Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor ?
Çamaşır Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Çamaşır Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor ? makinenizde herhangi bir bakım yapmadan önce, kapatmalı ve tamamen fişini çekmelisiniz. Makineniz oynamaya başladığında orta devirde ise, çamaşır makinenizin durdurulması ve boşaltılması için talimat kılavuzundaki tavsiyelere uyun. en iyi sonuçları ve maksimum verimliliği elde etmek için birçok özelliğe ve programa sahiptir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Neden Sesli Çalışır ?

Kurutulacak çok fazla kumaş tipi ve farklı tipte ürünle, her yıkama için doğru program döngüsünü, çamaşırların ağırlığını ve deterjanı seçmeniz önemlidir. Bir döngü sırasında çamaşır makinenizin neden olduğu gürültüyü veya bozulmayı nasıl azaltacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Kazan Kayışı

Çamaşır Kurutma Makinesi Gürültülü Çalışıyor ? Tahrik kayışı, kurutma tamburunun etrafına, bir gergi kasnağının etrafına ve daha sonra tahrik motorunun etrafına saran çok uzun, ince bir kayıştır. Zamanla, tahrik kayışı yıpranmış veya diğer olabilirhasar görebilir. Tahrik kayışı aşınmış veya hasar görmüşse, kurutucu dönerken gürültülü olacaktır. Tahrik kayışında aşınma olup olmadığını kontrol edin. Tahrik kayışı aşınmışsa değiştirin.

Kazan Silindiri

Bir veya daha fazla silindir silindiri aşınmış olabilir. Birçok kurutucunun, tamburun arkasında iki tambur destek silindiri vardır ve bazı kurutucularda tamburun önünü destekleyen iki silindir daha vardır. Ne zaman drom silindirleri yıpranmış, bunlar kurutucu yüksek sesli bir gürültüye yapmaya neden olabilir. Silindirlerin yıpranmış olup olmadığını belirlemek için silindirleri inceleyin.

Bir veya daha fazla silindir ciddi şekilde aşınmışsa, tüm silindirleri önleyici bir önlemle aynı anda değiştirmenizi öneririz. (Makara mili iyi durumda olduğunda sıklıkla tekrar kullanılabilir. Yeni makaraları takmadan önce şaftı iyice temizleyin.)

Kazan Makaralı Aks

Tambur silindiri akslarından biri veya daha fazlası aşınmış olabilir. Çoğu kurutucuda, tamburun arkasında iki tambur destek silindiri bulunur ve bazı kurutucularda tamburun önünü destekleyen iki silindir daha bulunur. Bitmiş, tambur silindirleri ve akslar aşınır ve kurutucunun yüksek bir gürültü yapmasına neden olur. Tambur silindiri akslarının aşınmış olup olmadığını belirlemek için kayışı kurutucudan çıkarın ve tamburu elle döndürmeyi deneyin.

Tambur serbestçe dönmüyorsa, destek makaralarında aşınma olup olmadığını kontrol edin. Silindirler sallanma olmadan serbestçe dönüyorsa, aksların değiştirilmesi gerekmez. Bir silindir sallanıyorsa ve / veya serbestçe dönmüyorsa, önleyici bir önlem olarak tüm aksların ve silindirlerin değiştirilmesini öneririz.

Fan Çarkı

Üfleç tekerleği kurutucudan hava çeker ve havayı havalandırmadan dışarı iter. Lif, çorap ve küçük giyim eşyaları tüy bırakmayan filtreden kaçabilir ve üfleyici tekerleğe sıkışabilir. Eğer birbir nesnesi sıkışırsa, kurutucu gürültü yapabilir. Ek olarak, üfleyici tekerlek kovanı yıpranarak üfleyici tekerleğin motor milinde sallanmasına izin verebilir.

Üfleç tekerleğinin düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için, kurutma menfezini çıkarın ve hava akışının gücünü değerlendirin. Hava akışı zayıfsa, fan tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir engel yoksa üfleyici tekerleği elle döndürmeyi deneyin. Üfleç çarkı dönerken sallanıyorsa değiştirin.

Kazan Yatağı

Tambur yatağı, kurutma tamburunun arkasını destekler. Zamanla, tambur yatağı aşınır. Tambur yatağı aşınmışsa, kurutucu ses çıkarabilir. Tambur yatağının arızalı olup olmadığını belirlemek için,… yeniden hareket ettirin ve tamburu elle döndürmeyi deneyin.

Tambur serbestçe dönerse, tambur yatağının aşınmış olması olası değildir. Tambur döndürüldüğünde gıcırdama veya taşlama sesi çıkarıyorsa ve / veya döndürülmesi zorsa, tambur yatağını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Kazan Destek Makarası ve Aks

Çoğu kurutucuda, tamburun arkasında iki tambur destek silindiri bulunur ve bazı kurutucularda tamburun önünü destekleyen iki silindir daha bulunur. Silindirlerin düzgün çalışması için serbestçe dönmeleri gerekir. Zamanla,silindir makara aksları aşınabilir ve makaraların bağlanmasına neden olabilir. Silindirler aşınmışsa veya ciltlemeye başlarsa, kurutma makinesi yüksek bir gürültü yapabilir.

Destek silindirlerinin aşınmış olup olmadığını belirlemek için kayışı kurutucudan çıkarın ve tamburu elle döndürmeyi deneyin. Tambur serbestçe dönmüyorsa, destek makaralarında aşınma olup olmadığını kontrol edin. Silindirler sallanma olmadan serbestçe dönerse, değiştirilmelerine gerek yoktur. Bir silindir sallanıyorsa ve / veya serbestçe dönmüyorsa, önleyici bir önlem olarak tüm aksların ve silindirlerin değiştirilmesini öneririz.

Bakım Kiti

Kurutma makineniz ses çıkarıyorsa ve hangi parçanın değiştirileceğinden emin değilseniz, bir kurutma makinesi bakım kiti satın alabilirsiniz. Kurutma makinesi bakım seti, aşağıdaki durumlarda yaygın olarak arızalı olan tüm parçaları içerir. olduğunda genellikle arızalı olan tüm parçaları içerir . Kurutma makinenize uygun bakım kitini bulmak için model numaranızı arayın.

Kazan Kaydırağı

Tambur kızakları (slaytlar olarak da adlandırılır) aşınmış olabilir. Tambur kızakları, kurutma tamburunun önünü destekleyen küçük plastik parçalardır. Davul dönerken, bu plastik parçalar üzerinde kayar. Bitmiş, tambur kayar. Tambur kızakları aşınmışsa, kurutucu ses çıkarır. Tambur kaymalarının aşınmış olup olmadığını belirlemek için aşınma olup olmadığını kontrol edin. Bir veya daha fazla kızak aşınmışsa, tüm kızakları set olarak değiştirin.

Kazan Destek Yatağı

Tambur yatağı, kurutma tamburunun arkasını destekler. Zamanla, tambur yatağı aşınır. Tambur yatağı aşınmışsa, kurutucu ses çıkarabilir. Tambur yatağının arızalı olup olmadığını belirlemek için yeniden hareket ettirin ve tamburu elle döndürmeyi deneyin. Tambur serbestçe dönerse, tambur yatağının aşınmış olması olası değildir. Tambur döndürüldüğünde gıcırdama veya taşlama sesi çıkarıyorsa ve / veya döndürülmesi zorsa, tambur yatağını değiştirin.

Avara Grubu

Avara grubunu aşınma belirtileri açısından inceleyin. Avara grubu aşınmış veya hasar görmüşse, avara grubunu değiştirmenin yanı sıra tahrik kayışını da değiştirmenizi öneririz.

Avara kasnağı

Avara kasnağında aşınma olup olmadığını kontrol edin. Avara kasnağı aşınmış veya hasar görmüşse, avara kasnağını değiştirmenin yanı sıra tahrik kayışını da değiştirmenizi öneririz.

Motor Yatakları

Tahrik motoru yatakları aşınmış olabilir. Ancak, bu nadiren olur. Tahrik motorunu değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin. Tüm diğer bileşenlerin düzgün çalıştığını belirlediyseniz, tahrik motorunu değiştirin.

Bumu Aradığın ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi