Buzdolabı Sebzelik Çekmecesi Altındaki Su Birikmesi Neden Olur ?

Buzdolabı Sebzelik Çekmecesi Altındaki Su

Buzdolabı Sebzelik çekmecesi altındaki su Üstten monteli bir buzdolabındaki dondurucu buz çözüldüğünde, su bir buz çözme borusundan bir boşaltma kabına akar ve sonunda buharlaşır. Buz çözme drenaj borusu buz veya gunk ile tıkanmışsa, su tüpü boşaltamaz. Bunun yerine, keskin çekmecelerin altındaki bir su birikintisine toplanır. Tahliye borusunun temizlenmesi genellikle sorunu giderir. Hasar görmüşse tahliye borusunu değiştirin veya bir tıkanıklığı temizleyemezsiniz.

Buzdolabı Sebzelik Çekmecesi Altındaki Su

Su pınarı sisteminden sızan su, aynı zamanda daha keskin çekmecelerin altına dolanabilir, bu nedenle su sistemi borularını sızıntılara karşı kontrol edin ve hasarlı boruları değiştirin.

Buzdolabının defrost boşaltma borusunu temizleyin

Buzdolabının buz çözme döngüsünün bir parçası olarak, buz çözme drenaj borusu, buharlaştırıcının altındaki buharlaştırıcı damlama tepsisinden kondensatı, suyun buharlaştığı kompresörün yanındaki makine bölmesindeki drenaj tavasına aktarır. Buharlaştırıcı damlama tepsisi veya drenaj borusunun tepesi donarsa, yoğuşma suyu dondurucuya veya buzdolabı bölmesine taşabilir. Bu onarım, drenaj alanının çözülmesini içerir, böylece kondensat defrost drenaj borusundan ve kompresörün yanındaki drenaj tavasına akar.

Buzdolabı su sistemi borusunu değiştirin

Birçok buzdolabında bir buz makinesi ve / veya su pınarı vardır. Buzdolabının içindeki su bileşenleri arasındaki bağlantı suyu hattı kırılarak su sızıntısına neden olabilir. Bu onarım, buzdolabının içindeki su hatlarının değiştirilmesini içerir.

Buzdolabının buz çözme drenaj borusunu değiştirin

Buzdolabının buz çözme döngüsünün bir parçası olarak, buz çözme drenaj borusu, evaporatörün altındaki buharlaştırıcı damlama tepsisinden suyu, daha sonra suyun buharlaştığı, kompresörün yanındaki makine bölmesindeki drenaj tavasına aktarır. Tahliye borusu tıkanmış veya hasar görmüşse, su evaporatör damlama tepsisinden tahliye edemez ve bunun yerine dondurucuya veya buzdolabı bölmesine taşar. Defrost tahliye borusunu hasarlıysa veya tıkanıklığını temizlenemez ise değiştirin.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

10 Yorumlar

 1. Sebzelik bölümü su topluyo sebzeleri dozuyor

  • Kapı açık kaldıgında veya ara bölmedeki buzlanma sebep olmaktadır. 24 saat kapılar açık dinlendiriniz.

  • Sebzeli bölümünde su damlacıkları oluşuyor bu nasıl giderilir?

   • Su giderinde tıkanma olmuş olabilir, buzlanmada yapmış olabilir, dinlendirin 12 saat, sorun devam ederse servisi arayın.

 2. Merhabalar, Frigidaire sebzelik çekmecesinin alt kısmı su oluyor. Defrost boşaltma borusu nerededir acaba?Dolabın arka kapağının altında olabilir mi?

  • Yan dolablarda dondurucu bölüm içerisindedir. alt üst dolablarda üst bölüm içinde karşı duvar içerisindedir.

 3. Ayşe Kaluç

  Bosh xxl buzdolabımın sebzelik bölümünde su damlaları birikiyor. Sebebi ne olabilir

  • su tahliye gideri tıkandıgında suyunu içeri verir, 20-24 saat dinlendirin, tkkr çalıştırın.

 4. Oya İpek

  Westinghouse buzdolabının sebzeliğinin altında su birikiyor ve buzdolabı çalışırken su boşalıyormuş gibi ses geliyor buzdolabımız 30 senelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06