Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Tavanında Su Damlatıyor ?
Buzdolabı Tavanında Su Damlatıyor

Buzdolabı Tavanında Su Damlatıyor ?

Buzdolabı Tavanında Su Damlatıyor ?  Bu sayfada ele alacağım sorun şudur: buzdolabına damlayan su veya üst dondurucunuzdan buzdolabınıza sızan su. Arka havalandırma alanının etrafındaki buzdolabı tavanından su damlıyor görebilirsiniz.

Buzdolabı İçinden Su Damlatıyor

Dondurucudaki defrost boşaltma deliği buz ve / veya enkazla tıkalı. Defrost suyunun drenaj yerine inmesi yerine, dondurucu defrost tavasında donar. Ardından bir sonraki buz çözme döngüsü sırasında menfezlerden taşacak ve daha sonra buzdolabında su göreceksiniz. Size yıllardır kullandığım kalıcı bir düzeltme göstereceğim. Bu prosedürü yakından takip edin.

Buzdolabının içinde su damlacıkları

1. Buzdolabını fişten çekin. Buzdolabını açın ve resimde gösterildiği gibi menfezin altına bir tabak yerleştirin. Bu, onarımı tamamlarken su damlama sayfasını yakalar.

2. Buzdolabının kapağını kapatın ve tüm yiyecekleri üst dondurucudan çıkarın. Varsa yiyecek rafını çıkarın.

3. Aşağıdaki resimdeki gibi buz yapıcıyı çıkarın. Üç vidayı çıkarmak için bir inç altıgen sürücü kullanın. Üstte iki, altta bir tane olmalı. Buzdolabındaki buz makinesi sökülünce, konektörden ayırın ve bir kenara koyun.

4. 1/4 inç altıgen sürücü kullanarak, arka paneli sabitleyen vidaları çıkarın. İki ila altı vida olmalıdır. Arka paneli yavaşça çıkarın. Kolayca çıkmazsa, bu altta “içeride” olduğu anlamına gelir. Resimdeki resimdeki gibi bir ıslak boya tabancası ve ıslak vakum alın. Püskürtücüyü sıcak suyla doldurun ve erimiş suyu ıslak vac ile emerken panelin alt kısmına sürekli olarak püskürtün. Bazen bir süre alır. Orda kal. Dondurucunun plastik bir alt tablası varsa, çıkartma da aynı şekilde olur. Su püskürtücü ve ıslak vakum kullanarak tüm buzları temizleyin.

5. Şimdi, takılıysa arka paneli ve alt plastik tepsiyi başarıyla çıkardığınızı farz ediyorum. Buharlaştırıcı altında buz birikmesi görmelisiniz. Bir sonraki adım – sıcak suyla püskürtün ve eridikçe eridiğiniz suyu emin. Bir resim veya tornavida kullanmayın, bir şeyi delerseniz, buna pişman olabilir.

6. Boşaltma deliğini bulun. Aşağıdaki resme benzemelidir. Memeyi içine yönlendirin ve püskürtün. Bu bazen 15 dakika sürebilir. Suyun havuzda durmasını bekleyin. Püskürtme yaparken, suyun delikten aşağıya doğru aktığını görmeli ve geri toplamamalısınız. Bu olduğunda, deliği temizlediniz. Şimdi güzel parçalar geliyor. Bunun bir daha olmayacağından emin olmak istiyoruz.

7. Kalın bir bakır tel parçası bulun. Hangi ölçerin olduğunu bilmiyorum ama aşağıdaki resme bak. Benzer bir boyutta olmalıdır. Kabloyu yaklaşık 7 inç uzunluğunda kesin. Bunu elektrik bölümündeki servisden alabilirsiniz. Makaradan kesmek için bir satıcıya ihtiyacınız olabilir. Telin ucunu deliğe sokun ve deliğe düşürmeden ne kadar uzağa götürebileceğinizi görün. Resmimdeki gibi bir eğri bükmeniz gerekebilir. Yaklaşık 2 inç ekleyin ve kesin. Bir tornavida veya iğne burunlu pense kullanarak, bir ucu kıvırın ve buharlaştırıcı ısıtıcısının etrafına, sadece buharlaştırıcının altında döndürün. Neden bunu sorabiliriz yapıyoruz? Defrost ısıtıcısı AÇIK duruma getirildiğinde, ısı bakır telden deliğe yayılır ve drenajın tekrar oluşmasını önler. Son montaj için teli biraz kesmeniz gerekebilir.

8. Erime konusunda endişelenmeyin veya çok fazla ısınması nedeniyle hasar. Olmayacak. Bu düzeltmeleri yüzlerce yaptım ve bir problem yaşamadım.

9. Yeniden birleştirin ve iyi olmalısınız! Artık buzdolabında su damlaması olmamalıdır.

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Motor Kömürleri Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Motor Kömürü Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır Makinesi Motor Kömürleri DeğiştirmeÇamaşır makinesi kömürü biterse ne olurKömürlerin aşınmış olup olmadığını …

2 Yorumlar

  1. hasan

    Bu işlemin servis bedeli ne kadardır ?

    • Adept

      Teknik servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi