Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Çalışmıyor ?
Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor ?

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor makineniz başlamazsa, güç kaynağına göre gözden geçirin. Her şeyden önce, çamaşır makinesi takılı mı? Eğer öyleyse, bir devre kesiciyi mi attı yoksa bir sigorta mı attı? Gerekirse kesiciyi kontrol edin ve sıfırlayın, ardından makineyi yeniden başlatmayı deneyin. Ayrıca kapının düzgün bir şekilde kapatıldığından emin olun. Çamaşırlar, kapı hala kapalı durumda çalışmaz.

Çamaşır Makinesi Neden Çalışmaz ?

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor Çözüm ve Arızaları çamaşır makinesinin başlamamasına neden olabilecek birçok sorun vardır. Bu nedenle, gevşek bağlantılar için ana güç anahtarını kontrol etmeye başlayın, elektrik prizi çalışmıyor, sigorta iyi ise vs. Eğer bu işe yaramazsa, bir ön yüklü çamaşır makineniz varsa kapı kilidinin iyi çalıştığını kontrol edin.

Çamaşır Makinesi Başlamıyor ?

Bazı durumlarda, ana güç anahtarı veya çamaşır makinesinin kontrol modülü (PCB) çalışmayı durdurur. Canlı kablolar ve yüksek voltajlarla çalışma konusunda daha önce deneyime sahip değilseniz, çamaşır makinesini incelemek için bir onarım uzmanını arayın.

Çamaşır Makinesi Kapı Kilidi

Ön yük çamaşır makinesinde bulunan bir güvenlik özelliği kapı anahtarı ve kapı kilidi ve grevdir. Çoğu modelde, kapı anahtarı kapatılmalı ve yıkayıcı çalışmaya başlamadan önce kapı kilidi etkinleştirilmelidir. Anahtar normalde çamaşır makinesinin kapı çerçevesine yerleştirilir, ancak aynı zamanda kapı kilit tertibatının bir parçası da olabilir. Kapıyı kilitleme tertibatına takıldığından ve kapının kapalı kaldığından emin olmak için grevi inceleyin. Çok metrelik bir süreklilik için kapı anahtarını kontrol etmek için, gücü kesmeniz ve ön paneli çıkarmanız gerekir.

Çamaşır Makinesi Program Anakartı

Elektronik kontrol modellerinde ana kontrol panosu, doldurma devresi ve tahrik motoru dahil olmak üzere yıkayıcının her bir bileşenini, manuel zamanlayıcı modeli ile aynı şekilde çalışır. Kontrol panosu, tahrik motoruna, doldurma valfine, tahliye motoruna veya kapı kilidine uygun voltaj sağlamazsa, yıkayıcı çalışmayabilir.

Çamaşır Makinesinin Çalışmama Nedenleri

Çamaşır Makinesinin Çalışmama Nedenleri Çoğu yıkayıcının ana kontrol paneli, uygun test ekipmanı ve prosedürleri olmaksızın karmaşıktır ve teşhis edilmesi zordur. Kontrolün elektriksel arızalı veya yanmış veya hasarlı parçaların kontrolünü görsel olarak kontrol edebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Yıkamaya Başlamıyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkamaya Başlamıyor? Kontrol panelini değiştirirken, bazen yanmış bileşenlerin harici bileşen arızalarından kaynaklandığından dikkatli olmalısınız. Yeni bir kontrol panosu kurmadan önce bunların belirlenmesi ve düzeltilmesi gerekecektir. Hizmet sadece nitelikli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir yorum

  1. Sedaqet

    Merhaba camasir makinesi calismiryor on yikama isik yanip sonuyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !