Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar

Buzdolabında Hızlı Dondurma Düğmesi Ne İşe Yarar ?

Buzdolabında Hızlı Dondurma Düğmesi Ne İşe Yarar ? Bazı dondurucuların nadiren kullanılabilecek hızlı bir dondurma seçeneği düğmesi vardır. Önceden dondurulmamış öğelerin dondurulması için var. Dondurucunun içine taze yiyecekler koyuyorsanız ideal olarak, sıcaklığı önceden yerleştirmek için hazır hale getirmeli ve mümkün olduğunca çabuk dondurmayı kolaylaştırmalısınız. Hızlı dondurma düğmesini 24 saat öncesine kadar önceden seçmeniz gerekebilir.

Buzdolabı Hızlı Dondurma Düğmesi

Buzdolabında Hızlı Dondurma Düğmesi Ne İşe Yarar ? Talimatlar dondurucudan dondurucuya değişebilir, ancak burada donduruculardan birinin (3 çekmeceli) küçük bir temel ön açma dondurucusu olan talimatları. Mümkünse kendi talimat kitabınızı kontrol edin.

  • En soğuk olması gereken alt çekmeceyi veya bölmeyi kullanın. Gerekirse, yer açmak için dondurucuda başka bir yerde bulunan yiyecekleri hareket ettirin.
  • 5 ila 8 Kg taze yiyecekler için, alt çekmeceye yerleştirmeden 24 saat önce hızlı dondurma seçeneğini seçin
  • Yiyecekler 2 ile 5 Kg arasında ise donma öncesi süre 12 saate düşürülebilir.
  • 2 Kg’nin altına düşerse, hızlı dondurmayı içine koyarken koyabilirsiniz
  • Taze yiyecek 24 saat içinde içtikten sonra hızlı dondurma kapatılabilir.

Dondurucuya yeni dondurulmuş yiyeceklerin çeşitli öğelerini yerleştireceğinizi ve yüklemeden sonra bir saat kadar açık bırakacağınızı biliyorsanız, alışverişe çıkmadan birkaç saat önce bu seçenek düğmesinin kullanılması mantıklı olacaktır. Bu, yükleme sırasında kapının çok uzun süre açık kalmasından kaynaklanan herhangi bir sıcaklık artışını en aza indirmeye yardımcı olur ve geçiş sırasında kısmen çözülen tüm maddeleri doğru sıcaklığa daha hızlı bir şekilde düşürür.

Süper Soğutma Butonu Nedir ?

Çoğu dondurucu, hızlı dondurma düğmesi olmadan az miktarda yiyeceği dondurmakla oldukça iyi başa çıkabilir. Yine de 1 kg’ın (2,2 lb) üzerindeki herhangi bir şey daha düşük kaliteli yiyeceklere neden olacaktır. Yiyecekleri dondurucuya yerleştirmeden yaklaşık üç saat önce hızlı dondurma işlevini açmanızı öneririz.

Yavaş dondurulmuş taze yiyecekler, daha çabuk dondurulmuş yiyeceklere kıyasla daha büyük buz kristallerine sahip olacaktır. Buz kristalleri büyüdükçe, çözüldüğünde gıdanın kalitesi düşer. Sadece önceden dondurulmuş yiyecekleri saklamayı planlıyorsanız, hızlı dondurma düğmesine ihtiyacınız yoktur.

Hızlı dondurma düğmeli dondurucuların çoğunda hızlı dondurma işlevinin açık olduğunu gösteren bir uyarı ışığı bulunur. Bu, yiyecek tamamen donduğunda kapatmanızı hatırlatmak için yararlıdır.

Hızlı dondurma düğmesi bir zorunluluktan çok bir kolaylıktır. Termostatı kullanarak sıcaklığı manuel olarak düşürmek oldukça mümkündür. Sık sık ayarlamayı planlıyorsanız, uygun bir konumda olduğundan emin olun.

Gıda dondurulduğunda termostatı normale döndürmenizi hatırlatmak için dondurucunun önüne bir dondurucu mıknatısı yerleştirilebilir. Bir ev tipi dondurucuda hızlı dondurma için doğru sıcaklık -23 ° C’dir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06