Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır
Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır

Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır

Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı

Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır Buzdolabı dondurucu sıcaklık ayarları kılavuzda nadiren bahsedilmektedir ve çoğu zaman bir gizem olarak kalmaktadır. Yani, eğer sayı 1’den 5’e çıkarsa, o zaman en soğuk olan hangisi? Bu dereceler veya buzlanma gücü mü?

Buzdolabında En iyi Soğutma 1 – 5 ?

Her buzdolabında en soğuk ayarların kuralları her zaman aşağıdaki gibidir: Buzdolabının sıcaklık kadranındaki sayılar, soğutucu gç kaynağına işaret eder. Sayı ne kadar yüksek olursa buzdolabı o kadar soğuk olur. Bunu 5’e ayarlamak buzdolabınızı en soğuk hale getirecektir. Bu şekilde, daha düşük bir buzdolabı sıcaklığının daha iyi gıda depolama alanına eşit olmadığı unutulmamalıdır .

Buzdolabı Hangi Ayarda Kullanılmalı

Açıklamalar:

Bir buzdolabının sıcaklığı genellikle 0,5 ila 4 santigrat derece arasındadır (Fahrenheit’te 33 ila 39). Aynı zamanda yiyeceklerin hangi rafta saklandığı da önemlidir. Eski cihazlarda ne kadar yüksek olursa o kadar soğuk olur.
Bu iki faktöre dayanarak, buzdolabınızın ayarlanması gereken numara:

Her zaman bol miktarda yiyecek saklıyorsanız, daha soğuk ayarlara (3 ila 4) ihtiyacınız vardır. 2 ile 3 arasında seçim yapmıyorsanız 2 ile 3 arasında seçim yapın.

Sıcaklık çok düşükse, buz oluşur ve hava sirkülasyonunu önleyebilir . Buz, buzdolabının iç termostatının arızalanmasını da sağlayabilir. Bu elektronik arızaya neden olabilir.  Buz birikirse: koparın, sıcaklığı düşürün ve değişikliğin en az 8 saatte gerçekleşeceğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga kaç watt kullanır

Mikrodalga kaç watt kullanır ?

Mikrodalga kaç watt İçindekiler Mikrodalga kaç wattGüçGenel elektrik kullanımıTipik Watt AralığıNereye bakmalıTahmini Vat Güç Mikrodalga …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi