Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Calgon kullanmak gerekli mi ?
Calgon kullanmak gerekli mi

Calgon kullanmak gerekli mi ?

Calgon kullanımı

Calgon kullanmak gerekli mi ? Bir çok insan Calgon’un (veya benzeri kireç önleyici ürünlerin) gerçekten işe yarayıp yaramadığını bilmek ister. Daha önemlisi, çamaşır makineleri, reklamları yaptıkları konusunda ısrar ettikleri için gerçekten “Calgon ile daha uzun süre dayanır” mı? Kısa cevap açıkça ürün reklamı olarak çalışmalıdır. Kireçlenmeyi önlemeye yardımcı olurlar, ancak çamaşır makinesi deterjanından başka bir şeye ihtiyacınız olmamalıdır (eğer doğru kullanırsanız). Çamaşır makineleri Calgon ile daha uzun sürebilir, ancak bu onlar da olmadan daha uzun süre dayanamayacakları anlamına gelmez.

Çamaşır makinesi ve deterjan üreticileri deterjandan başka bir şeye ihtiyacınız olmadığını (dolaylı olarak) söylüyorlar –

Çamaşır makinesi üreticisinin kılavuzundan kireçlenme hakkında uyarı

Çok az deterjan, ısıtma elemanında kireçlenme ile sonuçlanır   ” .

Deterjanın yıkama için altın kurallarından uyarı

Kural no 4: Doğru miktarda deterjan kullanın. Çok az şey, kötü yıkama sonuçlarına ve ölçek oluşturmaya neden olur   ”

Bu elbette kullanarak anlamına gelir yeterli deterjan olacak değil kireçten sonuçlanabilir. İşte bir kullanıcı kılavuzundan çamaşır makinenizin ardına bakmak için farklı bir teklif daha var –

Çamaşır makinenize zarar verebilecek şeylerden biri, özellikle sert su alanlarında, kireç birikmesidir. Ancak Persil Automatic’i doğru dozda kullanırsanız, makinenizi ölçeğe karşı korumak için herhangi bir katkı maddesine ihtiyacınız olmayacaktır   ” .

Bu nedenle, çamaşır makinesi deterjanı, suyu yumuşatmak ve çamaşır makinesini kireçten korumak için gerekli bileşenleri içerir. Eğer iyi bir deterjan kullanıyorsanız ve suyunun sertliği ve çamaşırın kirlenmesi için gereken dozajın doğru olması durumunda ekstra bir şey kullanmanız gerekmeyecektir. Limescale problemleri alıyorsanız, muhtemelen yeterince deterjan kullanmıyorsunuzdur. Demek istediğim, bu kadar çok insan deterjanla yetersiz dozda gibi görünse de Calgon, bu tür insanların, ürünlerini kullanmaya ikna ettikleri zaman kireçten korunmalarına yardımcı olmak için iyi bir iş çıkarır.

Calgon suyu yumuşatır

Kireç önleyici olarak tanıtılıyor. Teknik olarak, deterjandaki yumuşatıcılardan farklı bir şey yapmasa da (ki şimdi web sitesinde açıkça belirtiliyorlar). Suyu yumuşatır, deterjanla aynıdır. Bir avantajı, sert su alanlarında daha az çamaşır makinesi deterjanı kullanmanıza izin vermesidir. Bu sadece Calgon’un kombine maliyeti ve düşük deterjan miktarının tek doz deterjan dozundan daha az olması durumunda mantıklı olacaktır.

Kireç çamaşır makinesinin ömrünü kısaltabilir mi?

Isıtma elemanında kireç hasarı
Isıtma elemanında kireç hasarı

Evet, bununla ilgili bir anlaşmazlık yoktur, contaları çürütür ve ısıtma elemanını izole edebilir, ancak bu etkilerin genellikle bir sorun haline gelmesi uzun zaman alır. Calgon üzerinde tartışmalar Eğer Calgon kullanmak istemiyorsanız o herhangi bir fikir olacaktır çamaşır makinesinin ömrünü kısaltabilir. Ayrıca, kireç temizleme makinesi çoğu insanın tahmin edebileceği kadar çabuk çamaşır makinesinin ömrünü kısaltır mı? Hangi?

Kısa bir süre önce, Reklam Standartları Kurumu’na bir şikayette bulunarak, Calgon’un reklamlarında yapılan testlerin, çamaşır makinelerinin kireç kütlesine yenik düşmediğini ve Calgon kullanılmadığı zaman bozulduğunu gösterdikten sonra iddialarını araştırmasını istemişti.

İçinde kireç tabakasıyla kaplı birçok eski çamaşır makinesini yıktım – içinde pişirilmiş – ama hala çalışıyorlardı. Isıtma elemanı onun içinde örtülebilir, ancak hala birçok asker vardır. Bununla birlikte, bir ısıtma elemanındaki kireç tabakasının herhangi bir kaplaması yalıtıcı bir etkiye sahip olacaktır. Bu, üretilen ısının miktarını azaltacak ve enerji kullanımını ve yıkama sürelerini artıracaktır.

Ayrıca ısıtıcının arızalanmasına neden olabilecek sıcak noktalara da neden olabilir. Limescale çok sert su alanlarında bir sorun daha. Yumuşak veya orta derecede sert suya sahip bölgelerde, kireç oluşumunun bozulmasına neden olacak kadar birikmesi uzun yıllar alabilir. Birçok modern çamaşır makinesi, bugünlerde kireçlenmenin problem yaratmasına yetecek kadar dayanmıyor.

Eylül 2011’de Hangi? ayrıca dergilerinde “Calgon’un kendi araştırmasıyla eşleşen bir makale yayınladı? Hangi? Bulgular”. Calgon’un kendilerinin, kireçtaşı önemli hasar belirtileri göstermek için en az 3 yıl sürdüğünü bulmuşlardır. Bu sürenin sonunda Calgon’da (2011 fiyatları) 170 £ harcamış olursunuz. Bunun sert su alanlarında olduğunu varsaymak çok güvenli, bu yüzden yumuşak su alanları muhtemelen kireçten dolayı herhangi bir bozulma belirtisi göstermeyecekti.

Yumuşak su alanlarında kullanmayın

Nispeten yumuşak suya sahip Calgon kullanan birçok kişi olabilir ve bu nedenle çamaşır makinesinde suyu çok fazla yumuşatabilir. Bunun nedeni Calgon’un sık sık yumuşak suya sahip alanlarda reklamı yapması ve sert su kontrol aracının uzun yıllar boyunca “arızalı” (sonraki paragrafa bakın) olmasıydı. Para kaybı olmanın ötesinde, çok yumuşak olan su çamaşır yıkamak için iyi değildir. Aşırı sabun köpüklerine, kötü yıkama sonuçlarına ve hatta deterjanın düzgün bir şekilde çözünmesini engelleyebilir.

Suyunun sert mi yoksa yumuşak mı olduğunu kontrol edin

Kireçten endişe ediyorsanız, suyun ne kadar sert veya yumuşak olduğunu bilmeniz gerekir. Yıllar boyunca Calgon’un web sitesinde bir posta kodu denetleyici aracı vardı. Bölgenizdeki suyun sertliğini posta koduyla kontrol etti. İlk başta bundan etkilendim, ve hatta bağlantı kurmayı düşündüm, ama kendi posta kodumu girdiğimde, tam bir kırmızı çubuğu “sert” e ve aşağıdaki mesaja işaret ettim.

“SERT – Çamaşır makinenizde kireç oluşumunu önlemek için her yıkamada Calgon kullanmanızı öneririz   ”

Oldukça yumuşak suya sahip olduğumuzu bildiğim gibi, onlara bir e-posta gönderdim ve onlara bakmalarını istedim. Araç açıkça “arızalı” idi (en azından posta kodumla). E-postayı aldıklarını kabul ettiler ve buna bakacaklarını iddia etseler de, hatalı tavsiyeler 6 yıl sonra hala oradaydı. Ne yazık ki, sert suyunuz olup olmadığına dair size tavsiyede bulunacaklarına güvenemediklerini hissettim. Neyse ki şimdi bu aracı bıraktılar ve sadece vurgulanmış büyük kırmızı alanlarla bir haritası kullanın. Bununla birlikte, suyumun sertliğini iki kez kontrol etmek için Yorkshire suyla temasa geçtiğimde, bana posta kodlarının su sertliğini doğru bir şekilde belirleme konusunda güvenilir olmayan bir yol olduğunu söylediler.

Serbest su sertliği test kitleri

Calgon’un ücretsiz bir test kitini göndermek için doldurabileceğiniz çevrimiçi bir formu olmasına rağmen, yerel su şirketimden bir tanesini gönderdim . İronik olarak, benim geldiğimde, Calgon tarafından sağlandı. Suyun sertliğini belirten suya daldırmak için küçük bir şeritten oluşuyordu. Tabii ki, suyumun yumuşak olduğunu gösterdi. Bu, en azından, onların uygun fiziksel test kitine güvenilebileceğini ima eder.

Calgon tabletleri (veya benzer ürünler) ile ilgili özet

Calgon gibi ürünler, uygun çamaşır makinesi deterjanının (doğru miktarı kullandığınız sürece) yapamadığı hiçbir şey yapmazlar, ancak aşağıdakileri yaparlar –

  1. Dozlama altında korunmasına yardımcı olun
  2. Suyu yumuşak su için tavsiye edilen deterjan miktarını sert su alanında kullanmanıza izin vererek yumuşatın.

Son etki, çamaşır deterjanı miktarını azaltarak tasarruf edilen para Calgon (veya benzeri) tabletlerin maliyetinden daha büyükse, potansiyel olarak tasarruf sağlayabilir. Bunu belirlemek için uygun testleri yapan herhangi birisini bilmiyorum ama Calgon’da talep edilen deterjan miktarının% 25’ine kadar tasarruf edebileceğinizi iddia ediyor. % 25 belki de en iyi durum senaryosudur, tabletlerin deterjanda ne kadar tasarruf ettiğine göre maliyeti. Yapmanız gereken hesaplama, eğer% 25 daha az deterjan kullandıysanız, ancak her yıkamada 1 Calgon tablet için ödeme yapmaya başlarsanız, tasarruf edersiniz?

Neden bazı üreticiler Calgon’u tavsiye ediyor?

Birkaç saygın çamaşır makinesi üreticisi Calgon’u tavsiye ediyor. Calgon’un site 6’sı listeleniyor, ancak bazılarının farklı markalar (örneğin Electrolux, Zanussi ve AEG) yapımında aynı üreticiler olduğundan sadece 3 tane var. İlk başta neden şaşkınımdı, çünkü gerçekten çok gerekli ve kullanışlı olsaydı tüm markalar bunu tavsiye eder? Ama tersine, gerçekten gereksiz olsaydı, kesinlikle hiçbir marka bunu tavsiye edemezdi?

Elbette herhangi bir ürünü tüm yeni müşterilere tavsiye etmenin ticari bir düzenleme olması muhtemeldir, ancak sadece tavsiye ettiklerini varsayabilirim çünkü Calgon tabletlerini kullanmayı tercih ederler ve çamaşır makinelerini kireçten arındırırlar (ve çalışırlar). Çünkü pek çok insan yeterince deterjan kullanmıyor.

İlginizi Çekebilir

İdeal Buzdolabı Sıcaklık Ayarı

İdeal Buzdolabı ve Dondurucu Sıcaklık Ayarı

Sayfa İçindekiler İdeal Buzdolabı SıcaklığıBuzdolabındaki sayısal ayarlar ne anlama geliyor?İdeal Dondurucu SıcaklığıBuzdolabım Neden Yanlış Sıcaklıkta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi