Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Su Sızıyor ?

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su sızıyor ? Su, çamaşır makinesinin sabunluk çekmecesinden sızabilir, bazı durumlarda oldukça kötü. Yapılması gereken ilk şey, suyun nedenini bulmak için yıkandığında yıkayıcının ne yaptığına dikkat etmektir. Sadece doldururken sızıyor mu? Yıkama veya durulama sırasında sızıyor mu? Yoksa sadece dönmeye başladığında sızıyor mu?

Çamaşır Makinesi Deterjan Kutusu Su Akıtıyor?

Sadece Doldururken Sızıntı

  • Su basıncı çok güçlü . Bazı dağıtıcılar yüksek su basıncı ile baş edemiyorlar. Yüksek su basıncıyla birlikte kullanıldığında ileriye doğru yaslanan bir yıkama suyunun düz olduğundan emin olun. Yıkayıcıdaki musluğu aşağıya çevirmeyi deneyin. Sadece su basıncının yüksek olduğunu biliyorsanız ve dolgu üzerinde oldukça hızlı fışkıran sanki
  • Sıvı deterjanı tutmak için çekmeceye yerleştirilmiş isteğe bağlı bir deterjan kanadı varsa, toz kullanıldığında çıkarıldığından veya üst konuma çekildiğinden emin olun, aksi takdirde deterjanın tamburun içine akmasını önler
  • Suyun aktığı suya neden olan ağızların üst kısmında bulunan nozullarda yağ ve balçık birikmesi ön tarafa püskürtülür ve doldurulduğunda tükenir. Bu makaleyi inceleyin, Sabunlukta siyah jöle benzeri bir madde (Aşırı durumlarda dağıtıcıyı değiştirmek zorunda kaldım.)
  • Çekmecenin altındaki sabun dağıtıcısının tabanında çözülmemiş bir deterjan birikmesi (tasarıma bağlı olarak). Sabun çekmecesini çıkarın ve dağıtıcının ağzından suyun akmasına izin verebilecek bir deterjan birikmesi için sabun dispenserinin altını kontrol edin.
  • Engellenen dağıtım hortumu: Bazı çamaşır makineleri, dağıtıcıdan küvete giren hortum tıkanırsa, sabun dağıtıcısından su çekebilir. Blokajlar, bir çocuk veya çözünmemiş bir deterjan tabletinin bir parçası tarafından çekmeceye konan bir şey olabilir. çamaşır makinelerinin bazıları bu tasarım kusurundan sorunlar yaşadı. Suyun yıkandığı hortum, bu çamaşır makinelerinde sabunluk makinesinin ön tarafındaydı ve yeterince geniş değildi. Bir tabletten veya zayıf su basıncından geçen deterjan topaklarından çözünmeyen toz, bu hortumu katılaştırarak suyun geri kalmasına neden olabilir. Makineyi fişten çekin, kapağı çıkarın ve bu hortumu engeller için dikkatli bir şekilde hissedin.
  • Aşırı doldurma: Yıkayıcı dolmaya başlar ve hiç durmazsa sonunda çekmeceden taşar – Çamaşır makinesi aşırı doldurur.

Durulama Sırasında Çekmeceden Dışarı Su Sızması

  • Çok fazla köpük var mı? Kapı camının üstten köpük kadar beyaz olduğunu görürseniz, dağıtıcıdan köpüklenebilir. Çamaşır makinesinde çok fazla köpük var.
  • Aşırı doldurma: Yıkayıcı yıkamayı başlıyor ama su içeriye girmiyorsa, sonunda tamburun dolmasını sağlayacak ve sabunluktan ve diğer yerlerden dökülmeye başlayacaktır. Eğer bu bir arıza ise, tamburun çok su dolu olduğunu görebilmeniz gerekir. Bu, farklı bir ses çıkarır, belki yük altında çalışır ve kapı camı suyla dolu. Suyun hala makinenin içinde olduğunu ve çekmeceyi açarak algılayabildiğini de duymalısınız. Bununla birlikte, çoğu durumda, bir fazla doldurma çamaşır makinesi bu aşamaya gelmeden çok önce bir hata kodu tetiklemelidir, ancak aşırı doldurma olduğundan şüpheleniyorsanız bu sayfayı kontrol edin – Çamaşır makinesi aşırı dolgular.
  • Onarım: Motorun yıkama veya durulama sırasında kontrol dışına çıkmasına neden olabilecek (sıklıkla aralıklı) arızalar vardır. Yavaşça dönülmek yerine, arıza, motorun spine dönüşmesine neden olur, bu da çamaşırları ve tüm suyu şiddetli bir şekilde fırlatır. Su daha sonra sabunluk çekmecesinden dışarı çıkarılabilir. Bu hata, bu günlerde nispeten nadir olmalı, ancak bu davranışı gözlemlerseniz , nedeni teşhis etmek için bir mühendis çağırın .

Sıkma Sırasında Çekmeceden Sızıntı

  • Eğer sadece eğirme çarkında çıkarsa, kısmi bir tıkanıklıktan kaynaklanabilir, bu da suyun hızlı bir şekilde pompalanmasını önler, bu da fazla suyun suyunun etrafa atılması ve dağıtıcının içine geri gönderilmesi ile sonuçlanır. Bu hata, son listede açıklanan hataya benzer, ancak problem, sadece uygun bir dönme döngüsünde ve suyun büyük bir kısmının pompalandığı zaman ortaya çıkar. Bu arızayı gidermek, suyun neden kısmen boşaltılmamasının nedeninin kısmen kısmi tıkanıklığa bağlı olduğunu bulmakla ilgilidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi