Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesi Filtre Kapağı Açılmıyor ?
Çamaşır makinesi filtre kapağı açılmıyor

Çamaşır Makinesi Filtre Kapağı Açılmıyor ?

Çamaşır makinesi filtre kapağı açılmıyor ? Bir çamaşır makineniz varsa, pompa filtresi sıkışmış veya sıkışmış ve açamıyorsanız, zorlamayın. pompaya nasıl erişileceğini ve bloke olabilecek tüm kalıntıları nasıl çıkaracağınızı gösterecektir.

Çamaşır Makinesi Filtre Kapağı Neden Açılmaz ?

Yapmanız gereken ilk şey, Cihazın elektrik ve su kaynağından ayrılmasıdır.

Daha sonra makineyi yana ya da arkaya yatırın, şimdi hortumları ve elektriği pompaya geri almanız ve pompayı yerinde tutan vidaları sökmemiz gerekecektir. Pompa girişlerini ve Çıkışlarını inceleyerek, tıkanıklığı gözle görebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Açılmıyor ?

Endişe edemiyorsanız, motoru sadece pompa gövdesinden çıkarmanız gerekir, bu bazen vidalarla veya belki de bükümlü bir tiple tutulabilir, Kilitleme tırnaklarına sahip olabilir ancak bunu videoda görebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Tahliye Kapağı Açılmıyor ?

İlk tip, motoru yerinde tutan 3 veya 4 vidayı vardır.  Bir sonraki, pompayı tutan tek bir vidaya sahiptir, ancak vida çıkarıldıktan sonra motor kıvrılır.  Son tipte, motoru bastırarak, motoru bastırarak basılması gereken bu sekmeleri vardır.

Pompadaki herhangi bir tıkanıklığı giriş veya çıkıştan dışarı çekebilirsiniz, ancak yapamazsanız motor gövdesin daima çıkarabilirsiniz ve bu da filtrenin arkasına erişmenizi sağlayacaktır.

Çamaşır Makinesi Pompa Filtre Açılmaması

Pompanın dışına çıkarken, armatürün motordan ayrılıp ayrılmadığını görmek için iyi bir değerdir. Su borusu borularının arkasında olduğu için bunlar kalsiyum ve eski çamaşır makinesi deterjanları ile doludur. bu kanallar motoru serin tutmak için tasarlanmıştır.

Çamaşır Makinesi Filtresi çıkmıyor ?

Filtre saat yönünün tersine çevirmelidir. Bazıları dışarı çıkana kadar gevşedi ve bazıları sadece bir dönüşün çeyreğini açıp filtrenin dışarı çekilmesine izin verdi. Suyu yakalamak için en az bir büyük havluya sahip olduğunuzdan emin olun ve çamaşır makinesinin hala tamburda su varsa, onu çıkarmayın (eğer varsa sonraki paragrafa bakın).

Çamaşır Makinesi Pompası Filtresi Sıkışmış

Filtrenin sıkıştığı ve çıkmayacağı durumlar vardı. Bir sütyenden ya da içine takılmasından kaynaklanan bir başka tıkanıklıktan kurtulmuş bir tel olduğu kanıtlanmıştır. Pompaya giden ana karter hortumunu çıkarmalı ve tıkanıklığı oradan almam gerekti, bu da filtreyi çıkarmamı sağladı. İçinde su varsa, üzerinde çalışmak için çamaşır makinesini aşağı yatırmayın. Su, elektrikli parçalara sızabilir. Makineyi geri takıp tuttuğunuz ikinci bir kişiniz varsa, bunun altında en iyi yöntem olduğunu görebilirsiniz.

Filtre Temizliği Bittiğinde

Çorap veya bariyer gibi açık bir engel varsa, hepsini temizleyin ve filtreyi tekrar takın. Doğru şekilde değiştirildiğinden emin olun ve çamaşır makinesi çalışıp çalışmadan sonra filtrenin etrafındaki sızıntıları izleyin.

Herhangi bir tıkanıklık göremiyorsanız ya da pompanın çalışmasını durduran tek bir düğme mevcut değilse, bir torcu pompaya doğru parlatın ve filtreden geçebilecek bir şey olup olmadığını görün ve pervane. Pervaneyi döndürmek için küçük bir tornavida kullanın. Genellikle biraz sert ve bazıları çeyrek dönüş yapar ve tekrar çevirene kadar dururlar. Ancak, makul bir şekilde özgür olmalıdır.

Pervanenin altına sarılmış lastik bantlara dikkat edin, pompanın çalışması için çok sert hale getirin.

Çamaşır makinesini drenaj üzerinde deneyebilir veya filtreli olarak dönebilir ve pervanenin dönüp dönmediğini veya dönmeye çalışıp çalışmadığını görmek için içeride bir meşaleyi parlatabilirsiniz. Tabii ki daha fazla su koymaya çalışırsanız, doğrudan zemine doğru uzanır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !