Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Elektronik Kartı Nasıl Değiştirilir ?
Çamaşır Makinesi Elektronik Kartı Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Elektronik Kartı Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Elektronik Kartı Nasıl Değiştirilir ? Bu adım adım yıkayıcı onarım kılavuzu , ön yük yıkayıcıdaki makine kontrol kartının nasıl değiştirileceğini gösterir. Makine kontrol panosu, sürücü motoru ve pompa gibi bileşenlerle iletişim kurarak ve gerektiğinde etkinleştirerek yıkama, durulama, boşaltma ve sıkma gibi yıkayıcıların döngülerini yönetir. Makine kontrol panosu tamamen ölmüşse veya bileşenleri düzgün şekilde etkinleştirmiyorsa, üretici onaylı bir yedek parça ile değiştirin .

Çamaşır Makinesi Elektronik Kart Değiştirme

01.Elektriği kes Güç kablosunu duvar prizinden çıkarın. Ellerinizi korumak için iş eldivenleri giyin. Yıkayıcıyı duvardan uzaklaştırmanıza yardım edecek biri olsun.

02.Üst paneli yıkayıcıdan çıkarın Yıldız tornavida kullanarak, üst paneli tutan rondelanın arkasındaki 2 vidayı sökün. Üst paneli rondelanın arkasına doğru çekin ve yukarı kaldırın. Üst panelin arkasındaki 2 vidayı sökün. Yıkayıcı üst panelini sökün.

Çamaşır Makinesi Elektronik Kartı Nasıl Değiştirilir ?

03.Dağıtıcı hortumlarını çekip çıkarın Dağıtıcı muhafazasının arkasına bağlı dağıtıcı hortumlarının yerini bir maskeleme bandı ile işaretleyin. Yaylı kelepçeleri serbest bırakın ve dağıtıcı hortumlarını dağıtıcı muhafazasının arkasından çekin. Makine kontrol kartı gövdesinin önüne erişmek için hortumları yana doğru hareket ettirin. Makine kontrol kartının önündeki dağıtıcı hortumları. Dağıtıcı hortumlarını yana kaydırın.

04.Makine kontrol kartını çıkarın Plastik kapaktaki tırnakları bir tornavida kullanarak serbest bırakın. Makine kontrol kartına bağlı kablolara erişmek için muhafazanın ön kapağını çıkarın. Dijital bir fotoğraf çekin veya elektronik kontrol kartının arkasına bağlı olan kabloların yerini başka bir şekilde belgeleyin. Kablo demeti bağlantı fişlerindeki kilitleme tırnaklarını serbest bırakın ve ardından her kablo fişini kontrol kartının arkasındaki bağlantılardan dışarı çekin.

Montaj vidasını sökün.

Makine kontrol kartı muhafazasını kabinden çıkarmak için sola kaydırın.

Makine kontrol kartını çıkarın ve atmak üzere bir kenara koyun.

Makine kontrol kartı gövdesinin ön kapağını çıkarın.

Kablo demeti bağlantı fişlerinin kilitleme tırnaklarını serbest bırakın.

Tüm kabloları makine kontrol kartından ayırın.

Makine kontrol kartı montaj vidasını sökün

Makine kontrol kartı kilitleme tırnaklarını serbest bırakın.

Makine kontrol kartını çıkarın.

05.Yeni makine kontrol kartını takın Yeni makine kontrol kartını montaj yuvalarına yerleştirin ve yerine kilitlemek için sağa kaydırın. Montaj vidasını değiştirin. Dijital fotoğrafınızı veya belgelerinizi kılavuz olarak kullanarak, tüm kabloları yeni makine kontrol kartına bağlayın. Muhafazayı makine kontrol kartının önüne yerleştirin. Tüm kilitleme tırnaklarının yerine oturduğundan emin olarak yerine oturtun.

06.Dağıtıcı hortumlarını tekrar takın Dağıtıcı hortumlarını dağıtıcı muhafazasının arkasına doğru şekilde bağlayın.

07.Üst paneli yeniden takın Paneli yıkayıcı çerçevesine oturtmak için paneli aşağı ve ileri doğru itin. Arka paneli sabitlemek için vidaları yeniden takın. Aşırı sıkmaktan kaçının.

08.Gücü geri yükle Yıkayıcıyı elektrik prizine takın. Yıkayıcıyı orijinal konumuna geri getirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !