Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Elbiseleri Yırtıyor ?
Çamaşır Makinesi Elbiseleri Yırtıyor

Çamaşır Makinesi Elbiseleri Yırtıyor ?

Çamaşır Makinesi Elbiseleri Yırtıyor Çözüm Ve Arızaları Cihazlarımızda meydana gelebilecek en büyük problemlerden biri çamaşır makinelerimizin çamaşırlarınıza zarar vermesidir. Bu onları değiştirmek için daha fazla paraya mal olabilir ve en sevdiğimiz kıyafetlerimizden bazılarını mahvedebilir!

Çamaşır Makinesi Elbiseleri Neden Yırtar

Bu, cihazımızla neler olduğunu ve ne zaman hızlı bir şekilde nasıl sabitleyebileceğimizi anlamamız gerektiğidir! Çamaşır makinelerimizin çamaşırlarımızı yıpratmak ve bunları anlamak için çeşitli nedenler vardır: İlk önce bir çamaşır makinesinin nasıl çalıştığına en basit şekilde bakmalıyız: Artık bir çamaşır makinesinin nasıl çalıştığına dair temel bir anlayışa sahip olduğumuza göre, en çok giysi hasarının nedenlerine bakalım:

Çamaşır Makinesi Kazanda Nesneler

Tamburun içinde iç çamaşırlara zarar verebilecek keskin nesneler olup olmadığını kontrol edin. Bazen çamaşırları çamaşır makinesine koyabiliriz, cepleri kontrol etmeyi unuturuz, sonuç olarak hasarlı parçalar döngüye girebilir. İçinde bulunmaması gereken herhangi bir şey, kıyafetlerin üzerine takılıp hasar görebileceğinden çıkarılmalıdır.

Çamaşır Makinesi Kazanda Hasar

Çamaşır makinenizin tamburunda, tambur kanatçıkları olarak bilinen birkaç plastik parça vardır. Bazen bu parçalar kopabilir ve klapaların bağlandığı keskin metal menteşeleri açığa çıkarır. Kıyafetler, bu menteşelere takılıp hasarlı ürünlere yol açabilir. Bu genellikle tambur onarımı veya değiştirilmesi gerektirir.

Çamaşır Makinesi Su aşırı Isınması

Hatalı bir çamaşır makinesi programcısı, ısıtma elemanını makinenin aşırı ısınmasına neden olacak şekilde kapatıyor olabilir. Aşırı ısınma aynı zamanda, ısıtma elemanının sıcaklığını ayarlamayan hatalı bir termostatın sonucu olabilir, bu, çamaşır makinesi tamburunun içindeki suyu ısıtan kısımdır. Bu durumda, bir mühendisin dikkatini gerektirir.

Giysilerim Neden Çamaşır Makinesinde Yırtılıyor?

Çamaşır makinesinden bir parça giysi alarak sadece bazılarının gözyaşları ya da yırtıkları olduğunu bulmak cesaret kırıcı bir manzaradır. Her şeyden önce, çamaşır yıkamak için tüm noktaları onları temiz tutmaktır, böylece onları tekrar giyebilirsiniz. Yırtık giysilerle yapabileceğiniz tek şey onları fırlatıp yenileriyle değiştirmektir ve bu kolayca bir mali yük haline gelebilir. Çamaşır makinenizin tam anlamıyla giysilerini yemesine izin vermek yerine, sorunun nedenini belirlemeye ve düzeltmeye çalışmalısınız.

Çamaşır Makinesi Elbiseleri Neden Yırtar ?

Çamaşır makinenizi asla tasarlanmayandan daha fazla giysi ile doldurmamanız için bir takım nedenler vardır, bunlardan biri yırtılmalarını engellemektir. Doğal olarak, çok fazla giysiyi çamaşır makinesine zorlamaya çalışmak, yırtılma, takılma veya başka bir zarar verme riskini artırır. Aşırı yük, çamaşır makinesinin ağırlığını ve bütünlüğünü değiştirir; Bu nedenle, bazı kıyafetler içeri girebilir. Bunun olmasını önlemek için, bir defada kaç kez çamaşır yıkandığının farkında olun ve onu asla tasarlandığından daha fazla doldurmayın.

Çamaşır Makinesi Giysilere Zarar Veriyor

Önden yüklemeli çamaşır makineleri tipik olarak, karıştırıcı olarak bilinen merkezde geniş bir silindir direğine sahiptir. Çamaşır makinesi açıldığında, karıştırıcı, yük boyunca su ve sabunu hızla yaymaya başlar. Döngü döngüsü sırasında, karıştırıcı giysilerin kurutulmasına yardımcı olmak için daha hızlı gider. Çamaşır makinenizde yırtık kıyafetler yaşıyorsanız, karıştırıcıyla ilgili iyi bir şans var.

Bir gömlek veya bir çift pantolon etrafına takılırsa, karıştırıcı onları parçalayabilir. Peki, bunu nasıl düzelteceksin? Bir el feneri alın ve gevşek veya kırılmış parçaların olup olmadığını görmek için karıştırıcının etrafına doğru parlatın. Koruyucu bir plastik parça koparsa, giysilerdeki parçalar içeride sıkışabilir ve karıştırıcının etrafına yapışabilir.

Yıkama Esnasında Giysilerin Yırtılması

 • Bu sorun, tambura yabancı cisimler takıldığı için ortaya çıkıyor olabilir (örn. bozuk para, düğme).
  • Tüm yabancı maddeleri tamburdan dikkatli bir şekilde çıkarın.
 • Giysiler üzerindeki yapışkan kalıntılar 1000 devirin üzerindeki yıkama programlarında giysilerin yırtılmasına sebep olabilir.
  • Çamaşır makinesine konulan çamaşır miktarının belirtilen kapasitenin üzerinde olmamasına dikkat edin. Eğer aynı sorun bir sonraki yıkama programında da devam ederse, teknik servis uzmanlarımızla irtibat kurmanız önerilir.
 • Çamaşır suyunu doğru bir şekilde kullanıyor musunuz?
  • Beyazlatıcıyı deterjanla aynı anda kullanmayın. Beyazlatıcıyı soğuk yıkama programları sırasında ve özel bir bölmeye koymanız gerekmektedir.
 • Yıkama programı sırasında özellikle hassas giysiler (örn. İç çamaşırı) zarar görebilir.
  • Hafif ve narin çamaşırları özel çamaşır torbalarının ya da yastık kılıflarının içine koymayı deneyin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !