Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Sigorta Attırıyor ?
Buzdolabı Sigorta Attırıyor

Buzdolabı Sigorta Attırıyor ?

Buzdolabı Sigorta Attırıyor ? Tüm elektrikli cihazlar gibi, buzdolabınız da elektrik kaprislerine karşı savunmasızdır. Bu, zaman zaman buzdolabı dondurucunuzun sigortasını atmasını beklediğiniz anlamına gelir. Buzdolabınızın sigortası aşağıdaki nedenlerden dolayı Atabilir.

Buzdolabı Neden Sigorta Attırır ?

  • Güç dalgalanması, devreden geçen elektrikte geçici bir artışa neden olur. Bazı sigortalar kısa süreli yüksek elektrik patlamalarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bazıları ise değildir.
  • Fazla mesai, sigortanın kendisi basitçe zayıflayabilir.
  • Aynı güç kaynağına bağlı birden fazla cihazın neden olduğu devre aşırı yükü. Devre çok fazla güç çektiğinde, sigortalardaki dahili güvenlik sistemi aşırı ısınmayı ve olası yangını önlemek için dahili bir kabloyu keser.

Buzdolabı dondurucunuz genellikle sigortanın atmasına neden olmamalıdır. Sigorta phut devam ederse, en olası açıklama bir devre aşırı yüklenmesidir.

Atmış sigortalar için bu sorun giderme ipuçlarını okuyun, böylece teknisyeni aradığınızda daha iyi bilgi sahibi olursunuz.

1. Devre yükü

Bir teknisyen, buzdolabı dondurucu devresine bağlı sigortanın AMP’sini kontrol edecektir. AMP derecesi, devrenin kaldırabileceği yük miktarını belirtir. Sigortadaki gerçek yükü hesaplamak için teknisyenler, buzdolabı dondurucu devresine bağlı tüm cihazların / cihazların çektiği gücü ölçmelidir.

Buzdolabı Sigorta Attırıyor ise Bu münferit cihazlar tarafından çekilen toplam güç, devrenin taşıyabileceği maksimum yükü aşarsa, bir miktar yükü boşaltmak için bazı cihazları başka bir devreye yeniden yerleştirin.

Cihazların yerini değiştirdikten sonra, tekrar açmadan önce buzdolabını bir süre fişten çekin.

2. Elektrik soketi ve güç kablosu

Yukarıda belirtilen işlem işe yaramazsa,  cihazın fişini çekin  ve elektrik prizinde ve güç kablosunda hasar olup olmadığını kontrol edin. Bir elektrikçi hasarlı kabloları veya telleri değiştirebilir.

Buzdolabı dondurucunuz neden ampulleri patlatıyor?

Buzdolabınızın patlayabilen diğer kısmı ampul . Ampul birkaç nedenden dolayı patlayabilir, en azından hatalı ampuller. Ucuz ampuller, daha kaliteli olan daha pahalı ampuller kadar uzun sürmez. Ucuz ampullerdeki elementler çok incedir, bu nedenle güçteki herhangi bir dalgalanma onları patlatabilir. Buzdolabı dondurucu ampulleri dünyasında bile, sizin için ne ödeme yaparsınız, bu yüzden alabileceğiniz en iyi kaliteyi satın almaya çalışın.

Eğer ampul vat miktarı modeliniz için buzdolabı-dondurucu üreticisi tarafından belirtilen türü değil elektrik soketi aşırı ve olabilir ampulü darbe . Her zaman kullanım kılavuzunda belirtilen ampulü kullanın ve watt değerini not edin.

Başka bir olası neden ışık soketinde bulunabilir . Soketin kendisinde elektriksel bir kısa devre olabilir. Uzmanlık gerektirdiği için onarım değildir. Kendinizi denemeye çalışmak yerine bir cihaz onarım uzmanıyla görüşmek daha iyidir. Buzdolabı dondurucunuz hala garanti kapsamındaysa, bu özellikle önemlidir, çünkü hatalı parçaların kurcalanması garantinizin geçersiz olmasına neden olabilir.

Ampulü değiştirmeniz gerekirse, yapmanız gereken ilk şey gücü kapatmaktır. Kullanım kılavuzunuz, ampulün nasıl değiştirileceğine dair eksiksiz talimatlar içermelidir. Ampulü talimat kılavuzuna göre değiştirdikten sonra, gücü tekrar açmayı unutmayın!

Bumu Aradığın ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi