Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Maliyeti Ne Kadardır ?
Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Maliyeti Ne Kadardır

Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Maliyeti Ne Kadardır ?

Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Maliyeti Ne Kadardır ?  Bir buzdolabı kompresörünün tamir değiştirilmesi, herhangi bir yerde 70 ile 400 dolar arasında olabilir.  ( Türk lirası olarak çeviriniz ) Sorunlu bir buzdolabı kompresörünün değiştirilmesi veya tamir edilmesinin maliyeti, birkaç faktöre bağlıdır; bunlar, kompresörün büyüklüğüdür ve yeni veya yenilenmiş bir kompresörle gitmeyi seçip seçmemeniz gerekir.

Buzdolabı Motoru Değişim Fiyatı

Kompresörler genellikle soğutma sistemindeki farklı bir sorun nedeniyle başarısız olur. Bu, bir motor problemini, soğutma sıvısının buharlaşmasını veya kompresör yağının bozulmasını içerebilir. Sadece çalışmayan kompresör problemini çözmeyin; kök problemini düzeltin.

İş gücü maliyeti

Bu kendin yapabileceğin bir işlem değildir. Çevre Koruma Ajansı, soğutucu ile çalışan herkesin sertifikalandırılmasını gerektirir. Bir kompresörü değiştirmek pahalı, özel alet ve ekipman gerektirir. Buzdolapları da çalışmak tehlikelidir, bu yüzden asla kendiniz yapmaya çalışmayın. Büyük cihaz onarımları genellikle birkaç saat süren işçilik gerektirir ve maliyeti saatte 50 ile 100 ABD doları arasındadır.

Ortalama ev tipi dolaplarda 600 – 900 tl arasında rakamlar oynayabilir.  Yenilenmiş bir birim için 35 dolardan, yeni bir birim için yaklaşık 350 dolara kadar çıkabilen yeni veya yenilenmiş kompresörün maliyeti. Toplam maliyeti 300  dolar veya daha fazla olduğunda, eski, düşük kaliteli bir buzdolabını değiştirmek, kötü kompresörünü değiştirmek yerine daha uygun olabilir. güncel fiyatları öğrenmek için servisimizi arayınız.

Onarın veya değiştirin

Buzdolabınızı tamir etmek, yeni bir buzdolabı satın alma maliyetinin yarısından fazlasına mal olacaksa, en iyi bahis, yeni bir cihaz satın almak. Tamir uzmanınız soğutucu akışkanın düşük olduğunu veya bir kompresör sorununuz olduğunu söylerse, yeni bir buzdolabı almanın zamanı da olabilir. Bu sorunların her ikisi de düzeltmek için uzun zaman alıyor, işgücü maliyetlerini artırıyor.

Kondenser bobini temizliği

Rulo temizleme, müşterinin önleyici bakım olarak yapabileceği bir şeydir, ancak zamanla kir birikirse, buzdolabınız kirli rulolarla serin kalmayacağından profesyonelce temizlemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Cihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gereken

Cihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sayfa İçindekiler Cihaz onarımı pahalıdır fakat uzatılmış bir garanti mi almalısınız ?Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi