Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ?
Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler

Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ?

Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ? Kireç çamaşır makinemi nasıl etkiler? Sert su hasarının sonuçları duş başlıkları, çay ısıtıcıları ve musluklarda açıktır, ancak maalesef çamaşır makinenizdeki kireç hasarını göremezsiniz. Çamaşır makinenizin içinde sert su ısıtma elemanında kireç birikmesine neden olur.

Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ?

Çamaşır Makinelerinde Kireç Nasıl Etkiler ? Zamanla, kireç birikmesi arttıkça, ısıtma elemanının bozulmasına neden olabilir. Kireç birikmesi davullar, borular ve hortumlar için de bir problemdir. Sızdıran , aşınmış borular ve hortumlar da makinenizin bozulmasına neden olabilir ve sellere neden olabilir.

Çamaşır makinenizin TÜM hayati parçalarını kireç hasarından korumak için çalışır . Isıtma elemanınızda sadece kireç birikmesini önlemekle kalmaz, aynı zamanda tamburunuzu, borularınızı, hortumlarınızı, pompanızı ve çamaşır makinenizin su ile temas eden tüm elemanlarını da korur .

Sert kireçli su nedir?

Sert su, suyun toplandığı alandaki kayalardan ve topraktan (kalsiyum ve magnezyum tuzları gibi) içinde çözünmüş çok sayıda mineral içeren sudur. Suyun ne kadar zor olduğu konusunda nerede yaşadığınıza bağlı.

Sert su ve kireç çamaşır makinelerini nasıl etkiler?

  1. Asıl sorun, ısıtma elemanı üzerinde kireç birikmesidir. Bu, elemanın ömrünü kısaltabilir, çünkü bir yalıtkan olarak işlev görür ve ısıtma elemanının içinde olması gerekenden daha fazla ısınmasına neden olur. Bu erken bozulmaya neden olabilir
  2. Kireçle ısınan bir ısıtma elemanı ısıtma suyunda daha az etkilidir, çünkü kireç bir yalıtkan olarak işlev görür, bu daha fazla elektrik kullanıldığı anlamına gelir
  3. Kireç makinenin içinde birikebilir ve tüm hortumları ve yüzeyleri kaplayabilir. Bu çürük hortumları ve contaları yardımcı olabilir
  4. Giysileri etkin bir şekilde yıkamak için daha fazla deterjan gerekir
  5. Sert suda yıkanmış giysiler liflere zarar verebilir ve ömrünü kısaltabilir

Sert su ve kireçlenme diğer ev aletlerini nasıl etkiler ?

Suyu ısıtan tüm cihazlar kireç birikintilerinden etkilenir ve bu cihazlardaki ısıtma elemanlarının ömrü kısaltılabilir. Bu, sıcak su deposundaki ısıtma elemanından su ısıtıcıya kadar uzanır. Sert su bazı banyolarda ve lavabolarda lekelenmelere neden olur, duş başlıkları tıkar ve boruların iç kısımlarını kendi arterlerimizin kolesterolle tıkanma şekline benzer şekilde hızlandırır.

Sert su kireçli olup olmadığını nasıl anlarım?

Evlerin yaklaşık% 60’ı sert suya sahiptir. Sert suya sahip herhangi birinin su ısıtıcısının durumu veya banyodaki veya lavabodaki lekeler nedeniyle bunu bilmesi gerektiğini varsaymanın oldukça güvenli olduğunu düşünüyorum.

Söylendiği gibi, eğer biri yaşamamadığı bir alanda suyun durumunu öğrenmek isterse (belki de orada hareket etmeyi düşünüyorlarsa), suyun su şirketi ile temasa geçerek ne kadar sert veya yumuşak olduğunu öğrenebilirler. bu alanda. Su şirketleri bu tür bilgileri sağlamada mükemmeldir. Gerçekten ilgileniyorsanız, çoğu su şirketi tedarikinizi test etmek için size ücretsiz bir su sertliği test paketi gönderecektir. su şirketlerinin web sitelerinin ve telefon numaralarının bir listesi: ( bu bağlantı, web siteleri bir şeyleri sürdürürken koparsa lütfen bana bildirin)

Sert Su İle Yumuşak Su Arasındaki Fark

Bir şey varsa, sert su sizin için iyidir. Isıtma elemanları ve tesisat için kötü olabilir, ancak kalsiyum ve magnezyum aslında içme suyunda bize faydalıdır. Tesisattaki boru tesisatını tıkayabilir, ancak araştırmalar sert su ve düşük kardiyovasküler hastalık mortalitesi arasında bir bağlantı olduğunu öne sürdü. Öyle değil, hayatın ironilerinden biri mi? Bazı su yumuşatıcı sistemlerinin kullanılmasının dezavantajlarından biri, bu faydalı minerallerin bazılarının uzaklaştırılmasıdır.

Kireç önleyici tablet kullanmanız mı gerekiyor ?

Çamaşır makinesi ve deterjan üreticileri kireçlenmenin aletleri nasıl etkilediğinin farkındadır. Bu nedenle, çamaşır makinesi deterjanında, tüm bu sorunları ve hasarı önleyen, suyu yumuşatmak için gerekli maddeler bulunur. Sorun, birçok insanın yeterince kullanmadığı ve kireçlenme sorunları olması. Teorik olarak, iyi kalitede bir deterjan ve su sertliği seviyesi için uygun dozaj dışında herhangi bir ek ürün kullanmanıza gerek yoktur.

Kireç çamaşırlarımı nasıl etkileyebilir?

Kireç ayrıca çamaşırlarınız üzerinde de zararlı bir etkiye sahip olabilir. Depozitler, giysilerinizin liflerinde birikerek onları daha kaba hissettirebilir ve muhtemelen hassas ciltler için tahriş edici olabilir. Her yıkamada daha fazla deterjan kullanarak buna direnmeye çalışabilirsiniz, ancak bu daha fazla masraf anlamına gelir ve bazı deterjanların içerdiği kimyasallar nedeniyle su kirliliğine katkıda bulunabilir. Peki, kireci nasıl ortadan kaldırabiliriz?

Çamaşır makinenizi ve çamaşırlarınızı kurtarmak için kireç çözücü çözümler vardır, çamaşır makineleri için sert su yumuşatıcıdır, sudan kireç çıkarır ve çamaşır makinenizin tüm alanlarında kireç birikintilerini ve birikmesini önler.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !