Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinelerinde Kazan Boyutları Arasındaki Fark Nedir ?
Çamaşır makinelerinde kazan boyutları arasındaki fark nedir

Çamaşır Makinelerinde Kazan Boyutları Arasındaki Fark Nedir ?

Çamaşır makinelerinde kazan boyutları arasındaki fark nedir ? Farklı davul kapasitelerine bakmadan önce, önemli bir nokta, hepsinin aynı olduklarını varsaymanızın mümkün olmamasıdır. Aynı davul kapasitesine sahip bir düzine çamaşır makinesi alırsanız, hepsinde aynı miktarda çamaşırın içine sığabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Çamaşır Makinelerinde Kazan Boyut Farkı

Çamaşır Makinelerinde Kazan Boyutları Arasındaki Fark Nedir ? Bir üreticinin 7Kg tamburunun diğerinden daha küçük veya daha büyük bir kapasitesi olabilir. Anladığım kadarıyla, çamaşır makinelerinde tambur boyutlarına karar vermek için hepsi aynı kriterleri kullanmıyorlar.

Çamaşır makinesi kazan boyutları arasındaki fark

Tambur kanatlarının ve kapı camının tasarımı, çamaşırın ne kadar sığabileceğini de etkileyebilir. Üreticiler, profesyonel paketleyicileri kullanabilir ve mümkün olduğu kadar çok çamaşırın fiziksel olarak takılabilmesi için belirli çamaşırları kullanabilir, ancak sıradan bir kullanıcının yapamayacağı bir şekilde.

6Kg kazan kapasitesi

Çamaşır Makinelerinde Kazan Boyutları Arasındaki Fark Nedir ? 6Kg varil kapasitesi şimdi en küçük ebatlı tambur kapasitesidir, ancak onlarca yıldır 4 ila 5 Kg olan tarihsel tambur ebatlarına kıyasla hala oldukça büyüktür. 6 Kg zaten birçok insan için çok küçük görülebilir, ancak muhtemelen optimum tambur boyutunu temsil eder. Yani, ne çok büyük ne de çok küçüktür ve daha az (varsa) uzlaşmaya varmak için uzlaşmak gerekir. Düzenli olarak ekstra büyük çamaşır yıkamanız yoksa veya ara sıra çamaşır yıkamanız gereken özel eşyalar yoksa, bunlar iyi olmalıdır.

7Kg kazan kapasitesi

7 kg‘lık tambur kapasitesindeki ilk deneyimim, artık eskimiş çamaşır makinesiydi. Bu tamburun tasarlanma şekli çok eşsizdir ve çok sığ bir kapı camı ve oldukça küçük davul kürekleri olduğu gerçeği ile birleştiğinde, normal bir 7 kg’lık tamburun içinde çamaşırın içine çok fazla çamaşır koyamayacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim. bunun içinde. Daha sonra başka bir üreticiden gelen “normal” bir 7Kg tamburunu test ettiğimde, her ikisi de 7Kg kapasiteye sahip olsalar bile, açılış paramı onaylayan büyüklükte değildi. CR01 7Kg davul ile eşit olacak şekilde en az 8 kg’lık bir tambur ihtiyacınızın olacağını düşünürdüm.

Aşağıdaki fotoğraflar 7 kg‘lık tamburu standart 5 kg’lık bir bidonla karşılaştırmaktadır. 5 kg’lık varil kapasiteleri, yıllardır kullandığımız şeydir ve şimdi yeni standart olarak 6 kg’lık varil ile değiştirilmiştir. Dolayısıyla, bu bölüm, sınırlı bir kullanıma sahiptir çünkü bu, yukarıda açıklandığı gibi, diğer tam 7 kg’lık varillerden daha büyük olan tambur büyüklüğünü, artık mevcut olmayan bir tambur boyutu ile karşılaştırmaktadır. Bununla birlikte, hala 5 kg’lık eski davulları kullanan birçok kişi olacak ve davul kapasitelerinin nasıl arttığına dair ilginç bir bakış.

Yorgan yıkama

Aşağıdaki fotoğraflar, oldukça yorucu olan eski bir 5Kg davul çamaşır makinesine yorgan takmaya çalışmanın sonuçlarını gösteriyor. Yan taraftaki fotoğraf, CR01 çamaşır makinesinin 7Kg tamburunun içinde aynı şekilde yıkanarak aynı yorganın aynısını gösteriyor. Yukarıda açıklandığı gibi, bu davulun benzersiz olduğunu ve 7Kg kapasite olarak satılmasına rağmen, o zamandan beri gördüğüm diğer 7Kg kapasiteli tamburlara göre daha fazla çamaşırın içine kesinlikle sığabileceğini unutmayın.

8Kg kazan kapasitesi

Birkaç yıl önce Samsung 8 kg kapasiteli davul kapasiteli çamaşır makinesini inceledim. 8 kg oldukça büyüktür. Çok fazla çamaşırınız varsa ve çok büyük yükleri yıkayabiliyorsa, büyük bir davul kullanmak daha ekonomik olabilir. Ancak, artıları ve eksileri ( çamaşır makinesi tambur boyutları – artıları ve eksileri ) için önceki makalemi kontrol etmeyi unutmayın . 8 kg’lık bir bidonun içine ne kadar çamaşır sığabileceğine dair bir fikir için aşağıdaki fotoğraflarımı kontrol edin.

Bu fotoğraf, test ederken 8 kg’lık tamburun içinde yıkandıktan sonra kurumaya bırakılan çamaşırların bir yığınını göstermektedir. Bu yükün, bu yöne konsantre olmadığım için yıkanabilecek maksimum miktarı temsil edip etmediğini söyleyemem. Ancak, davulun tamamını iyi doldurdum ve içeride çok fazla çamaşır yıkadım. Çamaşır sepetinde hiç bu kadar büyük bir yüke sahip olmadığımızı söylemek güvenlidir ve bu sepetler, çamaşır makinesi tamburlarının oldukça küçük olduğu bir zamanda tasarlandı.

8Kg tambur kapasitesi, bir yükte çok fazla yıkama yapılmasına izin verir. Bu resim çamaşırların sadece bir yıkama yükünü göstermektedir ve ikiye daha çok benzemektedir. Resmin arkasındaki ikinci çizginin ortasına 32 askılı askılı çorap askısı da takıldı, ancak bu fotoğrafta gizlendi.

İşte bir yükte yıkanan eşyaların listesi

  • 10 çift çamaşır
  • 8 çift çorap
  • 2 çift pantolon
  • 3 tişört
  • 2 pamuklu gömlek
  • 4 çift kot pantolon
  • 1 çift şort

Çamaşır makinesi tambur boyutları

Çamaşır makinesi tambur boyutları yıllardır aynıydı, ancak şimdi seçim yapabileceğimiz birkaç tane var. En büyüğünün en iyisi olduğunu düşünürdüm, ama mutlaka değil. 1976’da çamaşır makinelerini tamir etmeye ilk başladığımda, tüm davullar yaklaşık 4 ½ kg idi. Bugünün standartlarına göre acı verici derecede küçüktü.

Daha büyük kazan kapasiteleri için avantajlar nelerdir?

İlk belirgin avantaj, makinede aksi halde yıkanamayacağınız bazı büyük parçaları takabilmenizdir. En büyük avantaj, bir seferde çok daha fazla çamaşır yıkayabilmeniz ve makinenin aşınmasını ve yıpranmasını ve ayrıca işletme maliyetlerini düşürmenizdir. Ancak, aşağıda açıklandığı gibi, birçok kişi büyük bir tambur kapasitesini uygun bir şekilde kullanmak için mücadele eder ve bu nedenle herhangi bir parayı gerçekten kaydetmez.

Neden bu kadar çok farklı boyut var?

Çoğu üründe olduğu gibi, üreticiler geniş bir yelpazeye sahip olmak ve herkesin isteklerine ve fiyat aralığına hitap etmek için ürünlerine mümkün olduğunca çok varyasyon sunmak isterler. Bu, yarattıkları farklı seçeneklerin gerekli olup olmadığına bakılmaksızın doğrudur. Büyük kapasiteli çamaşır makinesi tamburları aşağıda açıklandığı gibi bazı kişiler için uygun olmayabilir, ancak çok popüler hale gelmiştir.

Kesinlikle daha büyük kazan ihtiyacımız vardır

Birisi sonunda davul kapasitesini daha büyük hale getirmeye karar verdi. Adil olmak hoş bir hareket oldu. Boyutu 5 Kg’a kadar çıkarmayı başardılar. Gördüğüm kadarıyla hiçbir dezavantajı olmayan bir tereddüt ama hoş bir artış. Tambur boyutları, yıllar sonra 5Kg civarında kaldı. Günün sonunda gerçekten daha büyük bir şey için yer yoktu. Ama sonunda biri 6Kg’de bir tane yapmayı başardı, ki bu da dikkate değer bir dezavantaj olmadı.

Sonunda, daha büyük bir davul için daha fazla ücret ödeyebileceklerini değil, aynı zamanda insanları daha büyük bir boyuta yükseltmeye ikna edebildiklerini de fark ettiler. Yavaş yavaş 7Kg, 8Kg, 9Kg 10Kg ve öteye çıktılar. Bu nedenle, gerçek çamaşır makinesini çok daha büyük yapmak için çok az yer var – bunu nasıl yaptılar ve aşağı taraflar neler?

Büyük kazan dezavantajları nelerdir?

Bunu düşündüğünüzde, derinliklerin dışında, çamaşır makineleri her zaman olduğu gibi neredeyse aynı boyuttadır. Sadece biraz daha büyükler – bazılarının davulları büyük ölçüde artmıştır. Bu, ana tamburun boyutunu arttırarak elde edilir; bu, dış tambur ile kabin yanları arasındaki boşluk dahil olmak üzere tüm diğer parçaların alanını azaltır.

Kabini vurmadan ve kabartmadan önce dış tamburun hareket etmesi için daha az yer varsa, dengelemek için bile dengeleyici olduğunu gösteren yüklerin dönmesini durdurun. Bu, hiçbir şekilde dönmeyen veya tam hızda bükülmeyen yüklerle ilgili problemler anlamına gelebilir ( Çamaşır makinesi sadece tek bir öğeyi veya çok küçük bir yükü döndürmez )

Daha büyük variller de daha büyük kapılara ve daha büyük bir kapı camına ihtiyaç duyarlar. En azından teorik olarak, daha büyük kapı camlarının, insanların yavaş ve düzenli bir şekilde damlacıklarının kapı camlarının patladığını bildirdiği bir güvenlik konusuna ilişkin olabileceği teorik olarak mümkündür ( Çamaşır makinesi kapı camı tehlikesini patlatır ). Diğer bir potansiyel dezavantaj, birçok insanın daha ekonomik olduklarına inandığını veya inandığını düşünmesidir, ancak aşağıda açıklandığı gibi birçok kişi için daha az ekonomik olabilir .

Daha büyük kazan daha ekonomik mi?

Daha büyük bir tambur daha fazla su, daha fazla deterjan gerektirir ve bunu yapmak için biraz daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacaktır. Daha   büyük tambur kapasitesi daha azyapmanıza izin veriyorsa , belirli bir zaman dilimi boyunca yalnızca daha az şey kullanırlaryükler. Büyük kapasiteli bir tambur satın alırsanız, ancak yıkama yükünüzü artırmazsanız, daha fazla para harcamazsınız tasarruf etmeyeceksiniz para.

Bir çamaşır makinesinin her hafta daha az kullanılması, daha az elektrik, daha az su, daha az deterjan ve makinede daha az aşınma ve yıpranma anlamına gelir. Eğer ekstra kapasiteyi düzenli olarak kullanmıyorsanız, çamaşır makinesi için biraz daha fazla ödeme yaptınız, böylece her zaman çok büyük bir şey yıkayabilirsiniz. Bu elbette elbette mükemmel kabul edilebilir. Aldığınız tambur kapasitesini doğru bir şekilde kullanmanız mantıklıdır.

Büyük bir tambur kapasitesine mi ihtiyacınız var?

Ortalama yıkama yükünün sadece yaklaşık 3 ila 4 Kg olduğunu bildiriyor – bu nedenle büyük bir varil kapasitesinin çoğu insan için – çoğu olmasa da – daha az ekonomik olacağı muhtemel görünüyor. Bu nedenle, yıkamak istediğiniz ve büyük bir davul kapasitesi için ekstra ödeme yapmaya değer olduğunu düşündüğünüz ve hatta normal yıkama yükleri sırasında potansiyel olarak daha fazla kaynak kullandığını düşünürseniz, büyük bir tamburlu çamaşır makinesi almaktan memnun olabilirsiniz.

Öte yandan, büyük bir tambur kapasitesi ile ilgileniyorsanız, bunun daha ekonomik olduğunu düşündüğünüzden, bu ekstra kapasiteyi düzenli olarak kullanacağınızdan emin olmanız gerekir. Eğer çoğu yıkamanın içine biraz daha fazla çamaşır koyamayacaksanız, o zaman gerçekten ekonomik olamaz. Bu gibi durumlarda 6 kg gibi daha mütevazı bir davul boyutu düşünün. Günün sonunda, alan kullanıldıkça herkesin daha büyük varil kapasiteleri olması daha iyi olur.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok