Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Motoru Çalışıp Duruyor ?
Buzdolabı Motoru Çalışıp Duruyor

Buzdolabı Motoru Çalışıp Duruyor ?

Buzdolabı Motoru Çalışıp Duruyor ? Buzdolaplarında ayrıca soğutma işlemini kolaylaştırmak ve her şeyin düzgün çalışmasını sağlamak için termostatlar, zamanlayıcılar, aşırı yük anahtarları ve fanlar gibi çeşitli bileşenler bulunur. Otomatik buz çözme üniteleri, don oluşumunu önlemek için otomatik olarak açılıp kapanan ısıtıcıları içerir. Bu bileşenlerin veya sistemlerin herhangi birinin arızalanması buzdolabınızın çalışmasını durdurabilir.

Buzdolabı Motoru Çalışıyor Kısa Sürede Duruyor 

Buzdolabı çalışmıyor tam çalışacakken tık sesi ile duruyor. Ses kesiliyor. Buzdolabınızda bunu yaşıyorsanız iyi haber olmadığını başta belirtmeliyiz. Buzdolabınızın motoru 5 saniye çalışıp duruyor ise kompresör veya role termik arızalıdır.  Genelde bu tip arızalar motor sebebidir.

Buzdolabı Biraz Çalışıp Duruyor

Diğer ihtimal ise röle termik olabilir. Yeni kompresör takılması gerekecektir. Bu duruma siz müdahale etmeyip, servisinize başvurunuz.  Bu arıza kompresör markası önemlidir, bazı beyaz eşya markaların motorları tekrarda hayata döndürülebilir.

Röle termik yüksek maliyetli değildir, kompresör arızası fiyat olarak masraflıdır, teknik servislerden fiyat alarak değişim yaptırabilirsiniz.

Buzdolabı Motoru Çalışıp Duruyor

Motoru Çalışıyor Buzdolabı Soğutmazsa

Kompresör motoru çalışıyor gibi görünüyorsa veya mırıldanıyor veya bir tür ses çıkarıyor, ancak buzdolabı hiç soğumuyor ise, bir servis profesyoneli çağırmanın zamanı geldi. Servis çağrısını beklerken buzdolabının fişini çekmenin en iyi yöntem olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun.

Her şey normal görünüyor, ancak soğutma performansı düşükse, kontrol edebileceğiniz ve muhtemelen kendinizi düzeltebileceğiniz birkaç şey vardır. Bunlar için kullanıcı el kitabınıza başvurun.

Servis bilgilerimiz günün her anı sizler için çalışıyor ve üretiyoruz. Arıza tespiti ve arıza onarımı konularında sizlere en iyi hizmeti verdiğimiz gibi elektronik cihazlarınızın montaj ve de montaj işlemlerinde de siz sevgili ve özel müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız. Bu ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız, hemen günün her anı çalışan çağrı merkezlerimizi arayın. Onarım ve bakım altına aldığımız elektronik buzdolabı cihazlarınıza bir yıllık garanti yapıyoruz.

Her şey başarısız olursa, bir tamirci arayın.

Bu noktada, sorunun nedeni arızalı bir mekanik bileşen olabilir. Buzdolabındaki bazı bileşenlerin değiştirilmesi çok zor olmasa da, sorunun tam nedenini belirlemek zor olabilir ve elektrikli test ekipmanının kullanılmasını gerektirir. Kompresör, kompresör fanı veya buz çözme termostatının değiştirilmesi gerekebilir, bu işlem lisanslı bir uzman tarafından yapılmalıdır. Buzdolabınız hala garanti kapsamındaysa, bileşenleri kendiniz değiştirmeye çalışmak garantiyi geçersiz kılabilir .

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok