Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ?
Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler

Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ?

Çamaşır Makinelerinde Kireç

Kireçten zarar gören-elemanÇamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ?  Bu sayfa, çamaşır makinelerinde ve tesisatta sert su ve kireçlenmenin etkilerini incelemektedir. Kireç sökücü ürünler sadece semptomlarla ilgileniyor ve sebeplerle değil. Araştırmadan sonra, kalker ve sert su hakkında teknik olmayan bir şekilde yazıyorum ve su yumuşatıcı ürünlere bakıyorum.

Sert su nedir?

Sert su, suyun toplandığı alandaki kayalardan ve topraktan (kalsiyum ve magnezyum tuzları gibi) içinde çözünmüş çok sayıda mineral içeren sudur. Suyun ne kadar zor olduğu konusunda nerede yaşadığınıza bağlı.

Sert su ve kireç çamaşır makinelerini nasıl etkiler?

  1. Asıl sorun, ısıtma elemanı üzerinde kireç birikmesidir. Bu, elemanın ömrünü kısaltabilir, çünkü bir yalıtkan olarak işlev görür ve ısıtma elemanının içinde olması gerekenden daha fazla ısınmasına neden olur. Bu erken bozulmaya neden olabilir
  2. Kireçle ısınan bir ısıtma elemanı ısıtma suyunda daha az etkilidir, çünkü kireç bir yalıtkan olarak işlev görür, bu daha fazla elektrik kullanıldığı anlamına gelir
  3. Kireç makinenin içinde birikebilir ve tüm hortumları ve yüzeyleri kaplayabilir. Bu çürük hortumları ve contaları yardımcı olabilir
  4. Giysileri etkin bir şekilde yıkamak için daha fazla deterjan gerekir
  5. Sert suda yıkanmış giysiler liflere zarar verebilir ve ömrünü kısaltabilir

Sert su ve kireçlenme sıhhi tesisat ve diğer ev aletlerini nasıl etkiler?

Suyu ısıtan tüm cihazlar kireç birikintilerinden etkilenir ve bu cihazlardaki ısıtma elemanlarının ömrü kısaltılabilir. Bu, sıcak su deposundaki ısıtma elemanından su ısıtıcıya kadar uzanır. Sert su bazı banyolarda ve lavabolarda lekelenmelere neden olur, duş başlıkları tıkar ve boruların iç kısımlarını kendi arterlerimizin kolesterolle tıkanma şekline benzer şekilde hızlandırır.

Sert su olup olmadığını nasıl anlarım?

Evlerin yaklaşık% 60’ı sert suya sahiptir. Sert suya sahip herhangi birinin su ısıtıcısının durumu veya banyodaki veya lavabodaki lekeler nedeniyle bunu bilmesi gerektiğini varsaymanın oldukça güvenli olduğunu düşünüyorum.

Söylendiği gibi, eğer biri yaşamamadığı bir alanda suyun durumunu öğrenmek isterse (belki de orada hareket etmeyi düşünüyorlarsa), suyun su şirketi ile temasa geçerek ne kadar sert veya yumuşak olduğunu öğrenebilirler. bu alanda. Su şirketleri bu tür bilgileri sağlamada mükemmeldir. Gerçekten ilgileniyorsanız, çoğu su şirketi tedarikinizi test etmek için size ücretsiz bir su sertliği test paketi gönderecektir. su şirketlerinin web sitelerinin ve telefon numaralarının bir listesi: ( bu bağlantı, web siteleri bir şeyleri sürdürürken koparsa lütfen bana bildirin)

Sert su için kötü mü?

Bir şey varsa, sert su sizin için iyidir. Isıtma elemanları ve tesisat için kötü olabilir, ancak kalsiyum ve magnezyum aslında içme suyunda bize faydalıdır. Tesisattaki boru tesisatını tıkayabilir, ancak araştırmalar sert su ve düşük kardiyovasküler hastalık mortalitesi arasında bir bağlantı olduğunu öne sürdü. Öyle değil, hayatın ironilerinden biri mi? Bazı su yumuşatıcı sistemlerinin kullanılmasının dezavantajlarından biri, bu faydalı minerallerin bazılarının uzaklaştırılmasıdır.

Kireç önleyici tablet kullanmanız mı gerekiyor?

Çamaşır makinesi ve deterjan üreticileri kireçlenmenin aletleri nasıl etkilediğinin farkındadır. Bu nedenle, çamaşır makinesi deterjanında, tüm bu sorunları ve hasarı önleyen, suyu yumuşatmak için gerekli maddeler bulunur. Sorun, birçok insanın yeterince kullanmadığı ve kireçlenme sorunları olması. Teorik olarak, iyi kalitede bir deterjan ve su sertliği seviyesi için uygun dozaj dışında herhangi bir ek ürün kullanmanıza gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Profilo Bulaşık makinesi neden çalışmaz ? İçindekiler Profilo Bulaşık makinesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi