Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?
Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ? Temizlik İpuçları Çamaşır yıkayıcınız, evinize çok fazla destek sağlıyor, bu nedenle düzenli olarak iyiliğinizi geri almak için zaman ayırın. Çamaşır makinesi bakımı, cihazı komisyon dışı bırakabilecek arızalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir, veya daha kötüsü, sızıntılara ve yüksek maliyetli su hasarına neden olabilir.

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ? Evinizdeki diğer ev aletleri gibi çamaşır makinesi de uygun bakım ve servis kurallarının korunmasını gerektirir. Çamaşır makinenizi uzun yıllar çalıştırmak isterseniz, bazı temel bakım ipuçlarını izlemelisiniz.

Çoğu durumda, çamaşır makinesi uygun bakım veya temizlik eksikliği nedeniyle bozuluyor. Çamaşır makinesinin işletme süresinde minimum bakıma sahip olması durumunda, ömrünü en az iki kez artıracaktır.

Ortalama bir çamaşır makinesi 7 ila 10 yıl arasında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Öncelikle, cihaza eklenmiş kullanım kılavuzunu dikkatlice okumalısınız.

Çamaşır makineniz için 5 temel harici bakım ipucu:

  • Doğru kurulum Cihaz yan yatırmadan düz yatay yüzeyde durmalıdır.
  • Elektrik güç kaynağına / su kaynağına bağlantı. Hortumları ve elektrik kablolarını bükmeyin. Mümkünse, çamaşır makinesine voltaj düşme koruması sağlayın.
  • Serbest üst yüzey. Çamaşır makinesinin yüzeyi serbest, temiz ve kuru olmalıdır.
  • Vücut temizliği. Çamaşır makinenizin gövdesini temizlemek çok kolaydır. Cihazı ıslak yumuşak süngerle silin, ardından iki haftada bir temiz kuru bezle silin.
  • Tahliye kontrolü. İlk defa çamaşır yıkarken drenaj borusu için gözünüzü dışarıda tutun. Sızıntıyı önlemek için ayrı çok seviyeli koruma önerilir.

Çamaşır makineniz için dahili bakım ipuçları:

Çamaşır makinesi dikkatli bir iç bakım gerektirir. Elemanların veya tepsilerin hiçbiri göz ardı edilmemelidir, çünkü cihazın çalışma bütünlüğü her birine bağlıdır. Bu nedenle, içeriden temizlemelisiniz ve cihazınızın kırılmasını önlemek için bakım yapmalısınız.

Deterjan ve kumaş hazırlayıcı tepsisi 3-5 yıkamadan sonra temizlenmelidir. Yapılmamışsa, deterjan taneleri taştan bir tırnağa dönüşür ve ondan kurtulmak çok daha zordur.

  • Çamaşır makinenizin ısıtma elemanı üzerinde kireç birikmesini önlemek için kireç giderme için özel maddeler kullanabilir veya çamaşır makinenizde su yumuşatmak için bir filtre ayarlayabilirsiniz.
  • Tambur ve kapıyı çiziklerden korumak için, perçin ve fermuar gibi metal unsurları olan giysiler ters çevrilmeli veya yıkama için çanta kullanabilirsiniz.
  • Küf ve koku oluşumunu önlemek için, çöp toplamasını düzenli olarak temizlemelisiniz. Çamaşır makinenizin en altına yerleştirilir ve tohumlardan, düğmelerden, saçtan, madeni paralardan ve çamaşırdan tamburun içine girilen diğer şeylerden birikir. Çöp toplama işlemini temizlemeden tıkanabilir ve çamaşırların küf kokusu olur.
  • Lastik kapakta, tankın ve tamburun içinde küf oluşmasını önlemek için, çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra her defasında bunları açın.

Önemli!

Çamaşır makinenizi aşırı yüklemeyin. Üretici, ıslak çamaşırların ağırlığını kg cinsinden belirtir, bu yüzden lütfen talimatları takip edin. Tamburun tamamen aşırı yüklenmesi durumunda, çamaşır makinesinin motoru yanabilir.

Bu basit bakım ipuçlarını izleyin, çamaşır makineniz size uzun süre yardımcı olacaktır. Diğer durumlarda, çamaşır makinesini onarmanız gerekirse, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Bu İşine Yarar Belki ?

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme Hoover marka çamaşır makine reset işlemi için sırası ile aşağıdaki adımları …

soru sor

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi