Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır makinelerinde siyah küfün sebebi nedir ?
Çamaşır makinelerinde siyah küfün sebebi nedir

Çamaşır makinelerinde siyah küfün sebebi nedir ?

Çamaşır makinelerinde siyah küfün sebebi nedir ? Siyah küf kötüdür ve sağlık için potansiyel olarak tehlikelidir. Havadaki sporların hayatta kalabileceği ve gelişebileceği şartlara sahip olmasından kaynaklanır. Nemli yerlerde büyür. Beyazlatıcı içeren daha fazla sıcak yıkama ve deterjan kullanılması siyah küflenmeyi önlemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, çamaşır makinesinin içinde çoğalabilen bakterileri öldürmeye yardımcı olurlar. Birçok “renk dostu” deterjan ve tüm sıvı deterjanlarda, içlerinde renkli çamaşırlar için “dost” olmalarının nedeni hiçbir ağartıcı yoktur.

Çamaşır makinelerinde siyah küf

Çamaşır makinelerinde siyah küfün oluşmasını önlemek ya da kurtulmaya çalışmak için bu eşyadaki koku ve yağdan kurtulma prosedürlerini takip edin – yıkayıcıdan gelen kötü kokulardan kurtulma

Ayrıca, kurumasını sağlamak için yıkamadan sonra çamaşır makinesinin kapağını açık bırakın. Çamaşır makinesi, buharlı bir mutfak gibi sıcak neme maruz kalacağı bir yerde ise, tambur ve kapı contasını elle kurutmanız ve kapıyı kapalı tutmanız gerekebilir. Günün sonunda küfün büyümek için neme ve sıcaklığa ihtiyacı vardır.

İlgili bilgiler: Ayrıca – Sabunlukta ve sabun çekmecesinde siyah jöle benzeri madde veçamaşır makinesi sabunluklarında sümüğün neyin yol açtığını ve bunun nasıl önleneceğini ve bununla nasıl ilgilenileceğini inceleyen bir makale yazdım .

Kapı contası ve sabunluk üzerindeki siyah kalıbın çıkarılması

Siyah küf çoğunlukla kapı contasında ve sabunlukta yetişir. Sabunlukta, su püskürtme uçlarını öne doğru yönlendirebilir ve suyun sabun çekmecesinden sızmasına neden olabilir. Suyun girdiği yerde dispenser bölmesinin üstünü kontrol edin ve eski bir diş fırçası veya benzer şekilde uygun bir şey kullanın.

Siyah küfün sporları bıraktığı bilinmektedir ve alerjiler ve bazı hastalıklar gibi sağlık tehlikeleri vardır, bununla birlikte çamaşır makinesinde nemli olduğu için sporlar o kadar kolay serbest bırakılmaz – ovalamadıkça. Kapı contasının hafifçe etkilenen bölgelerini bir ovalayıcı veya eski bir diş fırçası vb. Ve Jiff gibi bir şeyle ovalayabilirsiniz. Güvenli tarafta olmak için siyah küfle çalışırken gözlük ve maske takmalısınız.

Süpermarketlerden temin edilebilen siyah küf sökücüyü denemeye değer olabilir, ancak kapı contasında kullanmak istiyorsa kauçuğa kullanmanın güvenli olduğundan emin olmak için talimatları okuyun. Kötü etkilenmişse – ondan kurtulmanın tek yolu – kapı contasını değiştirmek.

İlginizi Çekebilir

İdeal Buzdolabı Sıcaklık Ayarı

İdeal Buzdolabı ve Dondurucu Sıcaklık Ayarı

Sayfa İçindekiler İdeal Buzdolabı SıcaklığıBuzdolabındaki sayısal ayarlar ne anlama geliyor?İdeal Dondurucu SıcaklığıBuzdolabım Neden Yanlış Sıcaklıkta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi