Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabına Nasıl Reset Atılır Yeniden Başlatma
Buzdolabına Nasıl Reset Atılır Yeniden Başlatma

Buzdolabına Nasıl Reset Atılır Yeniden Başlatma

Buzdolabına Nasıl Reset Atılır Yeniden Başlatma Buzdolapları bir dizi arızayla karşılaşabilir ve bu da sulu buz küplerinden, düzensiz sıcaklıklardan ve bayat gıdalardan kaynaklanan sorunlara yol açabilir. Buzdolabınızın orijinal ayarlarına geri getirilmesi, bu sorunların çoğunu giderebilir. Talimatlar genellikle markalara göre değiştiği için, sıfırlama girişiminde bulunmadan önce daima kullanım kılavuzunuzu kontrol edin.

Buzdolabı Resetleme

Buzdolabınızın içine bakın ve sıcaklık kontrol anahtarını bulun. Bu genellikle buzdolabının arka panelinin ortasında bulunur. Bazı anahtarların bir tekerlek mekanizması vardır, diğerleri ise dijital ekran kullanır. Sıcaklık kontrol tekerleğini sıfıra indiriniz veya dijital ekranınız varsa “Kapalı” konuma geçiniz.

Buzdolabınızı duvardan uzaklaştırın. Buzdolapları aşırı derecede ağırdır, bu nedenle mümkünse başka bir kişinin yardımını yapın. Buzdolabı kablosunu duvar prizinden çıkarın. İki ya da üç dakika kadar fişten çekinmeyin.

Buzdolabı Sıfırlama

Güç kaynağını tekrar duvar prizine takın ve buzdolabını tekrar duvara doğru konumlandırın. Buzdolabınızın sıcaklığı şimdi sıfırlandı. Sıcaklık kontrolünü tekrar “Açık” durumuna getirin ve sıcaklığı gereken seviyeye ayarlayın.

Buzlu buz küpleri veya tutarsız su beslemesi üretiyorsa buzdolabınızın buz yapma alanını açın. Buz yapıcı içindeki su filtresi durum ışığını bulun. Bu genellikle buz yapıcının yanında yer alan küçük bir dikdörtgen ışıktır.

Durum ışığının yanındaki anahtarı, hızlı arka arkaya yedi veya sekiz kez itin. Bu buz yapıcınızı sıfırlayacaktır. Durum ışığını kontrol edin. Düğmeye birkaç kez basıldıktan sonra kırmızıdan yeşile dönmelidir. Yeşil renk, buz yapıcının sıfırlandığını gösterir.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

2 Yorumlar

  1. şahin

    slm,ındesit buz dolabı,çift kapı.sürekli çalışıyor.az soğutuyor. çözüm nedir?

    • Adept

      Genelde arka kısımda (modele göre değişir) peteklerin kirliliği toz vs soğutma düşüklüğü yapar, diğer ihtimal gaz eksikliği veya motor presyon düşüklügü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi