Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesi Çamaşırı Neden Kırışık Çıkartır ?
çamaşır makinesi neden buruşturur

Çamaşır Makinesi Çamaşırı Neden Kırışık Çıkartır ?

Çamaşır Makinesi Çamaşırı Neden Kırışık Çıkartır ? Yaygın bir sorun, çamaşır makinesinde aşırı kıyafet kırılmasıdır. Çamaşırların buruşması halinde birkaç olası neden vardır.

Çamaşır Makinesi Neden Buruşturur ?

İlk olarak, tamburun aşırı yüklenmediğinden emin olun . Bazı çamaşır tiplerini aşırı yüklemek kolaydır, çünkü 5 veya 6 kg’lık bir varil kapasitesine sahip olsanız bile, üreticiler yalnızca bu kapasiteyi pamuklarla kullanmanızı önerir. Her şey çok daha düşük bir kapasiteye sahip (talimat kitabınızı kontrol edin). Örneğin, çamaşır makinemde 6 kg’lık bir varil var ancak kullanım kitabı şunları gösteriyor –

 • Pamuk – Maksimum yük 6kg
 • Minimum Demir – maksimum yük 3kg
 • Hassaslar – maksimum yük 2kg
 • Yünlü – maksimum yük 2kg
 • Silks – maksimum yük 1kg

Bu yük boyutlarının bazıları çok küçük görünmektedir ancak örneğin pamuklu havlulardan çok daha az ağırlığa ve iplere sahiptir. Öyle olsa bile, aşırı yükleme kırışmaya neden olur, bu yüzden aşırı kırma sorunları yaşamadığınızdan emin olun.

Sıkma Hızları ve Kırışıklıklar

Yük boyutları gibi, bu listenin gösterdiği gibi, birçok çamaşır türü için sıkma hızları şaşırtıcı derecede düşüktür –

 • Pamuklar: 1400 rpm
 • Minimum demir: 1200 rpm
 • Hassaslar: 600 rpm
 • Yünlüler: 1200 rpm
 • İpek: 400 rpm
 • Gömlekler: 600 rpm
 • Denim: 900 devir / dakika

Kendi çamaşır makinesi talimat kitabınızı gerçekten kontrol etmelisiniz, çünkü bu kılavuzlar 6kg 1400 devir / dakikalık bir çamaşır makinesi içindir ve sizinki farklı olabilir. Farklı imalatçılar ve çamaşır makinelerinin farklı modelleri değişebilir, ancak yukarıdaki tablo bazı öğelerin tam sıkma hızında döndürülmemesi gerektiğini gösteriyor ve bunun yapılması yine bazı çamaşırlar için kırışıklık seviyesine katkıda bulunabilir.

Sıcak Suda durulamanın Neden Olduğu Kırışıklık

Kıvrımlı-çamaşırKırışmanın bir başka nadir nedeni de, çamaşır makinesinin, çamaşırları gerçekten yıkayan sıcak suda durulamasıdır . Bu oldukça nadirdir, ancak bunu birçok kez gördüm ve sık sık yıkayıcı çalışmaya devam edeceğinden yıllarca yanlış bağlandı. Bugünlerde çoğu çamaşır makinesi yalnızca soğuk dolgundur, ancak yanlış bir şekilde soğuk olarak işaretlenmişse, yanlışlıkla sıcak bir kaynağa bağlamak hala mümkündür.

Olan, birisinin hortumları yanlış yöne bağlamasıdır, böylece sıcak su soğuk vanaya gider ve soğuk su sıcak vanaya gider. Günümüzde çoğu çamaşır makinesi sadece soğuk bir valfa sahiptir ancak yanlış hortum hala yanlışlıkla bağlanabilir. İşte bunun olmasının sebepleri

 1. Hortum borusunu / borularını bağlarken işe basit bir dikkat eksikliği
 2. Birisi kırmızı hortumu sıcak vanaya ve maviyi soğuk vanaya doğru şekilde bağlar, ancak içinden geçen suyun doğru tip olacağını varsayar. Bununla birlikte, bir aşamada daha önce birisi hortumları sıhhi tesisatın ucundaki yanlış musluklara bağlamış
 3. Birisi hortumları çamaşır makinesine doğru şekilde bağlar, ancak su tesisatını yapan kişi muslukları yanlış su kaynağına takmıştır veya muslukları yanlış renk koluna veya işaretleyiciye yerleştirerek yanlış tanımlamıştır. Musluklarda, sıcak suyu belirtmek için kırmızı bir işaret veya kol bulunur ve soğuk için mavi bir işaret veya kol bulunur. Doğru tedarikte olmalarına dikkat edilmemesine dikkat edildi, böylece hortumları doğru şekilde bağlayan bir kişi su kaynağının yanlış olduğunu anlamazdı.

Çamaşır makinenizi çıkarmadan ve kontrol etmek için hortumları çıkarmadan önce, oldukça nadirdir. Çamaşır makinesini durulama suyuna koyarak ve içeri giren suyun soğuk ve soğuk kalmasını sağlayarak kontrol edebilirsiniz (sıcak suyun bile ılık akıncaya kadar ilk başta soğuk olabileceğini veya sıcak su deposunda bırakılmadığını unutmayınız) çamaşır makinesi edin. edildi anlama gerektiğini olsa yanlış yukarı bağlı giysiler sıcak çıkıp kesinlikle çok sıcak çok su kaybına sebep olacaktır.

Çok yüksek yıkama sıcaklığının neden olduğu kırışıklık

Kırışmaya neden olabilecek bir diğer şey , çok sıcak bir sıcaklıkta yıkamak veya bir programda doğru sıcaklıkta kolayca kırışan çamaşırları yıkamaktır ancak son derece hızlı olan bir dönüş hızıdır.

Son olarak , etkilenen çamaşırların tamburdan çıkar çıkmaz tamburdan alındığından emin olun, çünkü tamburun uzun süre boyunca döşenmesi kırılmaya neden olabilir. .: Narin bunları döndürmek ve hemen onları almak (İlgili linkler hazır olana dek programları onlar suda giysiler askıya anti kırışıklık bekçi var yıkama nedeni budur İndir yedek Talimat kitapları | (sizin kaybolursa) Sorunlar yüklenmesi ile ilgili veya çamaşır makinesini bağlamak)

Son çare seçeneği

Yukarıdaki makale, düşünebildiğim kötü kırışık çamaşırların tüm ortak ve olası sebeplerini listeler. Bununla birlikte, eğer probleminiz kesinlikle yukarıdakilerin hiçbirinden kaynaklanmadıysa, o zaman basitçe çamaşır makinenizin yanlışlıkla durulama sırasında yeterli su kullanmaması nedeniyle aşırı derecede kırışmaya neden olması olabilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !