Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır ?
Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır

Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır Buzdolabı ayar kadranındaki kadran 0-9 arasındadır. Sorun, buzdolabını daha soğuk veya daha sıcak hale getirmek için kadranı ayarlamak için hangi rakamın (daha yüksek veya daha düşük) olduğuna dair bir gösterge olmamasıdır .

Buzdolabı Soğukluk Ayarı

Genel olarak, buzdolabındaki en soğuk sayı nedir? En yüksek sayı mı, en düşük sayı mı? Çoğu buzdolabı sıcaklığı ayarı bir kadran veya kaydırıcı ile kontrol edilir . Bazen 1 ila 5 veya 1 ila 9 olarak etiketlendirdiler . Neye ayarlayacağınız dan emin değilseniz, o zaman ortada bir yere koyun. Kadran 1 ile 5 arasında numaralandırılmış sa, 3 olarak ayarlayın, kadran 1 ile 9 arasında numaralandırılmış sa, 4 olarak ayarlayın.

Buzdolabı Termostat Ayarı

Genellikle geçici ayar kadranındaki sayı ne kadar yüksekse, buzdolabınızın sıcaklığı o kadar düşük olur. İçecekler ve yiyecekler istediğiniz kadar soğuk değilse, sıcaklık kadranını bir sayı daha yükseğe ayarlayın. Saat 3’te ise ve yemeğinizin soğumasını istiyorsanız, 4’e ayarlayın ve yemeğinizin istediğiniz sıcaklıkta olup olmadığını görmek için 12-24 saat sonra test edin.

Buzdolabı Soğutma Ayarı

Buzdolabı Soğutma Isı Ayarı Nasıl Yapılır Buzdolabı dondurucu sıcaklık ayarları kılavuzda nadiren bahsedilmektedir ve çoğu zaman bir gizem olarak kalmaktadır. Yani, eğer sayı 1’den 5’e çıkarsa, o zaman en soğuk olan hangisi? Bu dereceler veya buzlanma gücü mü?

Buzdolabında En iyi Soğutma 1 – 5 ?

Her buzdolabında en soğuk ayarların kuralları her zaman aşağıdaki gibidir: Buzdolabının sıcaklık kadranındaki sayılar, soğutucu gç kaynağına işaret eder. Sayı ne kadar yüksek olursa buzdolabı o kadar soğuk olur. Bunu 5’e ayarlamak buzdolabınızı en soğuk hale getirecektir. Bu şekilde, daha düşük bir buzdolabı sıcaklığının daha iyi gıda depolama alanına eşit olmadığı unutulmamalıdır .

Buzdolabı Hangi Ayarda Kullanılmalı

Açıklamalar:

Bir buzdolabının sıcaklığı genellikle 0,5 ila 4 santigrat derece arasındadır (Fahrenheit’te 33 ila 39). Aynı zamanda yiyeceklerin hangi rafta saklandığı da önemlidir. Eski cihazlarda ne kadar yüksek olursa o kadar soğuk olur.
Bu iki faktöre dayanarak, buzdolabınızın ayarlanması gereken numara:

Her zaman bol miktarda yiyecek saklıyorsanız, daha soğuk ayarlara (3 ila 4) ihtiyacınız vardır. 2 ile 3 arasında seçim yapmıyorsanız 2 ile 3 arasında seçim yapın.

Sıcaklık çok düşükse, buz oluşur ve hava sirkülasyonunu önleyebilir . Buz, buzdolabının iç termostatının arızalanmasını da sağlayabilir. Bu elektronik arızaya neden olabilir.  Buz birikirse: koparın, sıcaklığı düşürün ve değişikliğin en az 8 saatte gerçekleşeceğini unutmayın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !