Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor

Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor ?

Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor ? İşte alttan su sızdıran bir yıkayıcıyı düzeltmek için ipuçları. Çamaşır makineniz sızdığında, buna neden olan birkaç faktör olabilir. Bu sorun giderme yöntemleri yıkayıcı su altında sızıntı, doldurma sırasında, kullanılmadığında, yıkama döngüsü sırasında, ön tarafta, yıkayıcının arkasında, kapının çevresinde ve deterjan çekmecesinde sızıntıları kapsayacaktır. Kapsanan bilgi tüm ön yük ve üst yük yıkama makinelerinde kullanılabilir, çünkü aşağıdaki bilgiler tüm yıkama suyu sızıntısı sorunları için genelleştirilmiştir.

Çamaşır Makinesi Alttan Su Kaçırıyor?

Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor Çamaşır makineleri insan hayatında en önemli teknolojik cihazlardır. İnsanlara zamandan, elektrikten ve sudan tasarruf sağladıkları gibi çamaşırlar için hijyen sağlarlar. Tüm elektronik cihazlar gibi çamaşır makineleri zamana ve kullanım koşullarına bağlı olarak arıza yapmakta hatta bozul maktadırlar.

Çamaşır Makinesi çalışırken Su Kaçırıyor

Çamaşır makinesi kullanıcılarının  sık yaşadığı sorunlar ile ilgili tüketicilerimizi bilgilendirmeye devam etmekteyiz. ” Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor, Ne Yapmalıyım ? ” diye soran kullanıcılarımıza bu konu ile ilgili geniş bilgiler sunacağız. Öncelikle tüketicilerimize ” çamaşır makinesi neden altından su akıtır ? ” sorusunun cevabını ve çözüm noktasında neler yapılabileceği hakkında bilgiler sunacağız.

Çamaşır Makinesi Neden Altından Su Akıtır ?

Çamaşır makinenizin giriş ve tahliye hortumları yerinden çıkmış, patlamış ya da hortum bağlantı noktasında yer alan kelepçeler gevşemiş olabilir. Hortumlar kontrol edilmeli. Eğer çıkmış hortum varsa yerine takılmalı ya da yırtık hortum varsa yenisi ile değiştirilmelidir. Çamaşır makinesinde bulunan körük contası delinmiş olabilir. Böyle bir durumda körük yenisi ile değiştirilmelidir.

Çamaşır makinesinin kazanı delinmiş olabilir ya da rulman yataklarından su akıtıyor ise rulman yatakları ve kazan değiştirilmelidir. Son olarak çamaşır makinesinin rezistansı gevşemiş, yerinden oynamış olabilir. İyice sıkılması gerekmektedir. Ve buna benzer birçok problemden dolayı çamaşır makineniz altından su akıtabilir.

Çamaşır makinesi alttan su akıtıyor problemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için teknik servis merkezimizi arayabilir, bilgi alabilir, teknik servis hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi