere takın.
 3. Buzdolabı Kapağınızın Açıldığı Tarafı Değiştir Adım 3
  Tutamak tarafında, tutamağın dış kenarına, küçük bir vinil veya plastik tapa (dondurucu kapağının üstü) göreceksiniz. Küçük düz tornavidayı kullanarak, fişin etrafına hafifçe bastırın (tıkacı kaldırarak) ve menteşe plakasını çıkardığınız deliğe yerleştirin.
 4. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 4
  Dondurucu kapağını açın ve dondurucu kapağını pim piminden kaldırın. Kapıyı kenara koy.
 5. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 5
  Buzdolabı kapağının altında menteşe tarafı, küçük bir braket göreceksiniz (buzdolabıyla aynı renk), buzdolabı çerçevesinin karşısında iki adet tork vidası olacaktır. Bu iki vidayı çıkarın. Bu, buzdolabı kapağının düşmesine neden olabilir; bu nedenle, bu desteği kaldırırken bir arkadaşınızın kapıyı kapalı konumda tutmasını isteyebilirsiniz.
 6. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 6
  Buzdolabı kapağını açın, alçaltın ve buzdolabı kapağını çıkarın (merkezi pivot piminin altında bırakın) ve kapıyı kenara koyun ve buzdolabı çerçevesindeki iki vidayı değiştirin. Kapıyı pivot piminden çıkarırken yatırmanız gerekebilir.
 7. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 7
  Torx tornavidayı kullanarak orta menteşe braketini (dondurucu kapısı ve buzdolabı kapısı arasında bulunan) çıkarın. Desteği sökün ve vidaları çerçevedeki deliklere tekrar yerleştirin. Desteği, monte edildiği sırada olduğu gibi tam konumda tutun ve bir kenara koyun.
 8. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 8
  Buzdolabı çerçevesinin tutamak tarafındaki orta kısımda, çerçeveden iki tork vidasını ve dış kenardaki birinci vidayı (buzdolabı ve dondurucu arasındaki çerçevenin kesitinden) çıkarın. Orta braketi (çıkardığınız) ters çevirin ve yeni çıkardığınız vidaları takın.
 9. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 9
  Buzdolabının kapısının alt tarafında, küçük düz tornavida ile pivot pimini kaldırın. Ve küçük tork vidasını pivot pimi braketinden çıkarın. Pivot pimi braketini ve pivot pimini kapının karşı tarafına geri takın. Pivot pimi plakasını çıkarmak için plakayı eğmeniz gerekebilir.
 10. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 10
  Buzdolabı kapağının karşısında, eski menteşe tarafında, küçük plastik bir fiş göreceksiniz. Fişi yavaşça kaldırın ve bir kenara koyun. Tutamağın üzerinde aynı yerde, bir isim plakası (buzdolabı markası) veya başka bir plastik tapa veya plaka göreceksiniz. Bu fişi hafifçe kaldırın (küçük düz tornavida kullanarak) ve altındaki vidayı çıkarın. Buzdolabının kapısının üstünde, tutamağı tutan iki Phillip vidayı sökün. Kolu sökün ve vidaları değiştirin. Kolu bir kenara koyun ve tutamağın yanında bulunan büyük plastik tapayı çıkarın ve karşı tarafa değiştirin. İki vidayı eski menteşe tarafının aynı yerine çıkarın ve tutamağı ve plastik tapaları yeniden takın.
 11. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 11
  Yeni menteşe tarafındaki buzdolabı çerçevesinin altındaki iki vidayı sökün. Buzdolabı kapağını tekrar takın. Dikkat: Bu alanda üç vida olabilir, birbiriyle uyumlu olanları çıkardığınızdan emin olun. Buzdolabının kapağını hafifçe eğmeniz ve kapıyı indirirken üstteki pivot pimini içeri doğru kaydırmanız gerekebilir.
 12. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 12
  Phillip vidalarını dondurucu kapı kolunun üstünden ve altından çıkarın. Kolu çıkarın ve bir kenara koyun.
 13. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 13
  Pivot pim plakasını dondurucu kapağının eski menteşe tarafından çıkarın ve tutamağı çıkardığınız tarafa geri takın. Dondurucu kapı tutamağını yeni tarafa tekrar takın.
 14. Image titled Change the Side on Which Your Refrigerator Door Opens Step 14
  Buzdolabının en üstünde, eski tutamaktan iki vidayı sökün. Dondurucu kapağını merkez mil pimine koyun ve kapıyı kapatın. Üst menteşe braketini yeniden takın. Vidaları hizalamak için kapağı hafifçe kaldırmanız veya ayarlamanız .

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Vestel Klima Hata Kodları Vestel Klima Arıza Kodları Vestel Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme Vestel klima arıza kodları ile cihazınızın sıkıntısını anında anlayarak ekiplerim...
Baymak Klima Hata Kodları Baymak Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme Baymak klima servisi olarak klimaların arızalarını hızlı bir şekilde gidermenin yanında sizlere danışmanlık y...
Bulaşık Makinesi Yıkama Sonrası Beyaz Lekeler Yıkama sonrası bulaşıklarda beyaz leke Bulaşık Makinesi Yıkama Sonrası Bulaşıklarda Beyaz Lekeler size mükemmel yıkama performansı, memnun etmek için...
Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri... Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Meşgul yaşamlar artık bulaşık makinesinin artık lüks bir cihaz olmadı...
Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E25 veya F25 Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E25 - F25 Makine neden F25 hatası gösteriyor? Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E25 veya F25 Durum nasıl düzeltilir ...

İlginizi Çekebilir

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Ocak Lpg Dönüşüm Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Doğal Gazlı Pişiriciyi LPG’ye Dönüştürmek Buradaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi