Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Yan Kısımları Isınıyor
Buzdolabı Yan Kısımları Isınıyor Çözüm Ve Arıza Sebepleri

Buzdolabı Yan Kısımları Isınıyor

Buzdolabı Yan Kısımları Isınıyor Çözüm Ve Arıza Sebepleri Bu, soğutma işleminden çıkan ısıdan kaynaklanır ve normaldir. Bu etki, kenarların çevresinde ve ünitenin arkasında en az 50 mm boşluk bırakılması ve ardından en az 25 mm boşluk bırakılarak en aza indirgenebilir.

Buzdolabı Yan Kısımları neden ısınır

Buzdolabı Yan Kısımları Isınıyor Çözüm Ve Arıza Sebepleri Zaman zaman, buzdolabının dış kısmı, özellikle contaların çerçeveye uygun olduğu yerlerde normalden daha sıcak hissedebilir. Bu alanlar mullion ve kabin flanşlarıdır. Bu ısı, conta alanlarının yakınındaki buzdolabı duvarlarının içinde bulunan bir ısı döngüsü tarafından üretilir. Bu ısı, buzdolabının dış kısmında nem ve don oluşumunu önlemek için gereklidir. Bu 24 saate kadar sürebilir.

Bu duruma aşağıdakilerden biri veya birkaçı neden olabilir

  • Buzdolabının oda sıcaklığından başlatılması
  • Oda sıcaklığına yakın taze yiyecek veya yiyecek yükleme
  • Günün belirli saatlerinde ağır kullanım

Buzdolabının dış kısmı bu alanlarda sürekli olarak sıcak hissediyorsa, kondansörü aşırı kir veya kalıntıları kontrol edin ve gerekirse temizleyin. Tüy, pet saç ve kir ile tıkanmış hava akımı, kondenser ve ısı döngüsü sıcaklığının artmasına neden olur. Kondenserinizin nasıl temizleneceğine dair talimatlar için, lütfen “Kurulum Talimatları” ya da “Kullanım ve Bakım Kılavuzu” na bakın.

Göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

● Buzdolabının veya dondurucunun kondenseri, ünitenin dış tarafındaki bobintir; Evaporatör, iç kısımdaki bobintir. Soğutma sıvısı sistem üzerinden bir kompresör ile sirküle edilir.

● Yaz mevsimi veya ilk kullanımda kompresör daha uzun süre daha soğuk hava almak için daha uzun süre çalıştıkça daha sıcak görünebilir . Lütfen güvenli olduğundan emin olabilirsiniz ürünü kullanmak için.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi