Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Buzdolabınız yüksek sesle çalışıyorsa
Buzdolabınız yüksek sesle çalışıyorsa

Buzdolabınız yüksek sesle çalışıyorsa

Buzdolabınız yüksek sesle çalışıyorsa  Gürültü seviyesinin azaldığı, ancak yüksek sesle çalıştığı son model bir buzdolabının sahibiyseniz ve çok rahatsızsanız, doğal bir soru ortaya çıkar: buzdolabınız neden bu kadar gürültülü? Sonuçta tamamen yeni bir birim ve hala garanti altında! İşleri daha iyi yapmak için ne yapmalıyım?

Ağa bağlıysa herhangi bir buzdolabı vızıldayacak, sadece tamamen bozuk model veya ağ buzdolabının bağlantısının kesilmesi herhangi bir ses çıkarmayacaktır. Bu agrega, çok fazla enerji alan ev aletlerinin güçlü bir örneğidir ve elbette, önemli ölçüde gürültü çıkarır.

Buzdolabı gürültüsü

Bugün, minimum gürültü vaat eden mükemmel modern buzdolapları satın alma kabiliyetimiz var. Bunu üreticilerinden duyduk. Gerçekten de bu uygulamalar tamamen doğru değil. Uzmanlar, kompresörün gürültüsünün ortalama hacminin, halihazırda kayda değer bir gürültüyü ima eden insanın konuşma hacmine benzediğini söylüyor.

Peki, buzdolabınız niçin yeni ya da zaten hırpalanmış olsa da neden uğultuluyor? Birçok neden var ve hepsine kural olarak sigortalayamayız. Bazı insanlar aşırı gürültünün tolere edilebileceğine inanırlar, fakat çoğumuz için sürekli hum gerçek bir baş ağrısına dönüşür. Öyleyse problemle baş başa kalmayı başarabiliyorsan, neden rahatsızlık vermelisin ?!

Buzdolabınız kesinlikle yeniyse, ilk günden itibaren minimum gürültü seviyesine gerek duymaz. Acele adımları yapmayın, birçok buzdolabı modeli adaptasyon ve istikrarlı çalışma moduna ulaşılması için zaman verilmelidir, bu bir hafta kadar sürebilir, bu yüzden lütfen sabırlı olun. Buzdolabınızın ilk günkü kadar gürültüsü varsa, satın alma işleminizde ciddi bir sorun var demektir.

Konum özellikleri

Buzdolabınızın odada yanlış yer olduğundan dolayı yüksek sesle çalıştığı olasıdır. Öncelikle ana ses kaynağını tanımlayalım – soğutma sıcaklığını pompalayan bir kompresör . Bir buzdolabı hums, kompresör nedeniyle rumbles ve belirli bir zil üretir. Ve eğer modelinizde iki kompresör varsa, sorun farklı zamanlarda ve isteğe bağlı olarak çalıştıklarından iki katına çıkar.

Bir buzdolabı hums, rumbles ve kompresör nedeniyle belirli zil üretir

Bir buzdolabı hums, rumbles ve kompresör nedeniyle belirli zil üretir

Buzdolabınız yeni ve tam işlevli ise, kompresör gürültü seviyesi oldukça toleranslı olmalı ve buna uymalısınız. Fakat ünite sadece çok fazla gürültü yapmaz, aynı zamanda ritmik olmayan klinking sesleri de çıkarsa, sorun başka yerlerde de olur. Kolayca çözülebilir. Her şeyden önce vücudun duvarlarla veya mobilyalarla temas halinde olup olmadığını kontrol etmelisiniz – buzdolabının titreşimleri etraftaki nesneleri yüksek sesle çıkarır. Buzdolabının sabit olduğundan emin olun, gerekirse ayakları ayarlayın.

Oda içinde sipariş verin. Buzdolabınız çok yüksek sesle çalışıyorsa ve problemler duvarlara yakın olan ürünlerde olabileceğinden, cam kaplamanın yanması ve sönmesi işitilir. Bu özellikle cam kapaklı ve metal kapaklı seramik ürünler için geçerlidir.

Ve son ipucu – kontrol etmeden önce yeni bir agrega satın aldığınızda kompresör boruları birbiriyle temas etmiyor. Aksi takdirde ek gürültü oluşabilir.

Taşıma için vidalar

Vidaların taşınması yüksek sesle çalışmanın sebebi olabilir

Vidaların taşınması yüksek sesle çalışmanın sebebi olabilir

Yeni buzdolabınızı aldıktan sonra nakliye montajına dikkat edin. Yayların kompresöre yapışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Nakliye için vidalar çıkarılmayacaksa, buzdolabı çok yüksek sesle çalışacak, patlayacaktır.

Şok emiciler sorunu

Yeni agrega tatmin edici bir şekilde çalışıyor olsa da, birden fazla gürültü oluştuğunda, kompresörün şok emicisini kontrol etmelidir – bunlar gürültü kaynağı olabilirler. Amortisörler yeterince sabit olarak sabitlenmediklerinde (ya da işlem sırasında sabitlendiklerinde), daha fazla gürültü olur, bu nedenle buzdolabınızın patlama, uğultu ve sarsıntıya maruz kalmasına şaşırmayın.

Sorunu çözmek için şok emicileri tekrarlayın.

Soğutucu

Soğutucu kullanan teknik, gazın borularda çok yüksek hızda dolaşması nedeniyle yüksek ses çıkartabilir. Kabul etmeniz gereken şey bu, çünkü oldukça normal.

Dahili bir fanın dönüşü nedeniyle No Frost’un soğutma odalarında gürültü oluşabilir. Bir buzdolabı her zamankinden daha yüksek sesle çalışırken, bir fanın donmuş bıçakları nedeniyle mümkündür. Bu durumda, en az 10 saat sürmesi gereken eritme işleminin tamamlanmasına yardımcı olabilir.

Genel öneriler

Bu, buzdolabı odasının neden gürültüye neden olduğu sorusuna en uygun cevaptır. Bir problemi kendiniz çözemezseniz, sorun sadece uzman bir uzman tarafından alınabilecek ciddi hasarlar olabilir.

Buzdolabını açtığınız zaman tıklamalar ve poplar (röle otomatik anahtarlama çalıştığı her gün meydana gelen bir olay) veya yüksek sesle duyma gibi sesler normaldir ve tehlikeli değildir.

Gürültüden kaçınmanın en iyi yolunun, satın alındıktan hemen sonra buzdolabının özelliklerine dikkat etmesini unutmayın!

İlginizi Çekebilir

İdeal Buzdolabı Sıcaklık Ayarı

İdeal Buzdolabı ve Dondurucu Sıcaklık Ayarı

Sayfa İçindekiler İdeal Buzdolabı SıcaklığıBuzdolabındaki sayısal ayarlar ne anlama geliyor?İdeal Dondurucu SıcaklığıBuzdolabım Neden Yanlış Sıcaklıkta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi