Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar ?
Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar

Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar ?

Buzdolabında Hızlı Dondurma düğmesi ne İşe Yarar ? Bazı dondurucuların nadiren kullanılabilecek hızlı bir dondurma seçeneği düğmesi vardır. Önceden dondurulmamış öğelerin dondurulması için var. Dondurucunun içine taze yiyecekler koyuyorsanız ideal olarak, sıcaklığı önceden yerleştirmek için hazır hale getirmeli ve mümkün olduğunca çabuk dondurmayı kolaylaştırmalısınız. Hızlı dondurma düğmesini 24 saat öncesine kadar önceden seçmeniz gerekebilir.

Hızlı Dondurma düğmesi

Talimatlar dondurucudan dondurucuya değişebilir, ancak burada donduruculardan birinin (3 çekmeceli) küçük bir temel ön açma dondurucusu olan talimatları. Mümkünse kendi talimat kitabınızı kontrol edin.

  • En soğuk olması gereken alt çekmeceyi veya bölmeyi kullanın. Gerekirse, yer açmak için dondurucuda başka bir yerde bulunan yiyecekleri hareket ettirin.
  • 5 ila 8 Kg taze yiyecekler için, alt çekmeceye yerleştirmeden 24 saat önce hızlı dondurma seçeneğini seçin
  • Yiyecekler 2 ile 5 Kg arasında ise donma öncesi süre 12 saate düşürülebilir.
  • 2 Kg’nin altına düşerse, hızlı dondurmayı içine koyarken koyabilirsiniz
  • Taze yiyecek 24 saat içinde içtikten sonra hızlı dondurma kapatılabilir.

Dondurucuya yeni dondurulmuş yiyeceklerin çeşitli öğelerini yerleştireceğinizi ve yüklemeden sonra bir saat kadar açık bırakacağınızı biliyorsanız, alışverişe çıkmadan birkaç saat önce bu seçenek düğmesinin kullanılması mantıklı olacaktır. Bu, yükleme sırasında kapının çok uzun süre açık kalmasından kaynaklanan herhangi bir sıcaklık artışını en aza indirmeye yardımcı olur ve geçiş sırasında kısmen çözülen tüm maddeleri doğru sıcaklığa daha hızlı bir şekilde düşürür.

İlginizi Çekebilir

İdeal Buzdolabı Sıcaklık Ayarı

İdeal Buzdolabı ve Dondurucu Sıcaklık Ayarı

Sayfa İçindekiler İdeal Buzdolabı SıcaklığıBuzdolabındaki sayısal ayarlar ne anlama geliyor?İdeal Dondurucu SıcaklığıBuzdolabım Neden Yanlış Sıcaklıkta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi